середа, 18 лютого 2015 р.

Розробка сучасних ударних безпілотників Україною необхідна

Зараз уявити повітряні сили сучасної держави без безпілотників неможливо. До останнього часу гегемоном в області будови і використання БПЛА (безпілотних літальних апаратів) були Сполучені Штати Америки. 
Ідеї ​​додати до розвідувальної функції безпілотних літальних об'єктів ще й завдання знищення цілей виникали у світових конструкторів ще на рубежі дев'ятнадцятого і двадцятого століть. Наприклад, легендарний Нікола Тесла сконструював невеликий радіокерований планер, здатний скидати невеликі бомби, але його пристрій нікого в той час не зацікавив. 

Першим серійним ударним БПЛА став американський «MQ-1 Predator», який вдало вражав необхідні цілі. 

Наприклад, у РФ зараз ведуться роботи зі створення БПЛА "Дозор-600". Будова корпусу у «Дозора» і «MQ-1 Predator» похожі, обидва вони мають нормальну аеродинамічну схему з однобалочним фюзеляжем. Розмах крил БПЛА "Дозор-600" поступається «MQ-1 Predator» майже на третину - 12 метрів проти 17. Зменшення габаритів простежується і в невеликій масі корисного навантаження і максимальній злітній масі. Менші розміри означають і меншу помітність для систем виявлення. Мала злітна маса, яка теоретично обмежує тип і кількість ракет, може нівелюватися спеціальними ракетами «повітря-земля» або ПТУР (протитанковими ракетами). Можливо встановлення, наприклад, чотирьох ПТУР, маса яких не перевищує п'ятдесяти кілограмм.Наприклад, «Predator» має на озброєнні дві протитанкові ракети AGM-114 «Хеллфайр», які непогано себе зарекомендували в Іраку і Афганістані. 

Потужність двигунів на американському БПЛА дорівнює 115 кінським силам, при меншій масі та габаритах у «Дозор-600" максимальна швидкість 150 кілометрів на годину, у «Predator» -130), вище маневреність. Ці показники також можна назвати визначальними, адже крім потенційного знищення мети завданнями безпілотника є розвідка і виявлення засобів супротивника. 

Для спостереження місцевості та розвідки БПЛА потрібно мати цілий комплекс пристроїв: оптико-тепловізійна гідростабілізована система (відеокамера і тепловізор), РЛС переднього і бічного огляду, фотокамера високої роздільної здатності зі змінними об'єктивами, системою цілевказівки і автосупроводження. Взагалі, список устаткування, яке потрібно буде встановити на БПЛА, досить великий, тому що апарат повинен бути використаний і в цивільному секторі, наприклад, для зйомок осередків пожеж або складання карт важкодоступних місць. 
У зв'язку з вищевикладеним потрібно доручити конструкторам "Антонова" прискорити темпи виконання робіт по перспективним безпілотникам України, наближення приблизних дат надходження їх у війська ЗСУ.

О. Тур

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі