понеділок, 12 січня 2015 р.

Карл Більдт: Євросоюз зобов'язаний захищати Україну

Карл Більдт: Євросоюз зобов'язаний захищати Україну
Санкції проти РФ виробляють сильний ефект, однак куди більше значення мала б економічна підтримка України.

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. Він визнав, що надії на демократизацію в Росії, які він плекав з самого вступу на цей пост в 2006 році, не виправдалися. Про це він сказав у своєму інтерв'ю австрійській газеті Der Standard.

"Я вважаю, що російське керівництво почало усвідомлювати, що демократизація стала представляти для нього все більшу загрозу. Одночасно з цим воно хотіло зупинити демократизацію в сусідніх з Росією державах, що підтверджує війна в Грузії в 2008 році", - заявив Більдт виданню. Вирішальний вплив на згортання демократичних інститутів в Росії, на думку Більдта, зробило те, що в 2012 році Путіну, який повернувся на третій президентський термін, довелося зіткнутися з демонстраціями в самій Росії. "Ось він і відреагував подальшим розширенням свого апарату влади", - констатує колишній політик. Ну а потім відбулися події в Україні. "Те, що відбувається в цій країні необхідно розглядати в контексті планів Путіна щодо Євразійського економічного союзу, який без України втрачає своє значення", - підкреслює Більдт.

Євросоюз, за словами екс-глави шведського МЗС, зобов'язаний захищати Україну. Однак робити це, як запропонував дипломат, слід не військовим, а економічним і політичним способами. "ЄС - найбільший економічний простір у світі", - нагадує Більдт. "Санкції проти Росії справляють сильний ефект, однак куди більше значення мала б економічна підтримка України, - продовжує колишній міністр. - Якщо, приміром, порівняти фінансову підтримку, яку ЄС надає Греції, з тією, що надається Україні, то остання здасться не більше ніж грошима на кишенькові витрати ".

В цілому Більдт не вважає політику російського президента Путіна успішною. "Політика Путіна, навпаки, призводить до ослаблення Росії, - констатує він. - Уже зараз капітал витікає з країни, а серед інвесторів панує величезна недовіра. Так, Путін збільшує військову міць Росії, але якщо подивитися на Донбас, то там панує розруха і бандитські угрупування ". "З Кримом теж все виявилося не так просто, як Путін припускав з самого початку, - додає дипломат. - Сполучення з материком здійснюється тільки через один-єдиний пором, а людям, за інформацією, наявною в моєму розпорядженні, доводиться чекати цілодобово, щоб потрапити на нього. Також Крим відчуває перебої з електрикою і водопостачанням ".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі