пʼятниця, 24 липня 2015 р.

Фермери Бельгії взяли приклад з французьких і перекрили дороги.

Бельгійські фермери, протестуючи проти низької ціни на молоко і м'ясо, заблокували населені пункти, дороги національного та міжнародного значення та логістичні центри великих постачальників у Фландрії і Валлонії.

"Розлючені через занадто низькі ціни на молоко і свинину фермери заблокували логістичні центри групи Colruyt в кількох населених пунктах. Інші фермери заблокували автомагістраль A8 і інші дороги", - пише місцеве видання.

Протест фермерів підтримали і профспілки. Зокрема, Об'єднана федерація групи і фермерів (FUGEA), Федерація молодих фермерів (FAJ) та Асоціація виробників молока Бельгії (MIG) засудили катастрофічну ситуацію із закупівельною ціною на сільгоспсировину. Опівдні вони зібралися в провінції Льєж, щоб обговорити подальші кроки.

"Ми дійсно блокуємо рух вантажівок і дороги, щоб звернути увагу влади на ситуацію в галузі", - зазначив представник MIG. За його словами, скасування в Євросоюзі з 1 квітня квоти на виробництво молока знизило в Бельгії закупівельні ціни на нього до 25 євроцентів за літр. Профспілки вимагають підвищення закупівельної ціни, принаймні на 4 євроцента.

Протести бельгійських фермерів проходять через тиждень після схожої акції у Франції. В липні страйкуючі фермери з Нормандії заблокували тракторами і автомобілями всі під'їзні шляхи до міста Кан і кілька автомагістралей національного значення, в т.ч. шосе до популярного серед туристів міста Мон-Сен-Мішель. Згодом до колег приєдналися фермери з Евре, Сен-Мало, Бреста і Кемпера. Страйкарі вимагали підвищення ціни на аграрну продукцію. Загроза розорення стояла перед кожним 10-м фермером, який займається тваринництвом, це майже 25 тис. господарств, які дають роботу 40 тис. людей. Причиною кризи стало падіння ціни на молоко, яловичину і свинину, у зв'язку зі зміною структури споживання в самій Франції, падінням попиту на цю продукцію в Китаї, а також російським ембарго на європейську агропродукцію.

Олександр Чаусов

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі