четвер, 5 лютого 2015 р.

У Донбасі можлива екологічна катастрофа внаслідок обстрілів бойовиками.

Через скупчення промислових об'єктів в Донбасі, може статися екологічна катастрофа. Про це повідомляє соціолог Євген Копатько.

     «Є одна точка в Донбасі, коли їдеш з Костянтинівки в Донецьк, коли видно Авдіївський коксохімічний завод, а з іншого боку - Ясинівський коксохім. І третій завод видно - це «Стирол». Там йдуть бойові дії. Це точка потенційної екологічної катастрофи », - заявив Копатько.

Соціолог вважає, що якщо під час боїв буде пошкоджений хоча б один з цих об'єктів, то на Україну відбудеться екологічна катастрофа, порівнянна з Чорнобилем.

     «Не дай Бог, військові дії розширяться, поруч є Запорізька АЕС, яка дає 25% електроенергії країни, трохи подалі Південноукраїнська АЕС - 10%. Наш економічний потенціал знаходиться в самій зоні АТО або зовсім поруч », - підкреслив Копатько.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Тоді стався вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції з подальшим викидом у навколишнє середовище великої кількості радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Олена Зубова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі