четвер, 3 березня 2022 р.

Спільна заява МВФ та Групи Світового банку щодо війни в Україні

Як повідомив сайт Світового Банку

STATEMENT 1 БЕРЕЗНЯ, 2022

Вашингтон (округ Колумбія) – 1 березня 2022 року: Директор-розпорядник Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва та президент Групи Світового банку Девід Малпасс сьогодні оприлюднили таку заяву щодо війни в Україні:

«Ми глибоко вражені та засмучені руйнівними людськими та економічними втратами, завданими війною в Україні. Люди гинуть, зазнають поранень або змушені тікати, а матеріальній інфраструктурі країни завдано величезної шкоди. Ми стоїмо разом з українським народом у час цих жахливих подій. Війна також спричиняє значні наслідки для інших країн. Ціни на сировинні товари зростають, і це може призвести до подальшого посилення інфляції, від якої найбільше страждають бідні. Порушення на фінансових ринках набуватимуть ще більшої гостроти, якщо конфлікт триватиме. Оголошені за останні кілька днів санкції також матимуть значний економічний вплив. Ми оцінюємо ситуацію та обговорюємо відповідні заходи політики з нашими міжнародними партнерами.

Наші організації співпрацюють у наданні допомоги Україні у сфері фінансування та заходів політики і терміново збільшують цю підтримку. Ми щодня спілкуємося з органами влади стосовно антикризових заходів. У межах МВФ ми відповідаємо на запит України щодо екстреного фінансування через Інструмент прискореного фінансування, який наша Виконавча рада може розглянути вже наступного тижня. Крім того, ми продовжуємо працювати над українською програмою в рамках Угоди «стенд-бай», згідно з якою у період, що залишився до кінця червня, Україна може отримати додаткові 2,2 млрд доларів. У межах Групи Світового банку ми готуємо пакет підтримки в розмірі 3 млрд доларів США в найближчі місяці, починаючи з операції швидкого надання коштів на підтримку бюджету у розмірі щонайменше 350 млн доларів США, яка буде подана на затвердження Раді директорів цього тижня, після чого буде здійснена операція із швидкого надання коштів у розмірі 200 млн доларів на підтримку охорони здоров’я та освіти. Цей пакет включатиме мобілізацію фінансування від кількох партнерів з розвитку, і ми вітаємо вже оголошену підтримку з боку багатьох двосторонніх партнерів.

Крім того, Світовий банк і МВФ разом працюють над оцінкою економічного і фінансового впливу конфлікту та потоку біженців на інші країни регіону та світу. Ми готові у разі необхідності надати сусіднім країнам розширену підтримку в сфері заходів політики, технічної та фінансової допомоги. Скоординовані міжнародні дії матимуть вирішальне значення для послаблення ризиків і успішного подолання небезпечного наступного періоду. Ця криза впливає на життя та добробут людей у всьому світі, і ми готові надати їм нашу повну підтримку».

Контакти

Washington, D.C.

David Theis

(202) 458-8626

dtheis@worldbankgroup.org

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі