понеділок, 5 жовтня 2015 р.

ГОГОЛЬFEST – «Грі в реальність»

З 17 по 27 вересня 2015 року на території національного експоцентру України – ВДНГ проходив 8-ий міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST! За час проведення  фестивалю відбулося понад 500 подій у вже традиційних напрямках  мистецтва ГОГОЛЬFEST як театр, кіно, академічна музика, візуальне мистецтво, перформанс, альтернативна музика, fashion art, дитяча програма, танець, література, еко-арт та освітня програма. Офіційний віжуал ГОГОЛЬFEST розроблений #Braty Graphiс Design.
Фестиваль ГОГОЛЬFEST побудовано за проектом «Гра в реальність», яка є відображенням ілюзії та реальності, крихкого балансу бінарних опозицій утопії та антиутопії. Маятник історії хитається від утопії до анти утопії, то впадаючи у романтизовані мрії, то провалюється в соціальні та політичні сценарії, близькі до фантастики. Реальність умовна. Персональна призма, крізь яку людина сприймає світ, розкладає її, немов сонячне світло, на безкінечну кількість індивідуальних мікро-світів. Фестиваль побудовано на часто контроверсійному ставленні до проблем: війна, секс, політика, взаємини людина – система, особистий досвід та генетична пам’ять кожного, як і тисячі інших нюансів та деталей, корегують окуляри сприйняття, формують безкінечну кількість відтінків індивідуальної перцепції.  
 
Цьогорічними учасниками фестивалю були: Dakh Daughters, Юрій Пристаєцький, російські театр Док та Ді Капуа, Сергій Жадан та Собаки у космосі, Юрій Андрухович та польський гурт Karbido, Христина Шишкарьова, театр «Прекрасные цветы», фестиваль Docudays UA, гурт Хамерман Знищує Віруси та багато інших. А серед країн-учасниць, які відвідали ГОГОЛЬFEST: Іспанія, Ізраїль, Швейцарія, Нідерланди, Польща, Росія, Франція, Литва, Німеччина, Великобританія, Казахстан, Канада, Австрія, Швеція, Білорусь, Норвегія, Італія, США, Угорщина та Ірландія.
Під час фестивалю глядачі змогли переглянути багато цікавих вистав,  фільмів, послухати академічну та альтернативну музику, побачити візуальне мистецтво тощо. Так на ГОГОЛЬFEST були представлені вистави: «Баба», «Сни за Кобзарем», «Граємо Хамса», «У відкритому морі», «Чайка», «Отелло», «Священна весна», «Емігранти», «Три сестри», «Антігона», «Кандід», «Театр переселенця», «Вій 2.0», «Життя за царя» тощо, музика: музично-поетичний перформанс «Рамаяна. Диалоги о Вечном», електронний джаз та експериментальна музика, УХО Аудіовізуальна імпровізація, опера «Трояндовий бутон», альтернативна музика, Джаз Коктебель, арт проект «Зайві люди», вистава-концерт про JOY DIVISION, гаражний рок, опера «Ведмідь», старовинна сучасність тощо, кінофільми «У прірві», «Воля або смерть», «Давай збудуй», короткометражна анімація, «Стежки Криму», «Трубач», «Ніч зникає», TOTEM, «Ефемерна пропаганда», «Вулиця для всіх» , «Іван сила» тощо, балет "Stabat Mater" Едвард Клюг, Денис Матвієнко, трупа проекту "The Great Gatsby" .
Особливою відзнакою користувалися заходи від засновника ГОГОЛЬFEST Влада Троїцького. «Опера для препарованого роялю, віолончелі та голосів. Йов. Мистецтво миру" - це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля та на межі можливостей людського голосу. Музично-драматичний перформанс засновано на сучасній інтерпретації християнських традиційних текстів, що виникає у відкритому діалозі композиторів та виконавців. Нова опера-реквієм «ЙОВ» поєднує в собі інструментальний театр, імпровізаційну музику та алюзії на музичне бароко і середньовіччя. Перформанс «Мистецтво війни» (виходячи з ідеології проекту Троїцького і Ботвінова, - це мистецтво не допустити її, це мистецтво утримувати крихкий мир), концерт-перформанс «Мистецтво любові. Частина І», дегустаційний тризер «Як я була Алісою… Мистецтво любові» (виконали фрік-кабаре Dakh Daughters). У композиціях Влада Троїцького відчувається те, що люди повинні мріяти, що дасть радісно прожити життя і досягти у ньому успіхів
Під час фестивалю як на локаційних площадках, так і біля них панувала прекрасна атмосфера, а глядачі після перегляду заходів, виходили щасливими та задоволеними. Неперевершені та незабутні 11 радісних днів фестивалю пролетіли скоро, але вдалися на славу. Будем з нетерпінням чекати через рік наступний ГОГОЛЬFEST.
Матеріал хочеться закінчити словами маніфесту ГОГОЛЬFEST:  ГОГОЛЬFEST – це простір свободи творчості, простір свободи, який ми творимо своїми руками, а не отримуємо як подачку з барського столу, простір свободи творчості за який ми боремось, який ми захищаємо, як свій  завтрашній день. Можливість  експериментувати і вчитися у нашому бажанні творення храму життя, храму, бо храм творення храму, це передусім об’єднання наших сердець, нашого розуму і наших рук у відродженні землі, де нам випало щастя жити, а значить щастя творити храм життя,
і що складніше, це і що більше це здається безнадійним, то більше в цьому сенсу бо Бог любить не наше тупе смиріння, а наше дерзновення нашими серцями, нашим вільним розумом, нашими руками, нашою пожертвою, нашим дерзновенням, нашою вірою, нашою любов’ю ми перетворимо символ поразки і безнадії в ХРАМ СИМВОЛ НАШОГО ВІДРОДЖЕННЯ. 
Леонід КОВАЛЕНКО (Імідж.ua) 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі