субота, 5 листопада 2022 р.

Саудівська Аравія має лазерну установку, що успішно збиває іранські дрони


     Зі схожою  як в Україні проблемою атак іранськими дронами стикається Саудівська Аравія. Наприкінці жовтня хусити націлили дрони Shahed-136 на її нафтові установки: 13 із них збили лазерною системою Silent Hunter, повідомляє
Sundries.
Установка на відстані 1 км здатна пропалити сталевий лист товщиною 5 мм. Цього достатньо, щоб знищити внутрішні системи дрона. Загалом її далекобійність — до 4 км. У зв’язці з радаром 3D TWA станція здатна «бачити» цілі на низькій висоті. Є мобільні та стаціонарні версії установки.
     Лазер Silent Hunter працює зі швидкістю світла, тому знешкоджує багато цілей за короткий час. Але мінус втому, що йому потрібно багато енергії. Ще один мінус станції — її виробляють у Китаї, який сьогодні важко назвати союзником України.

Детальніше про Silent Hunter
     Станція Silent Hunter – це високоенергетична система, оснащена лазером з регульованою потужністю в діапазоні від 30 кВт до 100 кВт. Він забезпечує ефективну потужність для боротьби з безпілотниками та іншими повітряними цілями на відстані до 4 км. З відстані 1000 м промінь здатний пробити або пропалити сталевий лист товщиною 5 мм. Таким чином, потужності достатньо, щоб знищити внутрішні системи безпілотних літальних апаратів відносно коротким імпульсом, що дозволяє знищити багато цілей за короткий час. Це насправді одна з найбільших переваг лазерних систем — вони працюють зі швидкістю світла, і їх найбільшим обмеженням є потужність і забезпечення потрібної кількості енергії.
     Система Silent Hunter – це китайське рішення, яке вийшло на ринок в стаціонарній і мобільній версії. Саудівська Аравія, завдяки позитивному досвіду їх використання, у квітні 2022 року вирішила замовити додаткові системи, які були доставлені досить швидко, вже у жовтні цього року. Станції сумісні з радаром 3D TWA S-діапазону, що дозволяє точно виявляти цілі на низькій висоті.
     Китайські лазерні системи Silent Hunter були придбані Ер-Ріядом багато місяців тому в рамках розвитку протиповітряних засобів на всіх рівнях. Перш за все, йшлося про ефективне відбиття атак розвідувально-ударних безпілотників, які масово використовують хусити з Ємену. Їх підтримує Іран, який забезпечує, зокрема, не лише великою кількістю безпілотних літальних апаратів, а й засобами для ураження стратегічно важливих цілей, таких як об’єкти видобутку та перевалки нафти та газу. До них відносяться варіанти дронів Shahed-131 і Shahed-136, а також платформи Arash та інші типи платформ локального неповного складання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі