понеділок, 12 січня 2015 р.

Джон Маккейн – «своя людина» в сенаті США. Чому?

На посаду голови комітету зі справ збройних сил конгресу сенату США вступив справжній союзник України, ненависник Володимира Путіна – Джон Маккейн. Українські політики і політологи покладають великі надії на це призначення. Маккейн був разом з Україною з самого Майдану і проявив  солідарність не лише на словах, але і безпосередньо в сенаті США. Протягом 2014-го року він був активним ініціатором найжорсткішої політики проти Російської федерації, постачання зброї і коштів Україні та став співавтором законопроекту про надання Україні статусу союзника США поза НАТО. Що стало причиною прихильності до України і ненависті до Путіна? Чого варто очікувати від Джона Маккейна на його новій керівній посаді? 

Джон Маккейн – непересічна особистість. Його називають самостійним і відвертим політиком. Критики сенатора закидали йому русофобські настрої за яскраві і сміливі висловлювання. Після відвідування Майдану, Маккейн назвав Росію «бензоколонкою, що видає себе за країну». Коріння стосунків Маккейн – Росія лежать у глибинах гостросюжетної біографії сенатора. 

 29 серпня 1936 року в родині адміралів військово-морського флоту США народився Джон Сідней Маккейн ІІІ. Продовживши сімейну традицію, Джон Сідней закінчує Військово-морську академію США. Після закінчення академії ( 1958 р.) продовжує льотні навчання і стає флотським пілотом у 1960. 

Переломним моментом в житті Маккейна і першою особистою зустріччю з політикою Росії ( тоді ще імперією «Червоного терору» СССР ) стала В’єтнамська війна. 26 жовтня 1967 року його літак над В`єтнамом збила радянська ракета. Самі в’єтнамці в той час були під повною опікою Радянського союзу : навчались, фінансувались і керувались. Пілот катапультувався в озеро. З двома зламаними руками і однією ногою, роздробленим плечем, побитого в’єтнамськими військовими його доставляють в головну в’язницю міста Ханоя. 

Коли в’єтнамці зрозуміли, що взяли в полон сина високого чиновника, про це офіційно повідомили, надали йому медичну допомогу і допустили деяких журналістів. Вже до грудня Маккейн втратив 26 кг ваги, посивів і отримав прізвисько «білий торнадо». 

За іронією долі в червні 1968 року його батькові доручають очолити Тихоокеанський флот і в’єтнамське керівництво зразу ж пропонує звільнити з полону його сина. Маккейн старший відмовляється визволяти свого сина позачергово, лише за умови звільнення всіх полонених, захоплених раніше. Відмову прийняли і оголосили американському представнику на Паризьких мирних переговорах. 

В серпні 1968 року з полоненого намагаються вивідати військову інформацію шляхом регулярних катувань. Після чергового катування Маккейн погодився видати своїх товаришів по ескадрильї, перечисливши в’єтнамцям список футболістів команди «Грін Бей Пеккерс». В цілях зламати його волю тортури проводились кожні дві години, в цей час Джон Сідней страждав дизентерією. Все це привело до того, що Маккейн втратив здатність підіймати руки вище голови. 

Всього у в’єтнамському полоні голова збройних сил США провів 1967 днів ( 5 з половиною років ). 

Висновки щодо відношення Джона Маккейна до Російської федерації напрошуються самі по собі. 

Ось кілька прямих цитат, взятих з інтерв’ю Маккейна для програми «Глобальна розмова»:   

Про Путіна 

“Коли я подивився Путіну у вічі, я побачив 3 літери. Це — “К”, “Д”, “Б”.” Він — старий апаратник КДБ, який хоче відновити Російську імперію, і використовує мову “нової Росії”. До речі, він проти мене запровадив санкції, я пишаюся цим.”

Про ситуацію в Україні

“Що сьогодні робить Владімір Путін? Вони забрали Крим, посилили свої позиції у східній Україні, а за останні кілька тижнів перекинули туди ще більше танків та озброєння. Вони вбили більше 4 тисяч українських військових. Вперше після закінчення Другої світової війни у Європі розчленовують державу, а ми не хочемо постачати їй зброю, щоб вона змогла оборонятися. Послухайте тих 300 тисяч людей, яких я бачив на Майдані на морозі: вони не хочуть бути частиною Росії, вони не хочуть поділу своєї країни. Українці заслуговують на нашу допомогу, щоб ми надали їм зброю. Нам не варто турбуватися про те, щоб не спровокувати Путіна… Якби ми не виступили проти Владіміра Путіна і не допомогли українцям, то він би просунувся далі на південь і зміцнив свій контроль над східною Україною.”

Не будучи при керівній посаді Джону Маккейну вдалося багато зробити для України. 3 січня 2015 року, після перемоги республіканської партії на проміжних виборах у штаті Північна Кароліна, що дозволило їй зайняти 6-те місце в палаті США, як і очікувалось, Маккейн отримує посаду голови комітету зі справ збройних сил конгресу США. В його планах – зміцнити лідируючі позиції США у світі, показати В.В.Путіну, що він не може влаштовувати свавілля на світовій політичній площині  та допомогти Україні в обороні проти російського агресора. 

Марія Янишин

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі