четвер, 4 квітня 2024 р.

У НАТО пропонують створити для України фонд на суму 100 мільярдів доларів

  Генеральний секретар НАТО пропонує створити фонд на суму 100 мільярдів доларів для озброєння України.
 Про це повідомляє Мілітарний і повідомили агентства AFP і Bloomberg із посиланням на осіб, причетних до обговорень.
  За словами співрозмовника агентства, члени Альянсу обговорюють пропозицію Столтенберга і механізми розподілу внесків, зокрема, чи враховувати двосторонню допомогу Україні в загальній сумі.
  Чиновники і дипломати заявили, що пропозиція полягає в тому, щоб 32 країни НАТО зробили внески до фонду відповідно до розміру їхньої економіки.
  Водночас вони попередили, що залишаються серйозні питання щодо того, як працюватиме фінансування, тому план, імовірно, помітно зміниться до саміту у Вашингтоні.Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг  НАТО також може перебрати на себе оперативні обов’язки очолюваної США контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»), яка координує постачання Києву зброї, вважають джерела.
  З верховним головнокомандувачем НАТО генералом Крісом Каволі на чолі такий крок може захистити цю структуру від будь-яких політичних змін, які можуть відбутися після виборів у США.
У НАТО і Білому домі не відповіли на запити щодо коментаря.
  Якщо союзники підтримають пропозицію Столтенберга, це означатиме зміну парадигми Альянсу, який раніше дистанціювався від дій, які могли бути сприйняті як втягування в ширшу війну з Росією, на активнішу допомогу Україні.
  Напередодні президент України Володимир Зеленський збирав на нараду ключових урядовців, відповідальних за міжнародні відносини й оборону, для обговорення цілей у співпраці з НАТО протягом цього року.Єнс Столтенберг та Володимир Зеленський. Вересень 2023. Фото: Офіс президента України  Зеленський зазначив, що спеціальна нарада стосувалася «сумісності та перспектив на цей рік».
  «Цей рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку у Європі», — розповів Зеленський.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі