субота, 18 квітня 2015 р.

У ГПУ хочуть ввести систему бонусів

Заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе вважає за необхідне запровадити в ГПУ систему бонусів.

Про це він заявив в інтерв'ю Дзеркалу тижня.

«У Грузії ми побудували таку систему матеріальної мотивації, при якій слідчий, який розкрив справу на мільйони доларів, міг отримати бонус у кілька тисяч. Чому б таку ж систему чи не створити в Україні? »- Зазначив він.

Сакварелідзе має намір домогтися скорочення кількості співробітників прокуратури з 19 тис. До 10 тис. А рештою підвищити зарплати.

«Так, це ще одна причина, по якій відбувається скорочення. Взагалі я вкрай зацікавлений у тому, щоб домогтися зростання зарплат, бо моя власна становить 6000 гривень, я живу за рахунок своїх колишніх заощаджень. Але довго працювати за низьку зарплату не зможе ніхто », - підкреслив заступник генпрокурора.
"Якщо людина потрапляє в прокуратуру через відкриті процедури та змагальний принцип, то це дає більше гарантій, що вона чесна. Активне громадянське суспільство не дасть узяти на роботу нечесну людину. Правильна оцінка й правильні стандарти для набору і потім підвищення по кар'єрних щаблях — це те, що потрібно цій системі передусім. Зачистити систему хірургічно, прибрати одних і призначити інших, звісно, можна, але в цій ситуації це не дасть результату. Я написав лист усім прокурорам від свого імені, в якому простими словами пояснив, що нас усіх чекає. У ньому сказано, що будуть такі-то правила гри, не бійтеся, беріть участь у конкурсах, і коли пройдете їх, то я гарантую, що ви будете задоволені, а коли ви відморожуватиметеся й протистоятимете системі, то за нами правда й громадська думка, ми сильніші."

На запитання:"Відомо також, що прокурори більшість свого часу витрачають на заповнення паперів. Що з цим будете робити?", Сакварелідзе відповів:
"Запроваджувати електронний документообіг. У Грузії я міг, сидячи у своєму кабінеті, подивитися справу, котра цікавить мене, на комп'ютері, байдуже, в якій частині країни працює прокурор. Він навіть не знав, що я читав його справи. Ба більше, до електронної системи мають бути підключені всі правоохоронні органи — СБУ й МВС. Це потрібно для взаємного контролю. І для конкуренції, адже змагання між прокуратурою, міліцією та службою безпеки в розкритті корупційних злочинів піде тільки на користь."

Сакварелідзе задекларував 37,4 тис. Ларі доходів в 2014 році, що становить 527 тис. Грн за курсом НБУ на 25 лютого.

Юлія Коломієць

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі