пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

Літак РЕБ АН-12ППС

У 1970 році почався випуск нового постановника перешкод, літака радіоелектронної боротьби Ан-12ППС. Буква С говорила про наявність у складі  обладнання створення радіоперешкод станцій типу "Сірень». В іншому машина практично не відрізнялася від свого попередника Ан-12ПП. Чотири станції розміщувалися так само, як і на АН-12БК-ІВ, в зовнішніх контейнерах. Застосування «Сірені» дозволило комплексне рішення задачі - організувати протидію станціям наведення ЗРК, зенітної артилерії, РЛС винищувачів і ракетам «повітря-повітря» з радіолокаційними головками самонаведення, значно підвищивши потенціал постановників перешкод і забезпечивши більш ефективний захист наступних з ними в одному строю транспортних літаків . Всього було побудовано два десятка Ан-12ППС. Крім того, в цей варіант було доопрацьовано більшість вже випущених Ан-12ПП.

У 1974 році почалося переобладнання частини літаків в постановники перешкод групового захисту підвищеної ефективності Ан-12БК-ППС. Від "звичайного" ППС він відрізнявся відсутністю хвостового обтічника, замість якого на місце повернулася кормова вежа з гарматами АМ-23. В фюзеляжі, як і на Ан-12ПП, встановлювалися чотири пристрої скидання пасивних перешкод, що служили для автоматичного скидання протирадіолокаційних відбивачів різного типу з метою створення пасивних перешкод наземним, корабельним і літаковим РЛС виявлення і прицілювання. Всього у цього автомата малося вісім ритмів скидання в послідовному або паралельному режимах, а також серіями. Залежно від радіотехнічних характеристик виявленої станції і положення перемикачів на пульті управління, з бункерів подавалися необхідні для її придушення дипольні відбивачі в картонних коробках, які тепер викидалися за борт через дві значні труби, виведені через верхню частину вантажного люка. Для створення повітряного потоку, протягати коробки по трубах, на фюзеляжі встановили додаткові повітрозабірники. Літак з клепаними трубами коробчатого перерізу в кормі, кожна метрів по шість завдовжки, виробляв трохи дике враження, проте таке рішення забезпечило найбільш простий і продуктивний викид «локшини» диполів в потік.

Крім цього, літак комплектувався автоматами скидання дипольних відбивачів з протирадіолокаційних, а пізніше і інфрачервоними перешкодними патронами (дві балки зі знімними касетами в правому обтічнику шасі).

Екіпаж літака складався з командира корабля, помічника командира, штурмана, повітряного радиста, старшого борттехнік, борттехнік по авіаційному обладнанню та бортовим електрогенератора, оператора РЕБ і повітряного стрілка. Літак в спорядженому стані з повною заправкою крильових баків важив трохи більше 63 тонн (ця вага був максимальною злітною для транспортних Ан-12).

Велика частина Ан-12БК-ППС НЕ комплектувалася громіздкими трубами для скидання відбивачів - їх замінили спеціальні прямокутні «вікна» в днище фюзеляжу літака. У ході експлуатації машин доопрацьовувалися і помеховие станції, встановлювані на літаку, а також поліпшувалися засоби захисту екіпажу від шкідливого радіовипромінювання. Візуально окремі машини розрізнялися деталями в установці антенного обладнання.

Кулініч Н.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі