понеділок, 20 квітня 2015 р.

В Україні створять Сили спеціальних операцій

При Міноборони України створять окрему структуру за американським зразком.

У Генштабі підтримали ідею створення окремої структури Сил спеціальних операцій (ССО), підпорядкованої Міноборони України. Про це сказав начальник Управління спеціальних операцій Генштабу Сергій Кривонос під час прес-конференції в агенції "Укрінформ".

"Я підтримую ідею, що Сили спецоперацій - це частина інформаційно-психологічних операцій і сили армійського спецназу, в складі Збройних сил", - підкреслив Кривонос, підтримавши ініціативу неурядової організації Центру оборонних реформ по концепції створення Сил спецоперацій за американським зразком.

"Ми підтримуємо, що не варто вигадувати нову модель, а, враховуючи обмеженість часу та фінансування, брати найкраще з досвіду інших країн", - додав він.

Представник Генштабу зазначив невідкладність створення ССО в даних умовах.

"У нас цейтнот за часом, тому потрібно якомога швидше приступати до створення Сил спеціальних операцій і не займатися балаканиною, а конкретними діями", - додав Кривонос.

За його словами, робота з проведення спецоперацій зараз ведеться, але є "певне неспівпадіння поглядів на кінцевий результат", тому потрібно спростити шлях створення ССО.

Експерти відзначають, що ССО - це не спецназ, а інтелектуальна структура, яка обійдеться в 30-70 мільйонів доларів.

Як повідомлялося, сьогодні у Львівській області стартували українсько-американські навчання, в яких візьмуть участь 900 українських військових і 290 американських десантників.

Довідка.

Сили спеціальних операцій США - активний і резервний компоненти військ спеціального призначення (СпП), які об'єднуються під командуванням Командування Сил Спеціальних Операцій США для виконання різнорідних спеціальних операцій.

Командування сил спеціальних операцій США

ГУ СпП МО США
USSOCOM
United States Special Operations Command Insignia.svg

Підпорядкування
Міністерство оборони США
Входить до Збройних сил США
Тип
Оперативне управління (командування) роду військ
Включає в себе
види військ СпП
Функція
Керівництво всіма видами військ СпП США при виконанні завдань із захисту території США, а також інтересів США за кордоном.
Планування антитерористичних операцій і проведення АТО спільно з іншими родами військ ЗС США.

Участь у
Операція Earnest Will
Операція в Панамі
Операція «Буря в пустелі»
Операція «Повернення надії»
Битва в Могадішо
Операція «Непохитна свобода»
Операція «Іракська свобода»
Операція «Спис Нептуна»
Командуючі
Діючий командуючий
Генерал Джозеф Вотел

Головне управління військ спеціального призначення Міністерства оборони США (ГУ СпП МО США) (англ. US Special Operations Command; USSOCOM або SOCOM) - одне з дев'яти оперативних управлінь (командувань) роду військ в безпосередньому підпорядкуванні Об'єднаного комітету начальників штабів США, що здійснює єдине оперативне керівництво військами спеціального призначення (СпП), як родом військ, сформованим у всіх видах Збройних сил США: Cухопутних військах США, Військово-повітряних силах США, Військово-морських силах США і Корпусі морської піхоти США.
ГУ СпП було сформовано у складі МО США 16 квітня 1987, на основі існуючого з 1980 р Управління спеціальних операцій МО США. Штаб і основні органи оперативного управління військами ГУ СпП розквартировані в ш. Флорида (на території гарнізону ВПС США «Макділл» (англ. MacDill AFB, м Тампа).
Однією з передумов до створення в МО США єдиного керівного органу, що здійснює центральне керівництво силами спеціальних операцій всіх видів збройних сил, були результати розслідування Військовою прокуратурою США невдалого завершення операції сил спеціального призначення «Орлиний кіготь» при спробі звільнення силами СпП ЗС США заручників з будівлі посольства США в г.Тегеран в 1980 році. За результатами аналізу причин провалу операції після кількох років роботи в 1985 році Комітет Сенату США з військових питань опублікував доповідь, в якій доводив необхідність додання силам СпП статусу окремого роду військ у складі ЗС США.
За оцінкою військових експертів США, основним недоліком існуючої на той момент структури сил спеціального призначення була їх відомча розрізненість і відсутність єдиного центрального органу управління частинами і підрозділами СпП, який був би в змозі на постійній основі здійснювати загальне планування бойового застосування і планування окремих операцій СпП, комплексне оперативне управління частинами і підрозділами СпП, а також міг би організувати комплексну бойову підготовку і здійснювати централізоване планування оснащення підрозділів і частин СпП ЗС США необхідною матеріальною базою, озброєнням та технічними засобами.
Дане рішення сенатського комітету було схвалено чинним президентом США Р. Рейганом на початку весни 1987 року, а організаційно створення самостійної ГУ СпП було оформлено в МО США 16 квітня того ж року.

Мета створення незалежного ГУ СпП в МО США

Нове єдине командування було утворено з метою об'єднання і підготовки Сил спеціальних операцій США для виконання покладених на них завдань, а в разі прийняття на себе повноважень керівника спецоперації, проведеної особисто президентом або міністром оборони США з метою здійснення планування та управління ходом операції.

Починаючи з часу здійснення теракту 11 вересня 2001 року роль ГУ СпП МО США в структурі командування ЗС США зросла багаторазово - приступивши до боротьби з міжнародним тероризмом, керівництво МО США у своїй новій стратегії вказало, що основна тяжкість цієї війни лягає не на загальновійськові (флотські ) частини і з'єднання, а на підрозділи і частини військ спеціального призначення відповідних родів військ.

Згідно офіційній доктрині застосування сил СпП Міністерства оборони США, війська СпП являють собою спеціально створені, навчені і оснащені формування сухопутних військ, ВПС, ВМС і морської піхоти, призначені для вирішення специфічних завдань із застосуванням військової сили в інтересах США для досягнення військових, політичних, економічних цілей, цілей пропаганди і психологічної війни на території противника, територіях іноземних (недружніх) держав, а також на ТВД, що представляють для Сполучених Штатів особливий політичний інтерес. Частини та підрозділи спеціального призначення перебувають у постійній готовності до негайного застосування, як у воєнний, так і в мирний час і можуть виконувати поставлені завдання спільно з загальновійськовими частинами і з'єднаннями або самостійно, якщо застосування регулярних частин і підрозділів відповідних родів військ небажано або неможливо з оперативних або політичних причин.
Підрозділи і частини СпП використовуються, як правило, насамперед, у локальних конфліктах низької інтенсивності, коли передислокації і застосування великих військових контингентів вважається недоцільним або передчасним з політичних міркувань, і необхідні швидкі та ефективні дії невеликих мобільних груп. Одночасно, націленість на бойову роботу в мирний час не применшує роль військ СпП у великомасштабних конфліктах, що було підтверджено ходом бойових дій у зоні Перської затоки.
Таким чином, ГУ СпП є центральним оперативним штабом військ СпП і координує всі операції, які проводяться всіма родами військ СпП ЗС США.
Воно призначене для розробки оперативних планів і реалізації як операцій спеціального призначення масштабу регіонального ТВД, реалізованих за обмеженої участі сил і засобів СпП родів військ на даному ТВД, так і для планування та організації великомасштабних загальновійськових операцій ЗС США, що проводяться із залученням частин і з'єднань СпП ВС США на даному ТВД.

Основні напрямки діяльності

Основними завданнями військ СпП ЗС США є:
- Оперативна і військова розвідка в інтересах ЗС США
- Розробка планів та реалізація розвідувально-диверсійних операцій в рамках завдань, поставлених МО США
- Надання сприяння урядам дружніх держав у боротьбі за забезпечення внутрішньої безпеки
- Підготовка частин і підрозділів спеціального призначення союзних держав
- Підривна і диверсійна діяльність на території ворожих держав і сприяння партизанській боротьбі
- Психологічна війна і пропагандистсько-дезінформаційна діяльність в інтересах ЗС США
- Протидія поширенню зброї масового ураження і ядерної зброї
- Боротьба з міжнародним тероризмом
- Боротьба з міжнародним наркотрафіком
- Планування та проведення пошуково-рятувальних операцій
- Надання гуманітарної допомоги постраждалим в зоні конфліктів
- Організація взаємодії органів військової розвідки з цивільними органами влади держав перебування

Начальник ГУ СпН (головнокомандуючий військ СпП) - єдиний член вищого військового керівництва МО США, що бере безпосередню участь у розробці та плануванні бюджету для свого роду військ на рівні уряду. Дані для розробки конкретних статей річного бюджету ГУ СпП надає в апарат міністра спеціальний дослідницький відділ МО з питань спеціальних операцій і конфліктів низької інтенсивності, який курує один із заступників міністра.

Структура командування військ СпП ЗС США

Центральний апарат
Центральний апарат ГУ СпП МО США включає в себе:
Головкома військ СпП (начальника ГУ СпП) і його апарат
Першого заступника начальника ГУ СпП
Заступника головкома по резерву військ СпП
Начальника оперативного штабу військ СпП
Центр бойового управління (ЦБУ) військ СпП (англ. Command Support Center; SOCS)
Управління оперативного планування СпП (англ. Center for Special Operations; SCSO)
Управління засобів зв'язку та РТР СпП (англ. Center for Networks and Communications; SONC)
Управління тилу СпП (англ. Center for Force Structure, Requirements, Resources, and Strategic Assessments; SORR)
Управління транспортних перевезень СпП (англ. Center for Acquisition and Logistics; SOAL)
Навчально-дослідний центр СпП (англ. Center for Knowledge and Futures; SOKF)
Загальна чисельність центрального апарату ГУ СпП МО США становить близько 2,5 тис. осіб військового і цивільного персоналу.
Головнокомандуючий військами СпП ЗС США та начальник ГУ СпН МО США є повний (чотиризірковий) генерал СВ / ВПС США або адмірал ВМС США, який призначається президентом США зі схвалення Сенату.
На командувача покладені такі обов'язки і завдання:
- Розробка концепції, стратегії і тактики використання військ спеціального призначення в ЗС США;
-   Підготовка і подання на розгляд бюджету ГУ СпП;
-   Розробка рекомендацій і пропозицій з організації та фінансування ГУ СпП;
-   Контроль за витрачанням цільових коштів, що виділяються ГУ СпП на бойове застосування військ та НДДКР у сфері спеціальної техніки та МТО військ СпП;
-   Контроль за плануванням і виконанням спеціальних операцій;
-   Забезпечення бойової підготовки частин і підрозділів військ спеціального призначення;
- Правовий контроль за діями частин і підрозділів спеціального призначення, у тому числі на території іноземних держав;
-   Забезпечення оперативної взаємодії підрозділів частин СпП різних родів військ;
- Формулювання розвідзавдань і подача заявок на розвідувальне забезпечення дій усіх родів військ СпП в Розвідуправління МО США і розвідоргани родів військ:
-   Контроль за професійним відбором офіцерських кадрів;
- Контроль за станом готовності підрозділів і частин військ СпП в підпорядкуванні регіональних оперативних штабів (командувань) ЗС США;
- Організація науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок в інтересах військ СпП, закупівель спеціалізованого озброєння і техніки, спорядження та інших матеріальних засобів, необхідних для проведення спеціальних операцій.

Структура ГУ СпП МО США

До складу ЦКУ СпП МО США організаційно входять:
Управління військ СпП СВ (англ. US Army Special Operations Command; USASOC або ARSOC)
Управління військ СпП ВПС (англ. Air Force Special Operations Command; AFSOC)
Управління військ СпП ВМС (англ. Naval Special Warfare Command; NAVSPECWARCOM, NAVSOC або NSW)
Управління військ СпП КМП (англ. Marine Corps Forces Special Operations Command; MARSOC)
Управління спеціальних операцій (попередник ГУ СпП з 1980 р по 1987 р) (англ. Joint Special Operation Command; JSOC)
Управління координації з іншими родами військ (англ. Special Operations Command - Joint Capabilities; SOC-JC)
Об'єднане училище військ СпП (англ. Joint Special Operations University; JSOU)
Управління військ СпП СВ
Управління військ СпП СВ США є вищим командним органом військ СпП у складі Сухопутних військ США, що здійснює оперативне планування і управління бойовим застосуванням частин і підрозділів спеціального призначення.
До складу підпорядкованих підрозділів і частин СпП СВ США входять:
Органи спецрозвідки СВ США
відділ оперативної розвідки (ОР) РУ СВ США (US Army Intelligence Support Activity)
Повітряно-десантні частини СпП СВ США
1-й окремий оперативний полк спеціального призначення («Дельта»)
75-й ПДП СпП («Рейнджери») - 3 пдб, штабний батальйон (штаб полку, штабна рота, підрозділи спеціального зв'язку, окрема рота військової розвідки).
Сухопутні частини СпП («Зелені берети»)
8 полків СпП СВ
Частини хімзахисту СпП
Частини армійської авіації СпП (англ. US Army Special Operations Aviation Command)
батальйон авіанавідників СпП (англ. US Army Special Operations Command Flight Detachment);
управління авіаційних систем СпП (англ. Systems Integration Management Office);
Частини забезпечення СпП СВ
окремий полк психологічної війни (англ. 4th Military Information Support Operations Group);
бригада ГУ СпП із зовнішніх зв'язків з цивільними органами влади держав перебування (пятибатальонного складу);
бригада тилового забезпечення СпП;
Дослідний центр військ СпП ім. Дж. Кеннеді
Два полки резерву СпП СВ
Управління військ СпП ВПС США
До складу регулярних частин СпП ВПС США входять:
Окремі авіаполки (ОАП) СпП із завданнями безпосередньої підтримки підрозділів спеціального призначення на полі бою
На озброєнні 1-го ОАП СпП ВПС США є літаки безпосередньої підтримки військ AC-130U Spectre, вертольоти Bell UH-1N Twin Huey, конвертоплани Bell V-22 Osprey, літаки і вертольоти іноземного (в основному, російського) виробництва, в тому числі Мі -8 і Ан-26.
навчально-бойова ескадрилья (НБАЕ) СпП
Частини СпП СВ Національної гвардії США
До складу Національної Гвардії США входять такі підрозділи і частини СпН ВВС:
ОАП СпП
інженерно-будівельний батальйон ВПС
батальйон зв'язку ВВС
загін спеціального призначення ВВС
До складу резерву ВПС США входить ОАП СпП
УСпН ВВС підкоряються наступні військові училища та навчальні ескадрильї СпН:
Школа фахівців СпН ВПС США
НБАЕ СпП
2 АЕ СпН
Військово-навчальний центр іноземних мов ВВС

Управління військ СпП ВМС США

Управління військ СпП ВМС США є вищим командним органом військ СпП у складі ВМС США, що здійснює оперативне планування і управління бойовим застосуванням частин і підрозділів спеціального призначення у складі ВМС.
До складу підпорядкованих підрозділів і частин СпП ВМС входять:
регулярні полки і один полк резерву СпП ВМС:
полк спецзасобів доставки СпП ВМС з трьох батальйонів підводних носіїв і засобів доставки о / с,
десантний полк висадки СпП ВМС, що включає в себе 3 флотилії легких катерів СпП і плаваючих машин десанту
полк матеріально-технічного забезпечення СпП ВМС
резервний полк спеціального призначення ВМС, що включає в себе 2 загони резерву СпП, Військово-дослідний полк спеціального призначення ВМС (Окремий полк спеціального призначення ВМС у боротьбі з тероризмом на морі, (англ. DEVGRU - US Naval Special Warfare Development Group);
Навчальними закладами для військовослужбовців СпП ВМС є:
Школа фахівців СпП ВМС
Курси удосконалення особового складу СпП ВМС
Ад'юнктура НДІ ВМС

Управління військ СпП Корпусу морської піхоти США

Управління військ СпП Корпусу морської піхоти США є вищим командним органом військ СпП у складі КМП США, що здійснює оперативне планування і управління бойовим застосуванням частин і підрозділів спеціального призначення у складі КМП.

До складу підпорядкованих підрозділів і частин УСпП КМП США входять:
Окремий полк спеціального призначення КМП США двухбатальонного складу,
батальйон СпП КМП (експедиційний) на ротаційній основі включає в себе підрозділи 1-го і 2-го батальйонів, що знаходяться в даний момент зоні бойових дій.
Штаб полку (батальйон управління, планування і зв'язку),
Школа фахівців СпП КМП

Управління спеціальних операцій ГУ СпП

Завданнями Управління спеціальних операцій (УСО) ГУ СпП МО США є:
- Планування та організація в мирний час РДД в інтересах ЗС США із застосуванням сил і засобів СпП
-планування і проведення розвідувально-диверсійних операцій силами частин і окремих підрозділів спеціального призначення в особливих умовах за кордоном
організація, планування та реалізація операцій СпП в обмежених конфліктах низької інтенсивності, протипартизанської боротьби і розвідувальних операцій на певному ТВД
- Завдання нелегальної закидання окремих підрозділів (РДГ) СпП США на територію держав, де інші частини і підрозділи ЗС США не можуть бути застосовані в розвідувально-диверсійних і бойових дії відповідно до обмежень міжнародного права

УСО ГУ СпП в оперативному відношенні підпорядковуються наступні розвідувально-диверсійні частини родів військ СпП:
в СпП СВ США
- Відділ оперативної розвідки (ОР) РУ СВ США (US Army Intelligence Support Activity)
Органи ЗР РУ СВ США в районі відповідальності організовують агентурним шляхом збір, оцінку та аналіз розвідувальної інформації в інтересах частин СпП СВ і частин СпП інших родів військ (за потребою) видають частинам і підрозділам СпП СВ конкретні рекомендації щодо ведення розвідувально-диверсійних дій в даному районі
здійснюють координацію бойової разведработи з органами військової розвідки інших родів військ в даному районі
У районах бойових дій бійці і оперативні співробітники ОР РУ СВ діють в безпосередньому контакті з підрозділами Управління спеціальної розвідки (УСР) РУМО США (DIA Strategic Support Branch) і підрозділами Управління спеціальної розвідки (УСР) ЦРУ США (CIA Special Activities Division)
- 1-й окремий оперативний полк спеціального призначення СВ («Дельта»)
(Загальна чисельність підрозділу по відкритим даними досягає 1000 чол. о / c)
Три окремих роти спеціального призначення ("A", "B", "C")
Оперативно-штабної відділ (відділ "D")
Окрема вертолітна ескадрилья СпП
Адміністративне управління (8 адміністративних відділів)
в СпП ВМС США
Військово-дослідний полк спеціального призначення ВМС (Окремий полк спеціального призначення ВМС у боротьбі з тероризмом на морі)
в СпП ВПС США
окремий батальйон авіанавідників СпП
Центр спецзв'язку ВПС
Управління координації з іншими родами військ (УКРВ) ГУ СпП МО США
Основним завданням УКРВ ГУ СпП є забезпечення бойової взаємодії частин і підрозділів всіх родів військ СпП із з'єднаннями та частинами інших родів військ, спільне планування військових і армійських операцій на рівні оперативних штабів родів військ, безпосередня координація планів бойової роботи сил СпП з оперативними планами з'єднань і частин сухопутних військ, з'єднань і частин ВПС і ВМС США на конкретному ТВД.

Об'єднане училище (університет) родів військ СпП ЗС США

Об'єднане училище (університет) родів військ СпП ЗС США є центральним закладом вищої військової освіти для офіцерів усіх родів військ СпП ЗС США. Училище здійснює підготовку військових і цивільних фахівців, у тому числі і керівного складу, а також фахівців іноземних держав, з широкого кола дисциплін у галузі розвідки, бойового планування та застосування сил і засобів військ СпП.

Окрім того в Об'єднане Командування Силами спеціальних операцій США входять Регіональні оперативні штаби (ОШ) військ СпН у складі регіональних оперативних штабів (об'єднаних командувань) (ОШ / ОК) ЗС США

Олександр Майстренко


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі