понеділок, 13 березня 2023 р.

Boeing розпочав виробництво вертольотів Grey Wolf


Boeing розпочинає виробництво першої партії з 13 серійних вертольотів MH-139A Grey Wolf, повідомляє Мілітарний.

Компанія уклала контракт з Повітряними силами США на суму 285 млн доларів.

Це замовлення передбачає постачання вертольотів, їхнє технічне обслуговування та підтримку. Передачу планують розпочати у 2024 році.

Змінити застарілі борти UH-1N і провести відкритий тендер для вибору нової моделі вертольота командування ПС США вирішило у 2016 році.

Нині близько 59 вертольотів UH-1N застосовують для захисту позиційних районів американських міжконтинентальних балістичних ракет у штатах Монтана, Північна Дакота та Вайомінг. Їх використовують для проведення пошуково-рятувальних операцій, перевезення VIP-персон та сил безпеки. Нові MH-139A замінять їх під час виконання цих завдань.

Міністерство оборони США 24 вересня 2018 оголосило про вибір переможцем конкурсу компанію Boeing. У рамках підписаної з ПС США базової (рамкової) угоди вартістю 2,38 млрд доларів компанія Boeing поставить до 84 вертольотів MH-139, а також тренажери та супутнє допоміжне обладнання.

Початковий контракт вартістю 375,55 млн доларів включав постачання чотирьох дослідних зразків та інтеграцію різного готового обладнання, необхідного для виконання завдань.

Компанія Boeing оголосила про початок збирання фюзеляжу першого MH-139 наприкінці вересня 2018 року. Постачання перших чотирьох випробувальних зразків завершили у 2022 році. Після реалізації всіх опціонів постачання 80 серійних вертольотів планують завершити до вересня 2031 року.

Військова версія MH-139A Grey Wolf розроблена спільно групою Leonardo та компанією Boeing. Група Leonardo виробляє вертоліт на своїй філії у Філадельфії, а Boeing відповідає за придбання та встановлення військового обладнання, а також обслуговування.

На відміну від базової версії комерційного AW-139, вертоліт MH-139A має найкращі показники живучості, включаючи бронювання кабіни та фюзеляжу. Він оснащений системою попередження про ракетний напад та системою інфрачервоних камер переднього огляду.

Вертоліт озброєний двома 7,62-мм кулеметами M240. MH-139A розрахований на перевезення дев’яти військовослужбовців у бойовому екіпіруванні та обладнання для забезпечення безпеки на довірених об’єктах.

За даними ПС США, загалом потрібно 80 вертольотів MH-139A для підтримки та перевезення персоналу чотирьох основних командувань, у тому числі Командування глобальних ударів, Навчального авіаційного командування, Командування матеріально-технічного забезпечення та Командування резерву.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі