четвер, 12 лютого 2015 р.

У Києві була підписана Угода про співпрацю між Департаментом культури Київської міської державної адміністрації та Італійським інститутом культури в Україні.

11 лютого 2015 року о 15.30 у приміщенні філії Київського національного музею російського мистецтва «Мистецький центр «Шоколадний будинок» (м. Київ, вул. Шовковична, 17/2) відбулись урочистості з нагоди підписання Угоди про співпрацю між Департаментом культури Київської міської державної адміністрації та Італійським інститутом культури в Україні.
Документ підписали директор Департаменту Діана Попова та Надзвичайний та Повноважний Посол Італійської Республіки Фабріціо Романо.
Місце для проведення урочистостей вибрано не випадково. «Шоколадний будинок» збудований у стилі італійських палаццо доби Ренесансу і нагадує архітектуру Італії, що сприятиме створенню дружніх відносин та закладенню основ плідної й довготривалої співпраці між Департаментом культури та Італійським інститутом культури в Україні.
Не менш важлива причина - привернення уваги до унікальної пам'ятки культурної спадщини, якою є «Шоколадний будинок».
У листопаді 2014 року керівництвом Київської міської державної адміністрації, Департаменту культури і Київського національного музею російського мистецтва було анонсовано початок робіт із музеєфікації залів другого поверху.
Уже сьогодні можемо впевнено констатувати, що у «Шоколадному будинку» відбулися великі зміни.
«Біла» зала отримала коштовну окрасу - розкішну люстру та бра з Київського національного музею російського мистецтва, що були виготовлені на Київському заводі художнього скла в 1980-ті. Завдяки новому освітленню барокові орнаменти стелі і стін зали отримали виразного декоративного забарвлення.
Додаткового історичного і образного навантаження набув і парадний кабінет колишнього хазяїна Семена Могилєвцева. Сьогодні, після повернення до цієї зали повного комплекту аутентичних меблів (великого письмового стола, книжкової шафи, різьблених крісел, шкіряного куточка для відпочинку), відвідувачі можуть уявити її первісний вигляд. Протягом поточного року, зважаючи на незадовільний стан їх збереження, заплановано поетапну реставрацію.
Справжньою окрасою «Шоколадного будинку», його безцінним експонатом став буфет у парадній їдальні. Художня манера, з якою виконано сюжетні вставки, багатство композицій орнаментального декору дозволяє зробити попереднє припущення, що його творцями були різьбярі західноєвропейського походження. Окрім того, сюжети, вибрані для оформлення буфету, майже повністю відтворюють шість гравюр із великого циклу ілюстрацій до Старого Заповіту відомого французького художника Гюстава Доре, створених ним у 1860-х роках.

У Києві у цьому році планується зведення пам’ятника італійського поета Данте Аліг’єрі.

Про це журналістам у Києві повідомив посол Італії в Україні Фабріціо Романо,  при підписанні договору з департаментом культури КМДА.“Серед наших важливих проектів у цьому році – спорудження в Києві пам’ятника видатного італійського поета Данте Аліг’єрі з нагоди 750-річчя від дня його народження”, – зазначив Романо.
Він додав, що підписання договору про співпрацю між Італійським інститутом в Україні та департаментом культури КМДА – це дуже важлива подія, у рамках якої буде проведено безліч заходів, зокрема, фестиваль барокової музики, проведення якого заплановано на осінь 2015 року.
У свою чергу директор департаменту культури КМДА Діана Попова повідомила, що зараз українська та італійська влади працюють над тим, щоб звести пам’ятник Данте Аліг’єрі в Києві та Тарасу Шевченку в Римі.
«Сьогодні столиця України відкрита до реалізації нових спільних проектів із культурними інституціями. Ми прагнемо донести до європейської та світової спільноти, що сучасний Київ – надійний міжнародний партнер, відкритий до соціально-культурного діалогу», – зазначила під час урочистостей Ганна Старостенко та наголосила, що формування позитивного іміджу країни та презентація творчого потенціалу Києва в культурній царині набуває нового вагомого змісту.
За її словами, підписання Угоди про співпрацю стане добрим продовженням відносин з італійськими представництвами у столиці, а також допоможе нашим співвітчизникам доторкнутися до італійської культури: як древніх витворів, так і до сучасного мистецтва.
«Щорічно ми проводимо спільні культурні акції, спрямовані на зближення двох держав. Впевнена, що наша співдружність процвітатиме й надалі, триватиме наш діалог у різних галузях», – сказала Ганна Старостенко.
Заступник голови КМДА також підкреслила, що Київ та Рим мають наміри щодо встановлення пам’ятника Т.Шевченка в Італії та Данте Аліг’єрі – в Україні. Наразі над цим питанням працюють фахівці обох країн.
У свою чергу директор Департаменту культури КМДА Діана Попова підкреслила, що підписана Угода матиме вагоме практичне значення.
«Зокрема, розвиток і поглиблення співпраці між Києвом та Італією, зокрема Флоренцією та Римом, передбачає не лише обмін позитивним досвідом у галузі культури, а реалізацію спільних заходів – музейних проектів, художніх, образотворчих виставок за участю українських та італійських митців», – додала Діана Попова.
О. Майстренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі