понеділок, 14 вересня 2015 р.

Євген Червоненко - "Помаранчева революція" ледь не обернулася кровопролиттям

"Ми мали в розпорядженні сотні озброєних бійців і не допустили б без бою війська в центр Києва. Там були і бізнесмени, і держслужбовці, і спортсмени", - заявив Червоненко. Судячи зі слів Червоненка, саме 28 листопада вирішилася доля революції. У цей день внутрішні війська були приведені в повну бойову готовність. Багато співробітників Служби безпеки України (СБУ) зайняли позиції на майдані Незалежності, розосередилися в натовпу маніфестантів, на дахах засіли снайпери. У 22.25 замміністра внутрішніх справ Сергій Попков віддав частинам спецназу та ОМОНу наказ про висунення в Київ
"Помаранчева революція" в Україні, як зараз з'ясовується, лише якимось дивом не перейшла в стадію збройного протистояння. 28 листопада 2004 опозиція була готова відкрити вогонь по частинах МВС, які почали висуватися до Києва. Про це у сенсаційним інтерв'ю "Українській правді" розповів екс-начальник служби безпеки Віктора Ющенка, Євген Червоненко.

 По тривозі протягом 45 хвилин 10 тис. чоловік зі щитами, кийками та вогнепальною зброєю погрузились у вантажівки і почали свій марш-кидок.

Дізнавшись від штабу про наближення колони, Червоненко став готувати людей до відбиття атаки. Але хтось дав військам МВС команду "відбій". Вантажівки з солдатами зупинилися, потім повернули назад. За даними газети "Нью-Йорк таймс", Попкова відрадив від каральної операції офіцер безпеки вищого складу.

Довідка

Євген Червоненко народився в 1959 році в Дніпропетровську, закінчив Дніпропетровський гірничий інститут. Активно займатися бізнесом почав в 1992 році. З 1997-го по 2000 рік обіймав посаду президента концерну "Орлан". У 1997-му увійшов до Ради роботодавців і товаровиробників при президентові України, очолив Раду підприємців України. У 1998-му став радником президента. З 2002-го - віце-президент Євразійського єврейського конгресу і народний депутат України. Опоненти Червоненко стверджують, що він громадянин Ізраїлю. Екс-президенту Леоніду Кучмі навіть продемонстрували копію ізраїльського паспорта Червоненко. Через це Євген ледь не позбувся українського громадянства і місця в парламенті. Він навіть оголосив голодування, вимагаючи відновлення своїх прав. Під час виборів Червоненко очолив охорону Ющенка. Євген - стрілок і автогонщик, майстер спорту, призер чемпіонатів Європи та СРСР. 
Під час президентської кампанії в 2004 році Євген Червоненко був "очима" і "вухами" Віктора Андрійовича, піклуючись про його безпеку. Він знаходився поряд з Ющенком у найважчі для нинішнього президента дні: коли за ним вело стеження МВС і коли його намагалися отруїти. Навіть незважаючи на так званий корупційний скандал, Євген Альфредович має надзвичайний кредит довіри від Віктора Андрійовича.

Ярослав Дмитренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі