неділя, 7 травня 2023 р.

"Наше спільне завдання – побудувати міцну систему міжнародної безпекової архітектури»: Олексій Резніков зустрівся з Генеральним інспектором Бундесверу


Міністр оборони України Олексій Резніков 4 травня провів зустріч з Генеральним інспектором Бундесверу генералом Карстеном Броєром в рамках його візиту до України. Було детально обговорено поточний стан оборонного співробітництва між Україною та Німеччиною й перспективи його розвитку, повідомляє сайт МОУ.

Глава Міноборони зазначив, що західне, і, зокрема, німецьке озброєння є одним із важливих складових, що допомагають захищати українців та давати відсіч російському ворогу.

- Озброєння й техніка, яку ми отримуємо від німецьких партнерів допомагає зберегти життя нашим воїнам на передовій, мирним українцям, вберегти від руйнувань інфраструктуру. Якість німецької техніки перевірена мною особисто. І я дякую міністру оборони Німеччини Борису Пісторіусу і всьому німецькому народу за допомогу, яку ми отримуємо в цей важкий для України час, - сказав Олексій Резніков.

Міністр оборони України поінформував іноземну делегацію про досвід боротьби з ворожими БПЛА та запросив німецьку сторону до співпраці за цим напрямом. Він також закликав німецьких друзів долучитися до створення на підтримку України «морської коаліції», що стало б значною контрибуцією у розвиток спроможностей ВМС ЗС України та сталою запорукою забезпечення безпеки судноплавства в Чорному та Азовському морях.

- Ми вже маємо «танкову коаліцію», Рамштайн – це також коаліція. Всі вони працюють заради єдиної мети – перемоги України. Наше спільне завдання – побудувати міцну систему міжнародної безпекової архітектури, і безпека судноплавства в Чорному та Азовському морях є важливим елементом у цій системі. Вже деякі наші європейські партнери є в складі цієї коаліції. І я б дуже хотів, щоб Німеччина теж стала її частиною, - наголосив Олексій Резніков.

Було також розглянуто низку практичних кроків із посилення оборонних спроможностей України за підтримки Німеччини. Зокрема, можливість розширення тренінгових програм для українських військових у ФРН.

Генерал Карстен Броєр висловив слова підтримки Україні та наголосив, що здобутий українськими захисниками досвід є важливим і для ЗС Німеччини.

- Я бачив українських воїнів під час підготовки в Німеччині, спостерігав за навчанням в Україні. Вражений їх високим рівнем професіоналізму та мотивації. Нам є чому вчитися один в одного. Вірю, що тісна взаємодія між нашими країнами сприятиме посиленню безпеки в Європі. Хочу запевнити, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно, - зазначив генерал Карстен Броєр.

Сторони акцентували на необхідності подальшої інтенсифікації співпраці для забезпечення нагальних потреб Сил оборони України.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі