субота, 7 жовтня 2023 р.

Парламент збільшив видатки Держбюджету-2023 на фінансування сектору безпеки й оборони


   6 жовтня, Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань», повідомляється на сайті Мінстратегпрому.
   Зокрема, Мінстратегпром додатково отримає 4,4 млрд гривень для виконання програм розвитку ОПК.
Під час представлення у ВРУ Міністр фінансів України Сергій Марченко наголосив, що внесення змін до Бюджету на 2023 рік є критично важливим:
   «Додатковий ресурс в обсязі понад 300 млрд гривень, який планується спрямувати на військову кампанію, – це результат підтримки бізнесу, платників податків та розміщення військових облігацій. Жоден долар/євро міжнародної допомоги не може бути спрямований на військових. Тому зміни до держбюджету вкрай необхідні, адже кошти військовим потрібні саме зараз. Обсяг додаткових видатків забезпечить фінансування критично необхідної потреби силових структур», – заявив Міністр фінансів України Сергій Марченко.
   У підсумку буде збільшено видатки на сектор безпеки та оборони на 302,6 млрд гривень, з них:
   224,5 млрд – кошти на виплату грошового забезпечення військовослужбовців,
   78,1 млрд – видатки для закупівлі спецтехніки, військового обладнання та забезпечення харчування військових, оплату комунальних послуг та інших необхідних витрат.
   Для Міноборони видатки збільшуються на 211 млрд, для системи МВС – на 79,2 млрд, для Служби безпеки – на 4,2 млрд, для Головного управління розвідки Міноборони – на 2,5 млрд, для Служби зовнішньої розвідки – на 0,5 млрд, для Управління державної охорони – на 0,2 млрд та Мінстратегпрому – на 4,4 млрд гривень для виконання програм розвитку ОПК, Адміністрація Держспецзв’язку – 0,6 млрд грн.
   Також передбачено фінансування інших пріоритетних напрямів:
матеріально-технічне оснащення новостворених підрозділів Національної гвардії, Держприкордонслужби, Національної поліції;
забезпечення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (передбачено 16,5 млрд);
на потреби освітньої галузі, зокрема для придбання підручників (552,8 млн гривень).


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі