четвер, 4 листопада 2021 р.

Відбувся Міжнародний Конгрес "Дороги майбутнього"

Подальша реалізація програми Президента України «Велике будівництво» та реформування дорожньої галузі – ключові теми Міжнародного конгресу «Дороги майбутнього», який відбувся 2 листопада. У заході, організованому Національною асоціацією дорожників України (НАДУ) взяли участь міністр інфраструктури Александр Кубраков, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, радник прем’єр-міністра Тарас Сиротинський, голова Держінспекції архітектури і містобудування Семен Кривонос, заступник міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська, заступник голови комітету ВРУ з питань регіонального розвитку Олена Шуляк.

Потреба в такому обговорені саме зараз є дуже актуальною. Вже близько двох років у країні реалізується програма Президента «Велике будівництво», виділений бюджет на ремонт та будівництво доріг, але є ще нормативні акти, які сповільнюють процес, а тому потребують перегляду та модернізації. Тому на заході говорили і про успіхи, і про проблеми галузі.

Міністр Інфраструктури України Олександр Кубраков зазначив, що у 2020-2021 роках відремонтовано 13 тис. км доріг і 520 мостів, а в наступному планується зробити ще більше.

«Вперше за роки незалежності Україна отримала чіткі довгострокові цілі розвитку дорожньої інфраструктури. До 2024 року в Україні буде відновлено 1400 мостів, відремонтовано 24 000 км доріг та збудовано нові автошляхи, зокрема М-05 Київ-Одеса, Н-08 Бориспіль-Переяслав, концесійна дорога Краківець – Львів – Броди – Рівне та інші», – сказав Олександр Кубраков.

Країна отримала не лише нові дороги, країна отримала нову галузь, яка створює нові робочі місця. За два роки у галузі створено 100 тис. робочих місць, а мінімальна зарплата дорожника вдвічі вища за мінімальну в країні.

За словами президента НАДУ Миколи Березовського, динаміка подальшого зростання галузі залежить не лише від фінансування, але й від удосконалення нормативно правової бази.

«Нам потрібно переходити на міжнародні стандарти ціноутворення, більш активно проводити дерегуляцію дозвільної системи», – зазначив Микола Березовський. 

З його слів результатом конгресу мають стати конкретні пропозиції та рекомендації змін до законодавчих та нормативних документів, які покращать роботу дорожньої галузі, допоможуть працювати прозоро та ефективніше реалізовувати програму відновлення та будівництва нових доріг в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі