середа, 14 лютого 2024 р.

Національний банк України випустив монету, присвячену військовослужбовцям УДО України


29 січня, в Національному банку України відбулася презентація нової пам’ятної монети “Управління державної охорони України” за участю начальника Управління державної охорони України генерал-майора Сергія Рудя та заступника Голови Національного банку Олексія Шабана, повідомляється на сайті УДО.

“Понад сім сотень днів Україна протистоїть потужному і сильному ворогу. Всі ми разом даємо гідну відсіч російським терористам. Саме тому так важливо сьогодні знаходити можливість підтримати моральний дух наших героїв, надихати наше героїчне суспільство, вшановувати вірність воєнній присязі та Українському народові, визнавати важливість і цінність кожної ланки. Одним із актів такого визнання – є створення пам’ятної монети Управління державної охорони України”, – зазначив начальник Управління державної охорони України генерал-майор Сергій Рудь.

Про дизайн монети:

На аверсі пам’ятної монети “Управління державної охорони України” на дзеркальному тлі розміщено емблему Управління державної охорони України, на матовому тлі – його девіз: ДЕРЖАВІ. НАРОДОВІ. ЗАКОНУ.


На реверсі зображено композицію, що символізує різні історичні періоди становлення України та захист держави українськими воїнами, хоробрість яких крізь покоління залишається незмінною: ліворуч на композиції міститься стилізований тризуб; у центрі – булава з шаблями та щитом, оздобленим козацьким хрестом, що уособлює владу, бойове побратимство та захист; праворуч – фрагмент об’єктиву камери, що символізує сучасні технології в організації процесу охорони та безпеки.

Дизайн монети створила художниця Олександра Кучинська. Скульптори: Володимир Дем’яненко, Анатолій Демяненко.

Довідково:
У 2023 році Національний банк ввів у обіг п’ять пам’ятних монет, присвячених подвигам українських захисників та захисниць, та запланував випуск ще близько десяти – на 2024 рік.

Придбати пам’ятну монету “Управління державної охорони України” можна буде з 07 лютого 2024 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.

Монета має номінал 5 гривень. Її виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм. Гурт монети – рифлений. Тираж – до 50 тисяч екземплярів.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі