пʼятниця, 31 липня 2015 р.

GIGN - «Groupe d’Intervention de la Gendarmerie Nationale» («Група втручання Національної жандармерії») - спеціальний оперативний підрозділ Національної жандармерії Франції, призначений для виконання антитерористичних та рятувальних місій у Франції або за її межами

Основною причиною, що змусила французьку владу створити такий підрозділ, став теракт, здійснений на Мюнхенській олімпіаді в 1972 році. Драма, влаштована палестинськими терористами з організації «Чорний вересень» сколихнула тоді весь світ. Терористи увірвалися в олімпійське селище, вбили двох ізраїльських спортсменів і взяли дев'ять з них в заручники. Операція з їх порятунку, що розгорнулася в аеропорту Мюнхена, виявилася невдалою: дев'ять спортсменів, п'ять терористів і один німецький поліцейський були вбиті. Головним винуватцем такої розв'язки стала німецька поліція, абсолютно готова до терористичної загрози.
1 листопада 1973 у Франції було створено спецпідрозділ командос Equipe Rеgionale  d’Intervention (ECRI). До його складу увійшли п'ятнадцять спецназівців, навчених протидіяти терористам і звільняти захоплених заручників. При необхідності вони могли діяти на всій території Франції.
Комісія входив до складу Ескадрону 2/2 мобільного жандармерії з місцем дислокації в Мезон-Альфор. Командиром нового підрозділу був призначений лейтенант Крістіан Пруто, який керував групою аж до 1982 року.
Повна боєздатність групи була досягнута 1 березня 1974, а через десять днів вона вже брала участь у своїй першій бойової операції в містечку Еквевілла. До цієї операції залучалися дві регіональні групи втручання, створені на початку 1976 року, які отримали назви GIGN-1 (на півночі) і GIGN-4 (на півдні). Вони дислокувалися відповідно в Мезон-Альфор і в Мон-де-Марсане. GIGN-1 була сформована зі складу Ескадрону 2/2 мобільної жандармерії, в той час як GIGN-4 була утворена на базі Ескадрону парашутистів 9/11.

У 1976 році було вирішено, що необхідно об'єднати групи GIGN-1 і GIGN-4 для створення єдиної групи GIGN, здатної діяти на всій території Франції. У новий підрозділ були включені 78 спецназівців з першої групи і 48 - з четвертої. У цьому ж році знову створений підрозділ взяло участь в операції зі звільнення заручників. Тоді п'ять терористів з організації «Фронт визволення Сомалійського узбережжя» захопили в Джібуті шкільний автобус з дітьми 30.
У 1983 група GIGN була передислокована в казарми Паскье у Версалі, зберігши при цьому свою первісну організаційну структуру. У зв'язку зі значним зростанням проявів тероризму та збройної злочинності на території Франції та її колоній керівництво Національної жандармерії прийняло рішення заснувати групу GISGN (Група безпеки і втручання Національної жандармерії). В даний час GIGN входить до складу GISGN і підпорядковується її керівнику. До складу GISGN також входять Група президентської охорони і Ескадрон жандармів-парашутистів.

У 1980-1990-х роках група GIGN брала участь в цілому ряді спецоперацій, таких як затримання викрадачів літака в 1981 році і 1984 році, звільнення заручників з літака в 1989 році, звільнення заручників у в'язниці Мулен в 1991 році, захоплення відомого найманця Боба Денара в 1995 році. У період з 1992 по 1995 рік французькі спецназівці брали участь в операціях в Боснії і Герцеговині. Однією з найвідоміших акцій GIGN стало звільнення в грудні 1994 року заручників із захопленого алжирськими терористами літака компанії «Ейр Франс». Операція пройшла успішно, і всі 160 пасажирів і членів екіпажу були звільнені.
В кінці 1990-х років структура GIGN включала в себе 4 оперативно-бойових групи, одну групу розвідки, відділ для адміністративно-правової роботи та здійснення підтримки, вертолітний підрозділ. Чисельність групи становила 102 співробітника. Командиром GIGN був капітан Дені Фав'є, разом з ним в керівництво підрозділом входили три офіцери і чотири унтер-офіцера, які відповідали за планування операцій. Бойові групи чисельністю по 15 осіб ділилися на чотири команди на чолі яких стояли унтер-офіцери. У першій і другій групах також значилися 18 водолазів, підготовлених для проведення спеціальних заходів на воді й під водою. А в складі третьої та четвертої груп було п'ятнадцять парашутистів, що володіють навичками стрибків з парашутом з великих висот.
У січні 2004 року пройшла реорганізація четвертої оперативної групи, що привело в підсумку до її поділу на три оперативні секції, призначені для оперативної логістики та оперативної підтримки. У кожній командиром призначався офіцер у званні капітана або лейтенанта і по одному унтер-офіцерові в якості заступника.

Організаційна структура

Розростання терористичної загрози у світі в останні роки змусило керівників Національної жандармерії розпочати широкий процес реорганізації своїх підрозділів, і особливо тих, які призначені для протидії тероризму. Реформа, почалася 1 вересня 2007 року, привела до створення цілком нового антитерористичного підрозділу GIGN. Оновлена ​​група була сформована на базі старої GIGN, структура якої практично не змінювалася з кінця 1970-х років, крім того в неї були включені кілька інших французьких спецпідрозділів EPIGN , GSPR і GISA.

В даний час GIGN дислокується у Версалі приблизно в 20 кілометрах від Парижа. Чисельність особового складу підрозділу становить 380 чоловік, причому служать в ньому як чоловіки, так і жінки. GIGN входить до складу мобільної жандармерії, але крім цього вона включена і в структуру французького командування спеціальних операцій - COS.
Сьогодні група складається з п'яти частин, або, як їх прийнято називати у Франції, сил:
- Сили втручання: 100 офіцерів і унтер-офіцерів;
- Сили безпеки і захисту: 80 офіцерів і унтер-офіцерів;
- Сили спостереження і розвідки: 30 офіцерів і унтер-офіцерів;
- Сили спецзаходів: 25 офіцерів і унтер-офіцерів, розділені на різні секції: спеціальних ресурсів, вогневої підтримки, кінологів, фахівців-вибухотехніків та ін .;
- Сили формування: 35 офіцерів і унтер-офіцерів.

Згідно з останньою реорганізації в 2007 році в групі була створена адміністративна секція, в завдання якої входить забезпечення належного функціонування апарату підрозділів і повсякденної діяльності групи, у тому числі і в рамках проведених операцій. Ця секція відповідає за управління, фінанси, логістику, кадрове забезпечення.
У складі адміністративної секції є також відділення, відповідальне за розробку, дослідження та інтеграцію в групу передових технологій.
Секція оперативного командування керує всією оперативною діяльністю групи, тобто вона щодня організовує і контролює залучення групи до виконання завдань. На секцію також покладена відповідальність за надання допомоги командиру підрозділу при роботі в кризових ситуаціях. Офіцери секції проводять оцінку наявних загроз, ведуть переговори з терористами і озброєними злочинцями, планують проведення спецоперацій і т. д.

Найважливіший компонент групи GIGN - це сили втручання, призначені виключно для виконання бойових і штурмових операцій. У їх складі близько 100 співробітників. При проведенні масштабних спецоперацій, коли потрібно залучити значну кількість спецназівців, відповідно до наказу командира силам втручання може бути додані співробітники інших підрозділів. Співробітники бойових секцій постійно підтримують і розвивають свої здібності, що дозволяє їм успішно діяти самостійно або у співпраці з іншими підрозділами в багатьох кризових ситуаціях. Штурмові підрозділи GIGN, як правило, залучаються до контртерористичних заходів в літаках, на водних судах, у потягах, при проникненні в приміщення, де утримуються заручники, а також при ліквідації терористів на атомних електростанціях, у в'язницях. Спецназівці здатні ефективно діяти в будь-яких умовах обстановки, і не тільки в місті, а й в лісистій місцевості, в пустелі, горах та ін. Крім того, сили втручання нерідко залучаються для затримання озброєних злочинців. Все це вимагає високих індивідуальних якостей від кожного співробітника, а також злагодженої роботи всього підрозділу. Ось чому в групі велика увага приділяється рукопашному бою, бойовим мистецтвам, відпрацювання навичок точної стрільби, парашутизму, дайвінгу, тактиці вторгнення в будівлі і проникнення в різні приміщення та ін.
Сили спостереження спеціалізуються на зборі та аналізі даних розвідки, необхідних для планування операцій по боротьбі з тероризмом або організованою злочинністю. У своєму складі цей сегмент групи має як чоловіків, так і жінок. Вони навчаються стрибкам з парашутом, дайвінгу, альпінізму, бойовим мистецтвам, маскуванню. Співробітники уважно вивчають останні технологічні новинки, які можуть сприяти успішному вирішенню завдань.

Сили безпеки та захисту відповідають за охорону і безпеку VIP-об'єктів як на національній території, так і за її межами. Співробітники сил безпеки виконують завдання і в Міністерстві внутрішніх справ Франції, і в міжнародних організаціях, таких як ООН та ЄС, вони ж забезпечують охорону персоналу різних державних цивільних і військових структур у Франції і за кордоном.
Сили спецзаходів призначені для здійснення оперативної підтримки при виконанні співробітниками бойових підрозділів поставлених завдань. До складу цієї служби входять фахівці, які відповідають за вузькопрофільні напрямки.
Співробітники цих сил розділені на вісім підрозділів:
- Відділ спеціальних ресурсів, що складається з різноманітних зразків оперативної техніки, основним призначенням якої є збір інформації, а також встановлення місцезнаходження бандитів і терористів. Цю секцію по праву називають «очима і вухами» GIGN. У її складі навіть є спеціалізований робот для збору інформації. Підгрупа активно займається дослідженнями і розробкою нової техніки та впровадженням інновацій;
- Відділ оперативної технічної адаптації. Його співробітники займаються адаптацією цивільних зразків до вимог спецпідрозділу;
- Вибухотехнічний відділ укомплектований фахівцями з вибухових речовин і призначений для пошуку і знищення вибухових пристроїв на території країни і за кордоном. Крім цього його співробітники відповідають за консультування штурмових команд при проведенні ними операцій по знешкодженню злочинців;
- Відділ «злому». Це колеги вибухотехніків, їх завдання - за допомогою спеціальних зарядів відкрити всі забиті, закриті, забарикадовані проходи й отвори в будівлях і спорудах при проведенні штурмових дій;
- Відділ вогневої підтримки готує і навчає співробітників GIGN використання конкретних видів зброї для надання вогневої підтримки. У цій службі є зразки важкого озброєння, спецзасобів, снайперської зброї, здатного вести вогонь на великі відстані та ін. Всього в арсеналі налічують понад 60 видів зброї;

- Розділ РХБЗ звичайно залучається для виконання завдань у кризових ситуаціях, пов'язаних із забрудненням місцевості радіацією, хімічними або біологічними речовинами. Він, природно, призначений і для дій на атомних електростанціях;
- Кінологічний розділ спеціалізується на пошуках вибухових речовин за допомогою спеціально навчених собак (в основному в GIGN використовується бельгійська вівчарка - малинуа);
- Розділ «тихого вторгнення» використовується для проникнення в приміщення без використання вибухових речовин, в основному за допомогою спеціальних пристроїв або ручних поліцейських таранів.

Завдання

Група GIGN Національної жандармерії Франції призначена для виконання операцій і заходів, пов'язаних з великим ризиком і в цілому для вирішення надзвичайних ситуацій в тих випадках, коли сил звичайної поліції недостатньо. На групу покладено завдання з проведення контртерористичних операцій і звільнення заручників, арешту або нейтралізації озброєних злочинців, а також по збору інформації в міських і сільських районах спостереженням за особливо небезпечних осіб, вжиття заходів з ліквідації заворушень у в'язницях і забезпечення безпеки VIP-персон.

Група GIGN застосовується в таких ситуаціях:
- При захопленні заручників на повітряному судні;
- При нападі або захопленні кораблів і нафтових платформ;
- При нападі на ядерно небезпечний об'єкт;
- При викраденні французьких громадян за кордоном.
GIGN володіє величезним досвідом забезпечення безпеки вищих посадових осіб Франції, аж до президента республіки. У разі необхідності співробітники групи охороняють французьких дипломатів високого рангу в державах, де ведуться бойові дії або зберігається напружена ситуація: Іраку, Афганістані, Гаїті, Кот-д'Івуарі та ін. Крім цього співробітники групи залучаються до вирішення і суто військових питань, надаючи підтримку армійським частинам при вирішенні спеціальних завдань. Частина співробітників GIGN навчається веденню спеціальних військових дій, пов'язаних з розвідкою та управлінням (спостереження та збір розвідувальних даних в тилу ворога, наведення військових літаків і вертольотів і артилерії, цілевказування). Для цього вони проходять підготовку в навчальному центрі французької армії і в школі для підготовки десантників у Мон-Луїзі на Піренеях.

Навчання
Співробітники GIGN спеціалізуються на боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю, беруть участь у забезпеченні та захисті життєво важливих інтересів держави. Широкий діапазон ризикованих місій, які реалізують французькі спецназівці, вимагає дуже високого професіоналізму, міцного морального духу і сильної особистої мотивації. Стати співробітником цього спеціального підрозділу Національної жандармерії дуже нелегко. Всю складність і ризик, які супроводжують навчання в GIGN, найкраще красномовно підтверджують сумні цифри: з моменту створення групи в ході жорстких тренінгів загинули семеро співробітників.
Відбір претендентів на право стати спецназівцем GIGN ведеться строго і ретельно. Два рази на рік, навесні та восени, у всіх казармах мобільної жандармерії вивішуються оголошення, в яких міститься інформація про організацію чергового відбору в групу. Претендентами можуть стати чоловіки і жінки, які мають офіцерські або унтер-офіцерські звання.

Загальні вимоги до кандидатів у спецназ такі: французьке громадянство, чинний співробітник, стаж безперервної служби в Національної жандармерії не менше п'яти років, вік - не старше 30 років.
Повний процес перевірки, відбору та підготовки кандидатів для вступу GIGN здійснюється в три етапи тривалістю 8 місяців. На першому перевіряються психофізичні здатності кандидата протягом 7 днів. Потім слідує тримісячний відбірковий етап і, нарешті, завершується все курсом базової підготовки.
Базовий іспит з фізпідготовки включає в себе так звані «мокрі» та «сухі» тести, проведені на тренувальній базі GIGN. Перший тест містить перевірку навичок альпіністської підготовки, підйом на будівлю і спуск з неї і випробування з використанням сльозогінного газу. У ході перевірки кандидат виконує спеціальний тест, що імітує втечу з території супротивника. Особливість цього випробування в тому, що проти претендента, одягненого в спеціальний захисний костюм, застосовують службових собак. Так перевіряється психологічна стійкість. Потім кандидати борються один з одним на рингу два раунди протягом двох хвилин. Витривалість перевіряється наступним чином: необхідно зробити 100 віджимань, 25 разів підтягнутися, піднятися по канату на висоту 5 метрів і т. д .. Потім слідує теоретичний тест, в ході якого перевіряються знання з географії, історії, політики і т. д. «Мокру» частину випробувань проходять в басейні. Там претенденти здають плавання на 100 метрів вільним стилем, плавання під водою на 50 метрів, плавання на 50 метрів зі зв'язаними руками, стрибок у воду з 10-метрової вишки.
Після «водних процедур» слідує марш-кидок на 8000 метрів протягом 60 хвилин у спорядженні та зі зброєю. Після цього слідує відпрацювання нормативів з вогневої підготовки. Цей етап включає в себе стрільбу з автомата на дистанції  200 метрів і автоматичного пістолета на 15 метрів. Для стрільби дається по 10 патронів. Процес навчання стрільбі в GIGN вважається одним з кращих у світі. Протягом шести днів кандидати займаються на бойовому полігоні, більш відомому як «Рісіко». На полігоні також відпрацьовуються стрільби зі зброї великого калібру. Ще одним елементом відбору на полігоні є пересування кандидатів в групи по вузьких каналах і трубах, заповнених смердючою рідиною. Сенс цих випробувань - подолати страх замкнутого простору. Хворим на клаустрофобію не місце у французькому спецназі.
Також кандидати беруть участь у ризикованому тесті, який краще за інших перевіряє психологічну стійкість. Мова йде про банджі-джампінгу - стрибках з висотних споруд (мостів, віадуків та ін.) За допомогою спеціальних еластичних тросів, що прив'язуються до ніг стрибуна. І це справжній виклик для будь-якої людини, яка повинна подолати страх висоти. У GIGN додатково до всього стрибок у прірву ускладнений тим, що до ніг прив'язується не еластична трос, а альпіністський фал, який значно жорсткіший, і стрибунові буває не тільки страшно, а й по-справжньому боляче в той момент, коли мотузка натягується до межі.
Велика увага в групі приділяється саме психологічній стійкості, адже спецназівець повинен контролювати свої емоції і дії навіть у найважчих ситуаціях. Кандидат крім абсолютної фізичної готовності повинен бути сильним духом і володіти розвиненим інтелектом, а ще й інстинктом виживання. Останнім іспитом на відбіркових тестах є хвилина розмови з командирами та викладачами, де вони отримують чітке уявлення про особистість кандидата. Таким чином, в кінці шестиденної експертизи лише 5-10 відсотків новобранців проходять всі випробування і переходять на наступний рівень, так званий «попередній період навчання».

Цей тримісячний курс насамперед призначений для зміцнення фізичної форми кандидатів. Кожен день проходить в інтенсивних тренуваннях, заняттях з бойових мистецтв, плавання та висотної підготовки. Коли справа доходить до вогневої підготовки, викладачі просять слухачів забути все, чого вони навчилися раніше, з тим щоб освоїти методи ведення вогню, які використовуються в GIGN. Після успішного закінчення цього етапу навчання кандидати отримують особисту зброю - пістолет SIG P-228 і револьвер Manurhin MR73. Однак це не означає, що вони стали чинними співробітниками GIGN. Попереду у новачків ще процес спеціалізації, і тільки після цього вони можуть стати членами GIGN.
Ті, які пройшли випробування стають курсантами навчального центру. Третій етап відбору триває близько 9 місяців і починається з інтенсивного навчання поводження зі зброєю та безперервної практики стрільби. Вона відпрацьовується в різних умовах і ситуаціях (стрільба в русі, з перевертанням, стрільба по рухомих і нерухомих цілях, в закритих приміщеннях, в нічний час і т. д.). На цьому етапі навчання особлива увага приділяється відпрацюванню навичок точної стрільби і тому, щоб на лінію вогню ні в якому разі не потрапляли заручники або бойові товариші. А таке цілком може статися в реальному житті при звільненні заручників в літаку, в приміщенні, коли ситуація часом буває вкрай заплутаною і непередбачуваною. Разом з тим для того, щоб випробувати, що таке попадання кулі в бронежилет і перевірити себе на здатність витримати удар, в групі відпрацьовують вправу, що отримало назву «постріл довіри». Полягає вона в тому, що робиться постріл з відстані в 15 метрів в колегу, на якого надітий бронежилет. Куля не пробиває металеву пластину, однак фізичний вплив на тіло буває дуже сильним. І це відчуття потрібно запам'ятати, щоб в такій же ситуації не впасти в ступор в реальному бою.

У той же час курсанти активно вивчають антитерористичну тактику. Кожен кандидат вчиться поводитися з вибуховими та легкозаймистими матеріалами. Тільки успішно пройшовши цей етап навчання, кандидати стають повноправними членами групи.
Це особлива подія, коли командир групи видає новим співробітникам їх оперативні значки з номерами.
Надалі процес навчання не припиняється. Новачки відвідують спеціальні курси. Зокрема, кожен спецназівець проходить парашутний курс в спеціальній школі з підготовки парашутистів. Окремі співробітники навчаються дайвінгу в школі жандармерії в місті Антіба біля Монако.
Крім того, кожен член групи може добровільно займатися гірською підготовкою або відпрацьовувати методи вторгнення. Супержандарми (як їх нерідко називають у Франції) готуються до бою і виживання в джунглях. Для цього вони виїжджають до Французької Гвіани. Гірський етап навчання включає в себе відпрацювання тактики бою і виживання в зимових та гірських районах та проходить у французьких Альпах в Шамоні. У цьому жандармам допомагають колеги з гірських підрозділів французької армії. Частина співробітників GIGN навчається веденню спеціальних військових дій, так званої глибинної розвідки. Для цих завдань вони направляються в школу спецназу французької армії в Мон-Луїсі в Піренеях.

Обладнання

Спеціальна підготовка та унікальні завдання, які вирішуються жандармами GIGN, вимагають також унікального і сучасного озброєння і обладнання.
В арсеналі групи тільки кращі зразки з тих, які на сьогодні можна знайти на ринку озброєнь. Як і в інших спецпідрозділах по всьому світу спецназівці діють в комбінезоні темно-синього або чорного кольору французького виробництва Doursoux Securite і черевиках Magnum Rangers, які поєднують комбінацію шкіри і синтетичних матеріалів. Також з екіпіровки співробітники носять чорного кольору тактичний жилет британського виробництва Web-Tex з балістичної захистом Guarder типу Seal 2000 MOD. Все це тактичні жилети модульного типу.
GIGN може діяти в будь-якій частині світу, у міській чи сільській місцевості, тому спецназівці можуть носити військову камуфляжну форму французьких збройних сил.
Оперативники GIGN, як правило, захищені балістичними шоломами PASGT з бронемаскою MSA типу Gallet V2 рівня захисту IIIa. Засоби індивідуального захисту включають в себе захисні маски AVON, тактичні окуляри Bolle X500 L, захисні рукавички Vega, наколінники і налокітники і т. д. Арсенал GIGN завжди вигідно відрізнявся серед подібних спецпідрозділів різних країн. У ньому є широкий асортимент зразків індивідуальної і колективного зброї, за деякими даними, чисельність зброї становить до 900 одиниць і близько 1000 оптичних систем. Кожен співробітник володіє 3-4 видами зброї, і принаймні два з них довгоствольні.

Револьвер Manurhin під патрон Magnum MR73 cal.357 використовується з моменту заснування GIGN. Він існує в різних версіях в тому числі з оптичним прицілом Bushnell Magnum Phantom 1,5 х, який використовується для точної стрільби. Супержандарми мають можливість вести стрільбу з різних видів пістолетів, таких як австрійські Glock 17, Glock 19 і Glock 26, прозваний «Бейбі Глок» за свої розміри. Він, до речі, використовується водолазами. Ці пістолети, як правило, оснащені тактичним ліхтарем.
На озброєнні групи також варто відмітити швейцарський пістолет Sig Sauer P-228 і його «старший брат» Р-226 калібру 9 x19. У той же час ще одна модель того ж виробника SIG-Sauer Pro SP 2022 приходить на зміну пістолету французського виробництва GIAT PAMAS G1 S. Останній був особистою зброєю французької жандармерії і поліції і рідко використовувався в групі GIGN.
Як і в інших аналогічних підрозділах по всьому світу найбільш часто використовуваною автоматичною зброєю в групі GIGN є німецький пістолет-кулемет Heckler and Koch MP5. GIGN використовує кілька врсій цієї зброї: MP-5 A5, SD-3 і БУ-6 з інтегрованим глушником і укорочений зразок K-PDW. Всі ці моделі можуть бути оснащені колиматорними прицілами Aimpoint CompM2 або EOTech 550. У групі також активно використовуються лазерні приціли і приціли нічного бачення. За наявною інформацією, Heckler and Koch MP5 незабаром повинні бути замінені інноваційною автоматичною гвинтівкою бельгійського виробництва FN P90. Однак поки німецькі MP5 зберігаються в якості основної автоматичної зброї. FN P90 зазвичай озброєні командири оперативних секцій і тактичних груп, при цьому для цієї гвинтівки використовуються патрони 5,7 x 28 підвищеної потужності, здатні знищити ворога, навіть захищеного бронежилетом. Автоматична стрілецька зброя, як правило, оснащується планкою Пікаттіні з трьома напрямними, що дозволяє встановлювати на автомати одночасно кілька додаткових пристроїв: коллиматорні приціли, лазерні цілевказівники, тактичні ліхтарі та ін.
GIGN зазвичай використовує штурмові гвинтівки при проведенні бойових дій, таких як ведення розвідки або операції прямої дії. Разом з тим ці види зброї можуть використовуватися в антитерористичних операціях у міських умовах. Стрілянину на більш далекі дистанції співробітники групи можуть вести з німецьких гвинтівок HK-416/417, яких в арсеналі групи значно менше, ніж MP5. Крім того, жандарми GIGN все ще використовують гвинтівки HK G-3 TGS під патрон 7,62 x51 mm НАТО з прикладом і підствольним гранатометом HK 79? 40 мм. Ця зброя має велику дальність стрільби, особливо порівняно зі зброєю 5,56-мм калібру, але не підходить для використання в міських районах, тому що її патрони значно рикошетують або зовсім пробивають стіни приміщень, що може завдати шкоди заручникам або іншим членам штурмових груп .

Самозарядні гвинтівки SIG SG-550 і SG-551 SWAT, які не так давно стали використовуватися в якості штурмової зброї, оснащені оптичними прицілами Hensoldt 6 x42 BL, в той час як версія SIG SG-552 Commando оснащений прицілом коліматора Bushnell HOLOSight.
На озброєнні снайперів групи стоять застарілі, але надійні та ефективні гвинтівки HK G-33 EA2 з оптичним прицілом Hensold 6 x42 BL. Також вони активно використовують три зразки снайперських гвинтівок з ручним заряджанням компанії Accuracy International: AICS AW.308 Winchester (7.62 x 51мм NATO), AWS AICS 0,308 SA integrisanim prigusivacem і AICS SM в (.338 Lapua Magnum, 8,6 x70 мм). Модель AW на початку 1995 року прийшла на зміну застарілої снайперської гвинтівки GIAT / Nexter FR-F1 калібру 7,5, в той час як модель AWS введена в арсенал групи в 2003 році, щоб заповнити прогалину між уже наявними зразками калібрів 7,62 і 12 , 7 мм. Всі три моделі використовують оптику Schmidt & Bender Mk.II 3-12 x50. Для стрільби вночі гвинтівці надається приціл Simrad KN2000 третього покоління. Для ведення вогню на великих відстанях GIGN використовує напівавтоматичні снайперські гвинтівки калібру 12,7 мм.

Ярослав Дмитренко
Олександр Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі