вівторок, 12 березня 2024 р.

DragonFire влучає в монету: Британія випробувала лазерну зброю

Уряд Великої Британії заявив про перше успішне випробування лазерної технології проти повітряних цілей на полігоні у Шотландії, вона може «посилити Збройні сили країни з більшою точністю, зменшивши при цьому залежність від високовартісних боєприпасів».

Про це, як пише агентство АТН, йдеться у повідомленні британського уряду.

Система лазерної зброї спрямованої енергії (LDEW) DragonFire вперше у Британії здійснила потужний постріл з лазерної зброї по повітряних цілях на полігоні.

Уряд заявив, що дальність дії зброї DragonFire засекречена, але це «зброя прямої видимості й може вражати будь-яку видиму ціль».

Там додали, що лазерна зброя «може похвалитися точковою точністю», еквівалентною влученню в монету номіналом 1 фунт стерлінгів з відстані 1000 метрів.

«Зброя зі спрямованою лазерною енергією може вражати цілі зі швидкістю світла і використовувати інтенсивний промінь світла для того, щоб прорізати ціль, що призводить до руйнування конструкції або до більш вражаючих результатів, якщо боєголовка потрапляє в ціль», – йдеться в повідомленні.

«Постріл протягом 10 секунд за вартістю еквівалентний використанню звичайного обігрівача протягом години. Тому він має потенціал стати довгостроковою дешевою альтернативою певним завданням, які нині виконують ракети.

Вартість експлуатації лазера зазвичай не перевищує 10 фунтів стерлінгів за постріл» – пояснили там.

Наразі світові держави беруть участь у перегонах за розробку лазерної зброї, достатньо потужної, щоб плавити сталь.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі