пʼятниця, 11 липня 2014 р.

Організація, озброєння та тактика дій диверсійно-розвідувальних груп армій деяких іноземних держав

Сили наземного нападу (сили спеціальних операцій (ССО) призначені для вирішення специфічних завдань в інтересах досягнення політичних, економічних і військових цілей. Диверсійно-розвідувальні сили є у США, Великобританії, Німеччини, Франції, Бельгії, Італії, Греції, Туреччини, Пакистану, Афганістану, Китаю, Японії, Південної Кореї та ін державах.
ДРФ включають в себе диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) і десанти спеціального призначення (ДСП), створені на базі штатних розвідувально-диверсійних загонів (РДЗ) сил спеціальних операцій противника.
РДЗ, призначений для пошуково-штурмових дій в ПР рд, має чисельність:

     з складу групи СП ЗС США - 14 осіб;

     зі складу полку СП ЗС Великобританії - 16 чоловік;

     зі складу окремого розвідувально-диверсійного полку ЗС Франції - 12 осіб.

Кожен РДЗ складається з командира, його заступника і двох однакових відділень, які укомплектовуються розвідниками-диверсантами. При бойовому застосуванні як ДРГ кожен РДЗ може діяти як у повному складі, так і ділитися на дві групи.
ДСП може включати до двох-чотирьох РДЗ. Не виключається укомплектування ДСП підрозділами повітряно-десантних військ. Склад ДРГ-6-10 людина, ДСП-20-60 осіб.
Штатними силами і засобами група СП може:

     виконувати завдання у складі ССО або самостійно;

     здійснювати управління штатними і доданими підрозділами;

     організовувати операційну базу військ спеціального призначення;

     розгортати до 3 передових операційних баз;

 здійснювати закидання оперативних загонів в тил противника, а так само організовувати її вихід в розташування своїх військ по суші і повітрю;

  вести бойові дії на території, зайнятій противником, на протязі тривалого часу з мінімальним зовнішнім тиловим забезпеченням;

   створювати, оснащувати, озброювати формування з місцевого населення для ведення партизанських дій, а так само здійснювати їх бойову підготовку;

     виконувати бойові завдання на глибину до 3000 км.

Сили спеціальних операцій збройних сил США.

Батальйон «Рейнджерс»
У складі СВ США є три батальйони «Рейнджерс»: «чорні берети» - у регулярних військах і дві окремі роти - у національній гвардії. Батальйони «Рейнджерс» з адміністративної організації зведені в 75піхотний полк «Рейнджерс».
Батальйон «рейнджерс» призначений для самостійного виконання окремих розвідувально-диверсійних завдань, ведення штурмових і рейдових дій у тилу противника на глибину до 500 км.
Основні завдання батальйону «Рейнджерс»:

     вчинення рейдів з метою виведення з ладу ключових об'єктів і знищення засобів ядерного нападу (СЯН) противника в його оперативно-тактичній глибині;

     обладнання засідок;

     захоплення важливих зразків зброї і військової техніки;

     порушення ліній комунікації;

     дезорганізація системи управління та зв'язку, перешкоджання висування других ешелонів (резервів) противника;

     добування розвідданих.

На базі батальйону може бути сформовано 10-30 диверсійно-штурмових загонів типу «R» чисельністю 20-60 осіб кожен. Всього у складі об'єднаного командування ССО можуть створюватися 50-150 диверсійно-штурмових загонів типу «R».
 

Загін спеціального призначення «Дельта»

Загін спеціального призначення «Дельта» знаходиться в оперативному підпорядкуванні комітету начальників штабів ВС США. Основне призначення загону полягає в звільненні заручників, боротьбі з терористичними групами, захопленні в полон або знищенні політичних, державних і військових діячів - організаторів тероризму,  захопленні (евакуації) зразків зброї, військової техніки і документів, виконанні інших диверсійно-розвідувальних завдань. Чисельність особового складу загону - близько 300 осіб.
Оперативний загін - основна бойова одиниця загону «Дельта». На його озброєнні найсучасніша зброя і військова техніка (малогабаритні станції супутникового зв'язку, телескопічні снайперські гвинтівки), а також спецзасоби і т.д. Для виконання бойових завдань загін «дельта» здатний розгорнути 18-20 оперативних загонів типу «D» чисельністю по 16 чоловік.
 

Рота глибинної розвідки

Рота глибинної розвідки - спеціальний підрозділ військової розвідки. Її підрозділи призначені для ведення розвідувальної та диверсійної діяльності в тилу противника.
Основні завдання глибинних розвідувальних дозорів:

     приховане проникнення в розташування військ противника з метою ведення розвідки і доповідь командуванню про дислокацію частин і з'єднань противника і характер їх діяльності;

     визначення місцезнаходження засобів доставки ядерної, хімічної і біологічної зброї, складів ядерної зброї, командних пунктів та інших важливих об'єктів у тилу противника;

     оцінка завданої противнику шкоди, в тому числі внаслідок застосування ядерної, хімічної і біологічної зброї;

     вибір районів, придатних для проведення повітряно-десантних і аеромобільних операцій;

     визначення координат цілей для нанесення по ним прицільних авіаційних та ракетно-артилерійських ударів.

Сили спеціальних операцій збройних сил Великобританії.

Розвідувально-диверсійні частини сухопутних військ Великобританії об'єднані в службу SAS.  У службу зведені група спеціального призначення і батальйон армійської авіації СВ. В оперативному підпорядкуванні знаходиться ескадрилья літаків і вертольотів спеціального призначення ВВС.

Бойове застосування оперативних загонів СП в тилу противника, згідно з поглядами командування Великобританії, дозволяє вирішувати наступні завдання:

     розвідувальні (добування відомостей про противника, визначення координат цілей, виклик вогню і його коректування);

   диверсійні (виведення з ладу об'єктів противника, викрадення і знищення живої сили противника, застосування зброї масового знищення і т.д.);

     спеціальні (забезпечення внутрішньої безпеки іноземної держави);

     психологічні (ідеологічні диверсії, терор, пропаганда, шантаж);

   антитерористичні (звільнення заручників, визначення уразливості національних об'єктів і ін);

     організаційні (закидання в тил, вербування, створення підпільних організацій і агентурних мереж).

Загони озброєні 7,62-мм гвинтівками, пістолетами-кулеметами калібру 9 мм, 7,62-мм кулеметами, гранатами і мінами підвищеної потужності. У загонах є апаратура зв'язку та радіотехнічної розвідки, інше спеціальне спорядження.
Полк спеціального призначення здатний сформувати 24-26 розвідувально-диверсійних загонів по 8-16 чоловік кожен, а всього до М2 може бути створено 72-144 формування зазначеної чисельності.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Німеччини.

Для ведення розвідувально-підривної діяльності в тактичній і оперативній глибині противника в сухопутних військах Німеччини є підрозділи глибинної розвідки. Вони використовуються для розвідки ядерних засобів, зосередження військ, командних пунктів, вогневих позицій артилерії, для цілевказівки в інтересах ракетно-ядерних засобів та авіації, а також для організації та проведення диверсій у тилу противника.
Для вирішення цих завдань у складі 1, 2 і 3-го армійських корпусів СВ є окремі роти (відповідно 100, 200 і 300-я) глибинної розвідки, а також роти розвідки (800-я і 850-я) територіальних командувань «Північ» і «Південь».
Загальна кількість загонів, які командування бундесверу здатне розгорнути до початку війни, може скласти близько 250-270, з них розвідувально-диверсійних загонів - 100, диверсійно-штурмових загонів - 50.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Франції.

У сухопутних військах Франції для ведення розвідки та здійснення диверсій у тилу противнику планується використовувати оперативні загони, що формуються на базі 11-го окремого розвідувально-диверсійного полку і 13-го окремого полку глибинної розвідки (в кожному по 1000 осіб), 3-го і 5 -го окремих полків, а також 13-й напівбригади іноземного легіону. Чисельність особового складу 3-го полку - 900 осіб, 5-го полку - 1200 осіб, 13-й напівбригади - 1600 осіб.
Дані частини можуть бути порівнянні з аналогами сил спеціальних операцій США; розвідувально-диверсійний полк - з групою спеціального призначення, частини іноземного легіону - з батальйонами «Рейнджерс», 13-й окремий полк глибинної розвідки, що складається з рот, - з американськими ротами глибинної розвідки. Полк глибинної розвідки к може розгорнути до 90 розвідувально-диверсійних загонів по 5 чоловік. На базі частин іноземного легіону може створюватися по 40 диверсійно-штурмових загонів чисельністю близько 30 осіб кожен, а на базі розвідувально-диверсійного полку - до 50 загонів по 12 чоловік.
До початку війни Франція може розгорнути в Європі близько 260 загонів. Діяти вони будуть на сухопутних ТВД.
Для ведення штурмових дій у тилу з метою знищення (ураження) великих майданних об'єктів противника командування збройних сил Франції може використовувати 4 окремих парашутно-десантних полки (по 1500 чоловік), кожен з яких здатний сформувати по 10-15 десантно-штурмових загонів чисельністю по 100 -150 осіб.
Таким чином, вести бойові дії в тилу противника на Європейському театрі війни Франція може силами 350-370 розвідувально-диверсійних і диверсійно-штурмових загонів.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Іспанії.

У сухопутних військах Іспанії є 20 рот спеціального призначення, 2 з яких - окремі і можуть використовуватися на оперативну глибину ТВД для виконання найбільш відповідальних і складних розвідувально-диверсійних завдань. Особовий склад інших 18 рот готується за програмою «командос» і призначається для дій у складі загонів чисельністю по 5 чоловік на глибину до 100 км, тобто для ведення глибинної розвідки в інтересах окремих піхотних бригад територіальної оборони, у складі яких вони знаходяться (у кожній бригаді 2 роти СН).
До початку війни в НД Іспанії може бути сформовано 12 розвідувально-диверсійних загонів чисельністю по 12-14 чоловік і близько 160 оперативних груп по 5 осіб кожна.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Греції.

З метою координації розвідувально-диверсійних дій в масштабах країни військово-політичним керівництвом Греції в рамках головного штабу сухопутних військ створено управління сил спеціальних операцій.
Всього в НД Греції може бути створено 50 розвідувально-диверсійних загонів, 30 десантно-штурмових загонів.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Туреччини.

В даний час з'єднання, частини та підрозділи спеціального призначення є в складі СВ, ВМС і жандармських військ Туреччини.
У сухопутних військах Туреччини для проведення розвідувально-диверсійних заходів у тилу противника планується використовувати окремі повітряно-десантні бригади (Кайсері) і 2 бригади «командос». 1-а і 2-я окремі бригади «коммандос» сформовані у складі сухопутних військ Туреччини і призначені для вирішення диверсійно-розвідувальних завдань в тилу противника.
На базі бригади може бути сформовано близько 50 розвідувально-диверсійних загонів чисельністю 12-14 осіб кожен з глибиною закидання в тил до 250 км, а на базі рот - по 24 загони чисельністю до 5 чоловік кожен.
Мобілізаційні можливості Туреччини дозволяють сформувати 200 розвідувально-диверсійних загонів для дій на території супротивника.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Ірану.
У сухопутних військах Ірану до сил спеціальних операцій відносяться повітряно-десантні бригади 23-ї повітряно-десантної дивізії СН, які призначені для виконання диверсійно-розвідувальних завдань на Закавказькому і Туркестанському напрямках. Чисельність особового складу бригади - близько 4000 чоловік, в основному унтер-офіцери й офіцери.
Команда А (основна тактична одиниця з виконання спеціальних завдань) складається з 12 секцій, кожна з яких налічує 12 унтер-офіцерів і офіцерів. Команда В включає 4 секції по 12 чоловік у кожній, призначена для дій у горах. Команда С складається з 2 секцій по 12 осіб і призначена для забезпечення виконання завдань секцій команд А та В.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Ізраїлю.
Для проведення спеціальних операцій використовуються наступні спецпідрозділу ЗС Ізраїлю:

     Окремі розвідувально-диверсійні батальйони «командос»;

     розвідувально-диверсійний батальйон ВМС ;

     спеціальне формування по боротьбі з терористами «Сарайет-Машкал».

Всього зі складу батальйону «коммандос» виділяється 300 розвідувально-диверсійних груп у складі відділення.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил республіки Корея.

Війська спеціального призначення Республіки Кореї призначені для використання на території КНДР в цілях широкого проведення диверсійно-розвідувальних операцій, терористичних актів, організації партизанського (повстанського) руху, деморалізації населення і військ.
На озброєнні військ спеціального призначення є стрілецька зброя, міни та інша зброя вибухової дії, гучномовні установки, прожектори, автомашини, легкі літаки і вертольоти. Загальна чисельність військ СП - більше 6000 чоловік. Організаційно вони входять в командуванням спеціальних бойових дій.
У повітряно-десантній бригаді - 1160 чоловік, 930 гвинтівок (М16) і пістолетів, 230 кулеметів, 145 радіостанцій та інші спеціальні засоби і озброєння.
 

Сили спеціальних операцій збройних сил Японії.

Підрозділи спеціального призначення сухопутних військ Японії призначені для здійснення диверсійно-розвідувальних терористичних та інших видів підривних дій на території або в тилу противника, включаючи організацію повстанського і партизанського руху. Крім того, вони можуть залучатися в ході проведення повітряних і морських десантних операцій, а також до боротьби з диверсійними групами противника в тилу своїх військ.
 

Основні завдання підрозділів спецназу:

     ведення розвідки важливих об'єктів у тилу противника, в першу чергу стартових позицій ракетних ПУ, аеродромів, штабів і КП, складів і пунктів постачання боєприпасами;

     вчинення диверсій на виявлених об'єктах системи управління та зв'язку, мостах, тунелях та інших важливих об'єктах;

     організація, оснащення, навчання і керівництво діями повстанських і партизанських загонів.

У мирний час основу контингенту спецназу в СВ Японії складають рота рейнджерів 1-ї змішаної бригади, взводи (позаштатні) рейнджерів в розвідувальних ротах піхотних дивізій і повітряно-десантних ротах повітряно-десантної бригади, відділення (позаштатні) рейнджерів в піхотних ротах піхотних дивізій. Загальна чисельність особового складу роти рейнджерів - до 130 осіб.
У воєнний час японське командування передбачає формування нових частин і підрозділів спецпризначення: у кожній з 5 армій - по батальйону рейнджерів (по типу батальйонів СН армійського корпусу США), а в кожній піхотної дивізії змішаної і повітряно-десантної бригад - по роті рейнджерів.
Всього в СВ Японії у воєнний час з 5 батальйонів і 26 рот рейнджерів може бути виділено до 215 ДРГ чисельністю по 20 чоловік кожна.
У даний склад сил спеціальних операцій не включені загони бойових плавців.
У середньому диверсійно-розвідувальні формування складаються з 12-14 осіб, за винятком Франції, Бельгії, Данії, Норвегії, Греції, де їх чисельність 5-8 осіб.
 

ОЗБРОЄННЯ ДРФ.
Озброєння групи СП:

     5,56 мм гвинтівки;

     гранатомети М 203;

     90 мм гранатомети;

     пістолети;

     комплект для підривних робіт ;

     автомобілі;

     легкі вертольоти;

     літаки;

     парашути;

     радіостанції;

     малогабаритні ядерні міни М 129, М 159 (потужність 0,02 і 0,05 кт, маса 27 кг);

     хімічні, біологічні боєприпаси, отрути, наркотики, переносна апаратура РЕБ.

     На озброєнні однієї ДРГ чисельністю 6-10 чоловік можуть перебувати:

     1-2 кумулятивних заряди для знищення стаціонарних об'єктів;

   3-4 міни багатоцільового призначення для виборчої поразки агрегатів і транспортних засобів у русі;

         3-4 магнітні міни для знищення техніки при прихованому їх встановленні;

     4-6 протипіхотних осколкових мін для ураження особового складу підрозділів охорони і оборони;

     1-2 портативних заряди розмінування для пророблення проходів в мінному полі системи загородження.

При виконанні поставлених завдань розвідники-диверсанти можуть мати ПУ ПТУР з дальністю стрільби до 1 - 4 км. ДРФ можуть діяти на захоплених бойових транспортних засобах і застосовувати захоплену зброю. Конкретний склад озброєння і оснащення буде залежати від ступеня вирішуваних завдань.


З матеріалів відкритих зарубіжних видань.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі