пʼятниця, 3 липня 2015 р.

Рада затвердила Грицака головою СБУ

2 липня, український парламент затвердив на посаді голови СБУ Василя Грицака, який виконував обов'язки глави української спецслужби після того, як був відправлений у відставку Валентин Наливайченко. 
Народні депутати підтримали запропоновану главою держави Петром Порошенко кандидатуру Василя Грицака, якого президент вирішив призначити головою Служби безпеки України. Відповідний проект постанови підтримали 340 народних обранців. Нагадаємо, що колишній керівник спецслужби Валентин Наливайченко 18 червня цього року був відправлений у відставку - це рішення Петра Порошенка підтримали 248 народних обранців. Відразу ж після цього президент країни представив колективу спецслужби нового керівника - Василя Грицака, колишнього виконуючим обов'язки голови СБУ.
Варто відзначити, що інтрига в питанні, хто стане повноцінним, вже без приставки в. о., керівником спецслужби, була відсутня - все прекрасно знали, що Петро Порошенко продовжить парламенту розглянути кандидатом на цю посаду Василя Грицака. У підсумку так і сталося, і в поданні, направленому президентом до Верховної Ради напередодні, було вказано прізвище тоді ще виконуючого обов'язки керівника спецслужби. Втім, президент, незважаючи на передбачуваність подальшого розвитку подій, все-таки вирішив витримати паузу між голосуванням щодо відставки Наливайченка і голосуванням за його вже колишнього заступника Грицака.
Порошенко витримав паузу перед подачею кандидатури Грицака в парламент.
Нову кандидатуру, представлену главою держави народні депутати не сприйняли в штики - яскравим доказом цього твердження є результати голосування в парламенті. Незважаючи на те що представники "Самопомочі" вирішили утриматися від голосування, підтримали президентське рішення, як і у випадку з призначенням глави ГПУ Віктора Шокіна, представники "Опозиційного блоку". Протягом періоду між відставкою екс-глави СБУ і сьогоднішнім голосуванням Грицак намагався якомога менше з'являтися на публіці, однак все-таки провів зустріч з представниками парламентських фракцій, що увійшли до коаліції.
Над позитивним іміджем нового керівника спецслужби напередодні голосування попрацювали, причому, попрацювали дуже добре. Зокрема, через засоби масової інформації поширили нагадування, що кандидат на посаду керівника української спецслужби - це зовсім не той Василь Грицак, "який ЄДАПС".
Одночасно з цим від імені лідера "Правого сектора", народного депутата Дмитра Яроша, ще зовсім недавно нещадно критикував рішення відправити Наливайченко у відставку, в медіа-просторі почали з'являтися повідомлення з похвалами на адресу нового кандидата на посаду голови СБУ. Ярош стверджував, що він знає Василя Грицака як Офіцера (саме так - з великої літери), який брав безпосередню участь не тільки в плануванні бойових операцій, а й у їх виконанні.
Він не ховався за спинами підлеглих, а таких генералів, підкреслив політик, на фронті зараз дуже мало. За словами Яроша, він ще не знає, чи стане новим керівником СБУ саме Василь Грицак, проте впевнений в одному: всі, хто поливає брудом справжнього бойового офіцера, - сволоти.
    Відзначимо, що новому керівнику спецслужби 48 років. Свою службу в органах Василь Грицак почав ще під час навчання в Луцькому державному педінституті - свою кар'єру нинішній глава СБУ почав прапорщиком-водієм Госпвідділу Рівненського обласного Управління КДБ СРСР. Після здобуття Україною незалежності в період з 1991 по 1999 роки працював у Рівненському обласному відділі захисту національної державності УСБ, а в грудні 1999 року особисто брав участь в операції із затримання Сергія Іванченка, який перебував у розшуку за підозрою у скоєнні замаху на кандидата в президенти України Наталію Вітренко .
Його кар'єра різко пішла вгору в 2005 році, коли, переміщаючись з одного ступеня кар'єрних сходів на іншу, Грицак дослужився до першого заступника керівника СБУ, очоливши Головне управління "К", що займається боротьбою з корупцією. Після того як до влади прийшов Віктор Янукович, трудова біографія Василя Грицака в СБУ призупинилася - подейкують, що він очолив особисту охорону Порошенка, однак в офіційній біографії нинішнього керівника спецслужби про цю сторінку в його житті не сказано ні слова.
Президент, уже обжившись на новій посаді, вирішив, що на чолі української спецслужби йому потрібна людина відданий і без зайвих амбіцій. Ідеальним варіантом якраз і став Василь Грицак.

Леонід Русич

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі