четвер, 10 вересня 2015 р.

Енергозбереження в Європі

Проблема енергозбереження, сьогодні, актуальна для всіх цивілізованих країн світу. Кожна країна шукає свої шляхи вирішення, але точок дотику в процесі пошуку чимало. Ефективна формула енергозбереження в європейських країнах - це правильне поєднання законодавчої політики та економічних важелів таких як: державні субсидії, оподаткування, оптимізація структури тарифів на енергоносії. Дана формула виводить таких країн-лідерів енергозбереження як Данія, Німеччина, Швеція, Франція в приклад для всього світу в галузі ефективного використання енергії.
Країни Європи не можуть похвалитися високим енергетичним потенціалом і великими запасами природних ресурсів, тому політика енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності триває в цих країнах довгий час.
Німеччина, одна з провідних країн у питаннях енергозбереження, активно використовує сучасні технології та відновлювальні джерела енергії. Сьогодні близько третини всієї електроенергії в Німеччині отримують від встановлених по всій країні вітроустановок.
Берлін економить за рахунок альтернативних джерел енергії. Басейни, дахи громадських будівель, оснащені сонячними батареями, а з 2007 року адміністративні органи влади можуть закуповувати, для своїх потреб, автомобілі які споживають в місті не більше 6,5 л бензину на 100 км пробігу. Це правило стосується закуповуваної техніки, вона повинна володіти найменшою кількістю споживання електрики.
У Франції ключову роль відіграє переробка відходів. Сьогодні, провідне місце в політиці належить поновлюваним джерелам енергії, які стали пріоритетними для країни: біопаливо, сонячна і вітряна енергія, гідроелектростанції займають основне місце в найближчих планах Франції. Крім того, країна бере активну участь в інноваційному проекті в сфері енергетики. Суть проекту полягає в будівництві експериментального термоядерного реактора, здатного виробляти майже необмежену кількість енергію, при мінімальному забруднення навколишнього середовища. Нова екологічна політика Франції - підтримання існуючого рівня добробуту, використовуючи при цьому в чотири рази менше енергії і сировини.
Україна поступово встає на шлях енергозбереження, звертаючи свої погляди на досвід Європи і намагаючись, використовуючи свій потенціал, щоб подолати відстань у розвитку енергозбереження в максимально короткі терміни.

Віктор Марченко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі