понеділок, 20 липня 2015 р.

НАСТАНОВИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ

ДЕЯКІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НА СЛУЖБІ І ПОЗА СЛУЖБОЮ

БОЄЦЬ - ГРОМАДЯНИН

 Український військовослужбовець  - виконує найпочесніший в нашій країні обов'язок - захист своєї Батьківщини - України. Український народ довірив йому потужну і досконалу зброю для боротьби з ворогами української держави. Воїн страшний ворогам своєї незгасимою ненавистю до ворога, героїчної самовідданістю.
 Український військовослужбовець - зразковий громадянин України і на службі і в побуті. Він дисциплінований, культурний. Він дорожить своєю військовою честю і ніколи не применшує гідності українського воїна.
 В поводженні з громадянами український військовослужбовець витриманий, ввічливий. Він готовий надати допомогу кожному, хто слабший, хто її потребує, особливо дітям, жінкам, старим.
 Свої відносини з товаришами по військовій службі і начальниками український військовослужбовець будує на основі повної взаємної поваги.

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ НАЧАЛЬНИКІВ І ПІДЛЕГЛИХ

  Потрібно домогтися того, що український боєць є дисциплінованим, слухняним стосовно свого командира і старшого начальника не тому, що він його боїться, а тому, що він розуміє і знає, що без взаємних, строго встановлених відносин підлеглого до командира в службовий час немає Збройних Сил України.
        
 Взаємовідносини між військовослужбовцями визначаються вимогами бойової служби та статутами ЗС України.
 Військова частина, вступаючи в бій, виконує задум старшого командира, спрямований до поразки ворога. Дії всіх бійців - забезпечити виконання наміченої командиром мети, всі зусилля спрямовуються до перемоги над ворогом з найменшими жертвами, "малою кров'ю". В умовах бою тільки тверда воля начальника і беззаперечне виконання наказів підлеглими забезпечать перемогу. Підрозділ, де немає дисципліни, буде розбитий.
 За своїм службовим становищем військовослужбовці підрозділяються на начальників і підлеглих.
 Начальником називається військовослужбовець, який постійно або тимчасово керує службовою діяльністю військовослужбовців і несе відповідальність за них.
 Прямим начальником називається той начальник, якому військовослужбовець підпорядкований по службі. Найближчий прямий начальник називається безпосереднім начальником.
   Всі командири та особи начальницького складу є старшими по відношенню до інших військовослужбовцям, молодшим за званням.
   Крім того, всі командири ЗС України, Національної Гвардії, підрозділів МВС України є начальниками по відношенню до всіх рядових і молодших командирів не тільки своєї частини, а й інших частин. Особи ж начальницького складу є по відношенню до рядових і молодших командирів інших частин - старшими.
 Командний і начальницький склад віддає накази своїм підлеглим і застосовує до них заходи заохочення і стягнення, передбачені статутами.
Рядовий, призначений старшим над іншими рядовими або декількома рядовими для спільного виконання будь-якого завдання, є їх начальником. Його накази виконуються підлеглими так само беззаперечно, як і накази командирів.
 Військовослужбовець зобов'язаний беззаперечно виконувати накази начальників, крім явно злочинних.
 Отримавши явно злочинне розпорядження, підлеглий, ще не виконуючи його, зобов'язаний негайно доповісти про це вищому командиру.
 Начальник, який віддав злочинний наказ, і підлеглий, який виконав його, підлягають відповідальності згідно із законом.
 Якщо наказ відданий не безпосереднім начальником і не в його присутності, то підлеглий виконує отриманий наказ і доповідає про нього своєму безпосередньому начальнику.
 Під час виконання одного наказу інший начальник (байдуже, старше або молодше першого) може віддати новий, інший наказ, виконання якого завадить виконати в строк перший. У цьому випадку треба доповісти начальнику, що віддає нове розпорядження, про колишнє завдання. Після цього, у разі підтвердження, виконуй нове розпорядження.
 По службових та особистих справах звертайся завжди до свого безпосереднього начальника. До вищого начальника звертайсяся з дозволу безпосереднього начальника, але якщо обстановка вимагає термінового вирішення, звертайся прямо до наступного старшого начальника.
 Вислухавши наказ, відповідай "так" і повтори отриманий наказ. Наприклад: "так виконувати завдання". Коли начальник підтвердить, що наказ зрозумілий правильно, бігом виконуй наказ.
         
Про виконання доповіси тому начальнику, від якого отримав наказ

 У бою, під вогнем противника або коли потрібно діяти приховано, при зверненні до начальника (або іншого військовослужбовця) пристосовуйся до місцевості так само, як пристосовувався до цього. Повторення наказу обов'язково. Відходячи від начальника і підходячи до нього, не демаскуй його, пригинайся до землі або повзи, оскільки снайпери в першу чергу полюють за командним складом.
 Якщо обстановка вимагає негайної доповіді начальнику, молодшому за званням, у присутності старшого, наприклад: полковнику - у присутності генерала, питай дозволу старшого.
 У бойовій обстановці, якщо помітиш появу авіації, танків противника, якщо побачиш появу противника в тилу, якщо виявив вогневі точки супротивника або його артилерію, ракетні установки і будь-які інші важливі дані - не зволікаючи ні секунди, доповідай тому начальнику, який знаходиться ближче всіх.
 У разі призначення на іншу посаду або прибуття в іншу частину або підрозділ, а також при здачі посади, при від'їзді у відрядження, у відпустку, в госпіталь і після повернення представляйся своєму начальнику і рапортуй.
  
  Отримуючи вказівки від осіб начальницького складу - фахівців, пам'ятай, що вони старші, що вони отримали відповідну спеціальну підготовку і мають досвід. Виконуй ці вказівки, хоча б ці особи і не були прямими начальниками.

    Начальник - керівник, старший товариш і друг - переживає з військами всі позбавлення і труднощі бойового життя.
  Ставлення бійця до начальника повністю визначається цими словами. Боєць повинен розуміти, що його начальник насамперед йому товариш і брат, який живе з ним одними інтересами, одним життям. Але начальник не просто товариш. Начальник - старший товариш. Начальник - керівник бійця, який відповідає за його життя і дії.
 Боєць всією своєю поведінкою повинен допомагати начальнику в його важкій і різноманітній роботі.
   Від бійця потрібні послух, довіра, ввічливість і турбота про свого командира.
 Послух полягає в беззаперечному виконанні всіх наказів і вказівок начальника. Не виконується тільки явно злочинне розпорядження, спрямоване на шкоду нашій Батьківщині-Україні. Наказ має виконуватися швидко, точно, обдумано.
 Обдумано виконати наказ - це означає знайти такий спосіб дій, який дозволив би виконати його, що б там не сталось.
 Довіра до начальника виражається в тому, що боєць не приховує своїх помилок від начальника, не обманює його і, маючи службові, сімейні або особисті неприємності, доповідає про них і просить поради старшого товариша. Не може бути такого становища, коли начальник не знайшов би способу допомогти справою або порадою.
 Ввічливість до начальника виражається насамперед у дотриманні правил про відносини з начальником.
 Відносини між рядовим і командиром будуються на взаємній повазі. Тому потрібно триматися без натягнутості, просто і природно, але не розв'язно.
 Боєць проявляє турботу про свого начальника, може багато в чому полегшити важкі умови служби начальника. Турбота про свого начальника насамперед виражається в тому, щоб не змушувати його робити нагадування і зауваження.
 Любити і шанувати своїх начальників, захищати їх у бою - такий обов'язок українського військовослужбовця.

   В Україні до українського військовослужбовця кожен громадянин ставиться з повагою і любов'ю.
     Український військовослужбовець відповідає на це своєю організованістю, дисциплінованістю та культурністю. Ніколи, а особливо перебуваючи поза своєю частиною, поза службою, не можна забувати про почесне звання українського військовослужбовця.
    У зоні бойових дій, в тилу і на транспорті можуть працювати шпигуни. Тому в розмовах будь пильний і обережний. Не говори нічого про свою частину, зброю та інші речі, які є секретними, складають військову таємницю.
 Якщо пасажири задають питання, на які не можна відповідати, тому що цим розкривається військова таємниця, заяви ввічливо: "про це нічого сказати не можу".
 Якщо виникає підозра, що хто-небудь з пасажирів занадто наполегливо домагається відомостей, що становлять військову таємницю, що це може бути шпигун, - заяви про свої підозри співробітникам СБУ на найближчій же станції.

Ярослав Дмитренко
Олександр Майстренко


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі