четвер, 14 квітня 2022 р.

НИНІ НАТО ГАРАНТУЄ СВОБОДУ І БЕЗПЕКУ МАЙЖЕ ОДНОМУ МІЛЬЯРДУ ЛЮДЕЙ НА ПЛАНЕТІ

Автор Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ, Президент Військово-цивільної спілки «Бойове братерство України»


День народження НАТО. 73 роки тому (04.04.1949 р.) у Вашингтоні підписаний Північноатлантичний договір, що започаткував появу військово-політичного блоку НАТО - найбільш потужної системи колективної безпеки з тих, що будь-коли існували у світі. Сьогодні НАТО гарантує свободу і безпеку майже одному мільярду людей на планеті.

Ключовою причиною утворення НАТО було стримування воєнної кремлівської експансії. Спроби забезпечити мир на планеті в рамках ООН, що охоплювала б капіталістичні демократії і комуністичні диктатури, від початку були наївними: СРСР зловживав правом вето в Раді Безпеки. Тому країни, що сповідували цінності демократії - свободу особистості і верховенство права - створили власний блок. Після найжахливішої війни в історії війн Альянс спромігся забезпечити мир та спокій для своїх учасників.

Сьогодні в арміях країн-членів НАТО нараховується понад 3 мільйони військових. Сукупний військовий бюджет союзників перевищує $1,2 трлн. Збройні сили Альянсу організовані й керовані: і військові Люксембургу (найменша армія НАТО – 900 осіб), і військові США (близько 1,4 млн. осіб, найчисельніша армія) тренуються, забезпечуються і управляються за єдиними стандартами. НАТО володіє найсучаснішими високотехнологічними системами озброєнь, у тому числі ефективними системами протиракетної й радіоелектронної боротьби, має потужну авіацію і флот, а також  ядерну зброю. Організація згуртована у захисті своїх учасників.

Лунають голоси про «безхребетність» НАТО. Ця політична гра не буде сприйнята ні суспільством (понад 70% людей підтримує вступ України до Альянсу), ні народними обранцями , ні ЗСУ (усі попередні 30 років навчаннь з НАТО  і сьогоднішнє озброєння учасників альянсу є зброєю перемоги). НАТО як організація не має зобовʼязань перед Україною. Проте країни-учасники НАТО  допомагають Україні всім, чим можуть, а критикувати альянс, напевно, так, як і сьогоднішню українську владу, треба виважено. Не кажучи про те, що саме цієї критики хоче кремль.

Ми вдячні за факт, що країни НАТО ініціювали «економічну війну на знищення» проти московії. Саме такі дії згодом цілком здатні спричинити зміну влади у кремлі. Це відбудеться не так швидко, як того хотіли б українці. Для нас кожен новий день війни - це нові людські втрати і руйнування. Але, будьмо відвертими, жодних зобов’язань захищати будь-яку країну поза НАТО від агресора, тим більше – від ядерної держави, Альянс не має. Тому мусимо справедливо, з вдячністю приймати допомогу від членів НАТО та вимагати більше зброї, набоїв, фінансів. Але основну роботу – методичне відвойовання нашої території доведеться робити нам самим. Ми - Нація-Воїн, Нація-Переможець, а членам Альянсу ще потрібно дорослішати духом.

Чітко зрозуміло, що істинна мета путінського рашизму – це знищення України й української ідентичності. Тому жодні поступки у тому числі й проголошення нейтралітету, не принесуть на нашу землю миру. Максимум – перемир’я й перенесення тягаря і мук, пов’язаних із війною, на прийдешні покоління українців.

Наразі ЖОДНОЇ прийнятної альтернативи щодо гарантування майбутньої безпеки, окрім НАТО, для України не існує. І як би не намагалимь переконати українців у протилежному, Альянс не відмовляється від прийняття нових членів.«Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе відповідальність та зобов’язання, що випливають з членства, і здійснити свій внесок у безпеку в євроатлантичному регіоні» - такою є платформа НАТО. 

Наш героїчний народ, згуртований навколо звитяжних ЗСУ, ВЖЕ переконливо довів спроможність України робити значний внесок у зміцнення євроатлантичної безпеки. Після перемоги у цій Народній війні настане черга політиків переконати НАТО у здатності брати на себе відповідальність, долати корупцію, проводити реформи в правоохоронній, судовій системі та секторі безпеки. До виборів ще далеко. Спочатку потрібна ПЕРЕМОГА.

Тож з Днем народження, НАТО! Ми вже сьогодні захищаємо тебе від війни з ядерним кремлем. Будьмо разом і будьмо шляхетними!

Все буде Україна !

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі