неділя, 15 листопада 2015 р.

Міністр фінансів США Джейкоб Лью відвідав Київ

Порошенко і міністр фінансів США скоординували позиції перед самітом G20

Порошенко і міністр фінансів США скоординували позиції перед самітом G20

Джейкоб Лью говорив в Україні про реформи, податки і боротьбу з корупцією.

Президент України Петро Порошенко і міністром фінансів США Джейкоб Лью провели в п'ятницю зустріч, під час якої скоординували позиції перед самітом G20 в Анталії. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент подякував США за підтримку України та допомогу, у тому числі у формі надання кредитних гарантій.

"Співрозмовники обговорили хід реформ в Україні, зокрема податкової та у сфері боротьби з корупцією, а також посилення співпраці з пошуку вкрадених в України грошей", - йдеться в повідомленні. Також порушувалася тема війни на Донбасі.

Арсеній Яценюк: При продовженні України економічних реформ обсяг зовнішньої допомоги від США, МВФ і ЄС досягне 4 млрд. доларів

«Зараз всім членам Парламенту, Уряду та Президента необхідно дуже відповідально ставитися до виконання економічної програми реформ. Іноді це складні кроки, але це єдино правильні кроки для того, щоб світова спільнота підтримувало України », - підкреслив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з Міністром фінансів США Джейкобом Лью в п'ятницю, 13 листопада.
Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд Сполучених Штатів вже виділив 2 мільярди доларів у якості кредитних гарантій для того, щоб «стабілізувати українську економіку, створити нові робочі місця, щоб Україна рухалася по шляху економічних, політичних і фінансових реформ».
«Зараз мова йде про наступні 1 мільярд доларів кредитних гарантій від Уряду США. І тут немає жодної дискусії про те, що Україна повинна продовжувати проведення реформ, у тому числі - узгоджених з нашими зовнішніми міжнародними кредиторами і повністю відповідних нашому меморандуму з Міжнародним валютним фондом », - підкреслив він.
 Надання ще 1 млрд. доларів кредитних гарантій Україні, зазначив Арсеній Яценюк, прямо пов'язане з ефективністю виконання Україною програми з МВФ. Він нагадав, наступний транш МВФ для України становить 1,7 мільярда доларів.
«Якщо Україна далі продовжує відповідні економічні реформи, загальний обсяг (фінансової допомоги. - Ред.) Буде становити 4 млрд. доларів США, які складаються з 1,7 мільярда доларів США від МВФ, 1 млрд. кредитних гарантій від Уряду Сполучених Штатів і макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та інших партнерів », - підкреслив Прем'єр..

Арсеній Яценюк також повідомив, що під час зустрічі з Джейкобом Лью обговорювалося питання санкцій проти Російської Федерації: «Рішення щодо санкцій безпосередньо пов'язане з повним і беззастережним виконанням Російською Федерацією Мінського угоди. Це означає, що Російська Федерація повинна вивести свої війська, Україна повинна отримати повний доступ до українських територій з метою проведення чесних і прозорих виборів, за українським законодавством ».
Арсеній Яценюк висловив вдячність Міністру фінансів США за незмінну підтримку України: «Уряд США є одним з найсильніших союзників України в стабілізації економічної, політичної ситуації, підтримку територіальної цілісності і незалежності української держави та проведенні необхідних реформ».

Міністр фінансів Наталя Яресько зустрілася з Міністром фінансів США Джейкобом Лью

13 листопада міністр фінансів Наталя Яресько провела зустріч з Міністром фінансів США Джейкобом Лью. Під час зустрічі міністри фінансів двох країн обговорили прогрес у реформуванні економіки України, виконанні програми співпраці України з МВФ і новий візит Місії фонду, який почався в Україні 12 листопада. Зокрема, питання, які обговорюватимуться під час візиту Місії: оздоровлення державних фінансів, підготовка оновленого проекту бюджету на 2016 рік на базі нової податкової реформи і проведення структурних реформ для зменшення витрат бюджету.
Також сторони обговорили умови надання Україні нових кредитних гарантій з боку Уряду США обсягом 1 млрд. дол., що дозволить Україні більш активно впроваджувати вже розпочаті реформи.
Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів України, «..прийняття нового збалансованого бюджету на 2016 рік та виконання інших реформ, передбачених меморандумом з МВФ, дозволить Україні отримати майже 4 млрд. дол. США фінансової підтримки, в тому числі кредитні гарантії США на суму 1 млрд. дол. США і новий транш МВФ обсягом 1,7 млрд. доларів США. Цей пакет підтримки в 4 млрд. дол. США додасть значний запас міцності нашим міжнародним резервам, які становлять 13 млрд. дол. США », - заявила з цього приводу Міністр фінансів України Наталя Яресько.

У той же час Міністр фінансів США Джейкоб Лью відзначив важливість відкритого діалогу щодо реалізації плану реформ в Україні, зокрема, подальшої реалізації реформи енергетичного сектору, а також посилення боротьби з корупцією в Україні.

Віктор Друг

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі