середа, 29 квітня 2015 р.

«УКРОБОРОНПРОМ» В РАЗИ ЗБІЛЬШИТЬ ВИРОБНИЦТВО ТАНКІВ – РОМАН РОМАНОВ

Державний концерн «УКРОБОРОНПРОМ» планує збільшити виробництво українських танків майже в 25 разів – з 5 до 120 одиниць щорічно. Про це заявив Генеральний директор Концерну Роман Романов, повідомляє сайт Укроборонпрому.

У планах на 2015 рік є розвиток виробництва основних бойових машин «Оплот» до 40 одиниць, а з 2016 році Концерн вироблятиме 100-120 таких одиниць щорічно

Крім того, підприємства «УКРОБОРОНПРОМУ» налагодять серійне виробництво бронеавтомобілів «Дозор», які  до цього взагалі не перебували на озброєнні ЗСУ. У цьому році Концерн планує виробити до 50 одиниць таких машин, а надалі вийти на рівень не менше сотні на рік.

Фахівці Концерну також в найкоротшому часі розпочнуть дослідно-конструкторські роботи вітчизняних БПЛА та контрбатарейних систем боротьби.  А наступного, 2016 року, буде готова перша 3-координатна радіолокаційна станція.

Нагадаємо, що заради контролю за якістю продукції в «УКРОБОРОНПРОМІ» вже діє спеціальна робоча група. Вона додатково перевірятиме кожну одиницю продукції перед її передачею на фронт.


Основна проблема стоїть перед заводом ім. Малишева полягає в тому, що харків'яни вже давно не випускали танки у великих кількостях, по суті у них немає конвеєрного складання. Випускати танки в одиничних екземплярах для них не проблема, але для виробництва їх десятками чи навіть сотнями, для цього потрібен якісний стрибок.
Для того, щоб налагодити конвеєрний випуск БМ «Оплот», необхідно вкласти в модернізацію заводу сотні мільйонів гривень, плюс до цього має бути налагоджена безперебійне фінансування замовлення. Існують проблеми і з постачальниками, адже на випуск танка працює близько 40 українських підприємств.
Ще однією важливою проблемою є проблема боєприпасів до нового танку. Танк веде стрільбу двома видами боєприпасів - керованими ракетами «Комбат» українського виробництва та снарядами декількох типів. Якщо вдасться налагодити масовий випуск танків, то постане проблема масового випуску ракет і снарядів.
Для успішної реалізації програми з випуску БМ «Оплот» необхідно, щоб цим питанням щодня і щогодини займалися на рівні президента і уряду, тільки так можна добитися серйозного прориву.

П. Король

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі