неділя, 5 грудня 2021 р.

В Національній Академії мистецтв України відкрилась виставка «Italiae. Від братів Алінарі до майстрів сучасної фотографії»


«Я пишаюся тим, що можу представити в Україні унікальну фотовиставку «Italiae. Від братів Алінарі до майстрів сучасної фотографії», нещодавно підготовлену Міністерством закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії і престижною Фундацією Алінарі. Ця виставка, організована Італійським інститутом культури у співпраці з Stedley Art Foundation проходить в Національній академії мистецтв України», – прокоментував Посол Італії П’єр Франческо Дзадзо.

«Одним з видатних досягнень Італії є фотографія –­­­ найсучасніший вид мистецтва, що цілком співвідноситься з іконографією. Архів Алінарі – один з найважливіших в Італії, фотоательє Алінарі бере свій початок у1863 році і є одним з найбільших у світі. Від початку ХХ століття і до сьогодення, немає жодного італійського студента, який би не бачив прикрашені світлинами Алінарі сторінки підручників», – продовжив Посол.

Виставка оспівує чарівність і різноманіття Італії у 145 авторських світлинах: її краєвиди, її творчість та її людей.Роботи більше ніж 75 італійських фотомитців окреслюють, за допомогою різних технік і сюжетів, яскраву візуальну розповідь. Напрямком експозиції є саме відтворення зв’язку між історичною та сучасною фотографією, від великих майстрів ХХ століття до експериментальної фотографії. Наші українські друзі побачать дуже відомі світлини, які допомогли створити візуальний образ Італії. Добірка не може відобразити в повному обсязі багатоплановість італійської фотографії, проте вона має на меті дослідити художній вибір і мову світлин, які охоплюють понад 160 років, серед яких студійні фотографії, пікторіалізм, концептуалізм, фоторепортажі та художнє дослідження.

Виставка представлена у трьох розділах: «Пейзажі», «Твори», «Обличчя» – що поєднуються в географічну, історичну та художню подорож, в якій розкривається безперервна низка змін країни з дуже багатою історією: північ і південь, місто і сільська місцевість, робота і відпочинок, традиції та новації, соціальна історія та культурне життя.

З 4 грудня: відкрита для публіки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі