субота, 9 вересня 2023 р.

За підсумками роботи Парламентського саміту G7, ухвалено декларацію на підтримку України

У межах робочого візиту до Японії Голова Верховної Ради України взяв участь у Парламентському саміті «Групи Семи», за результатами якого очільники законодавчих органів G7 ухвалили декларацію на підтримку України.
  Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук висловив вдячність за ухвалення декларації та солідарність з українським народом.
  Насамперед декларацією підписанти вкотре найрішучіше засудили загарбницьку війну росії проти України та  наголосили на важливості розслідування скоєних злочинів і покаранні винних.
  Очільники парламентів «Групи Семи» закликали росію негайно, повністю та безумовно вивести свої сили та військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України.
  Вони висловили непохитну солідарність з українським народом і підтримали ініціативи своїх урядів щодо посилення далекосяжних санкцій проти росії та білорусі.
  Водночас декларація засуджує вихід російської федерації із Чорноморської зернової ініціативи й закликає її повернутися до неї, забезпечивши експорт українського зерна із чорноморських портів.
  Також підписанти засудили безвідповідальну ядерну риторику росії та її оголошення про намір розмістити ядерну зброю у білорусі, закликавши повернути Запорізьку АЕС компетентним органам України.
Глобальна енергетична криза, спричинена вторгненням росії в Україну та використанням енергетики в якості зброї, як зазначається у декларації, підкреслила важливість для багатьох країн необхідності реструктуризації своїх стратегій енергетичної безпеки.
  Насамкінець у документі зауважується, що підписанти чітко усвідомлюють необхідність подальшого зміцнення співпраці та солідарності з партнерами-однодумцями з метою підтримки і зміцнення вільного й відкритого міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі