пʼятниця, 19 червня 2015 р.

Президент Петро Порошенко призначив тимчасово виконуючим обов'язки керівника Служби безпеки України Василя Грицака.

Як повідомляє lb.ua Президент Петро Порошенко призначив тимчасово виконуючим обов'язки керівника Служби безпеки України Василя Грицака.

Відповідний указ опубліковано на офіційному сайті Президента.

"Першому заступникові голови Служби безпеки України Грицаку Василю Сергійовичу (доручається, - ред.) тимчасово виконувати обов'язки голови СБУ", - йдеться в документі.

Під час зустрічі з керівництвом СБУ Порошенко представив нового керівника відомства.

Президент зазначив, що незадоволений роботою СБУ по боротьбі з корупцією та контрабандою.

"Питання боротьби з контрабандою є прямою відповідальністю СБУ, і тут нема чим похвалитися. Сказати, що я вкрай незадоволений, - значить, нічого не сказати. Дуже сподіваюся, що через кілька місяців з новим керівництвом ми побачимо нову оцінку людей про відчутні успіхи СБУ, і вам завдання - до сьомого поту працювати над вирішенням цієї проблеми", - сказав Президент.

Також Порошенко розкритикував роботу щодо забезпечення режиму перетину лінії зіткнення в зоні проведення АТО. Президент підкреслив, що "для нормальної людини перетин лінії має бути легкою і прозорою процедурою, а для бандитів і сепаратистів - пасткою, звідки вони не матимуть шансів вирватися".

Президент зазначив, що у зв'язку з агресією Росії перед Україною зараз стоять нові завдання і виклики.

"Російська Федерація змінила тактику дій... Якщо раніше Росія розраховувала на військові успіхи уздовж лінії зіткнення, то на сьогоднішній день, після того, як Україні вдалося значно посилити ефективність і боєздатність Збройних Сил, було поставлено завдання активізувати підривну діяльність всередині України", - сказав Президент. Він також додав, що рішення про призначення керівника СБУ затверджує Верховна Рада, тому Василь Грицак має переконати у своїх здібностях народних депутатів.

Нагадаємо, Верховна Рада України звільнила Валентина Наливайченка з посади голови СБУ. Таке рішення підтримали 248 народних депутатів. Грицак, як перший заступник Наливайченка, має зайняти його посаду до призначення нового керівника спецслужби.

Відставка Наливайченка відбувається на тлі його звинувачення на адресу екс-заступника генпрокурора Анатолія Даниленка в кришуванні мережі заправок "БРСМ-Нафта", пожежа на нафтобазі якої забрала життя п'яти людей. Одні спостерігачі пов'язують бажання звільнити Наливайченка саме з його звинуваченнями, інші ж висувають версію, що резонансними звинуваченнями голова СБУ намагався запобігти відставці, яка готувалася.Васи́ль Сергійович Грицак (14 січня 1967, Буща Дубенського району Рівненської області) — генерал-полковник, перший заступник Голови Служби безпеки України (з 7 липня 2014), керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України (з 7 липня 2014).

Життєпис

Народився 14 січня 1967 році в селі Буща Дубенського району на Рівненщині. У 1992 році закінчив історичний факультет Луцького державного педагогічного інституту.

У 1990—1991 — водій господарського відділу УКДБ УРСР у Рівненській області.

У 1991—1999 — служба на оперативних і керівних посадах у відділі захисту національної державності УСБ в Рівненській області.

У 1999—2000 — заступник начальника відділу Управління національної державності Департаменту захисту національної державності та боротьби з тероризмом.

У 2000—2004 — начальник відділу Управління національної державності Департаменту захисту національної державності та боротьби з тероризмом.

У 2004—2005 — заступник начальника Управління контррозвідувальних заходів по боротьбі з тероризмом Департаменту захисту національної державності та боротьби з тероризмом.

З 24 травня 2005 року до 28 грудня 2006 був начальником Київського обласного управління СБУ.

З 28 грудня 2006 до 11 квітня 2008 рр. — начальник Київського міського управління СБУ.

З 11 квітня 2008 до 4 червня 2009 рр. — начальник Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області.

З 4 червня 2009 до 11 грудня 2009 рр. — заступник Голови СБУ — начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

З 11 грудня 2009 до 12 березня 2010[10] рр. — перший заступник Голови СБУ — начальник Головного управління «К» по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

З 7 липня 2014 року — перший заступник Голови Служби Безпеки України.

З 7 липня 2014 року — керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

18 червня 2015 року Петро Порошенко представив Василя Грицака колективу Служби Безпеки України як тимчасово виконуючого обов'язки керівника силового відомства.
Нагороди та відзнаки

    Орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2002);
    Орден «За заслуги» ІІ ступеня (2007);
    Орден «За заслуги» І ступеня (2009);
    Почесна грамота Кабінету Міністрів України

 П. Король

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі