понеділок, 18 жовтня 2021 р.

У Києві відкрилось Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва
15 жовтня у медіа галереї ARTAREA відбулось відкриття Української Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва 

Учасники:

Куратор Юрій Лех 

трансдисциплінарний художник, який розвивав свою творчість протягом останніх 30 років у сфері відео-мистецтва, музики та літератури, будучи частиною небагатьох піонерів іспанської електронної та цифрової аудіовізуальної сцени, яка в 80-х роках почала розробляти візуально-звукові виступи та відео-арт. Його відкритий і некласифікований стиль пронизує втомлену авангардну концепцію за допомогою текстур, що приносять живі гіпнотичні візуальні та звукові атмосфери і альтернативний спосіб представити експерименталізм New Media Art. Серед його численних постановок з цих дисциплін слід відзначити: - Кінетичні картини для шедевру відеоартики Dye a V - «Одомашнені домашні демони» (7-канальна відео-інсталяція) - Звукові скульптурні роботи (Sound art) Або його книги: - "Інкапсульоване зображення: відео- мистецтво як спіраль" (2009) - нарис про практику і сучасність дисципліни відео-мистецтва та його антології та перекладу на іспанську мову на українську поезію XX століття “Una iconografía del alma. Poesía ucraniana del siglo XX ”(Litoral / ЮНЕСКО, 1993). Є відомим куратором міжнародного фестивалю медіа-мистецтва МАДТАК (Іспанія), що має дві нагороди EFFE - Remarkable Arts Festival EFFE Label та керівник організації Трансфера медіа артc. Презентував відео-твори та особисто виступав у багатьох місцях і подіях, таких як Ars Electrónica, Art Futura, ISEA, SONAR, Video Festival Videoformes, Festival of New Musics of Madrid and Sevilla, the experimental cycle LEM in Barcelona, the Knitting Factory in New York, the Pop Komm Festival, the Festival Experimenta in Madrid, Festival Osmosis in Taiwán, ART BEIJING, DAFT Festival in Taipei_Taiwan, JMAF in Tokyo, Hong-Gah Museum Taipei. 


Куратор Валерій Коршунов [Україна]

український артист, режисер та громадський діяч, відомий міжнародними культурними проектами на тематику Чорнобиля. Художник активно розвиває сферу медіа -мистецтва в Україні, проводить освітні мистецькі резиденції, створює умови для зростання спільноти медіа -мистецтва та допомагає іншим художникам працювати з новими технологіями. Автор ідеї, організатор та куратор міжнародного проекту презентація робіт 70 українських художників на видатній події Burning Man (США) за підтримки UCF у 2019 році. Також презентував перший арт-проект Burning Man з доповненою реальністю. Це був AR-портал до Чорнобиля. Куратор міжнародної виставки медіа -мистецтва ARTEFACT: Чорнобиль 33 (Київ, Україна), та арт -резиденції, в якій було створено 17 міжнародних експонатів, які потім були представлені у раніше занедбаному просторі Річкового вокзалу в центрі Києва у 2019 році. Є розробником першої міжнародної віртуальна виставка «Чорнобильський АРТЕФАКТ: Чорнобиль 34», представлена ​​в Інтернеті через COVID19, на XI Міжнародному фестивалі MADATAC (Іспанія) у 2020 році за підтримки UCF. Під час віртуальної мистецької резиденції було розроблено понад 50 експонатів українських та зарубіжних художників, зокрема твори Марії Примаченко, Арсена Савадова та Івана Марчука. Є автором проекту «Звуки Чорнобиля», де десять міжнародних та українських музикантів в індивідуальних мистецьких резиденціях з аудіотеки звуків, записаних Валерієм Коршуновим у Чорнобилі у 2018 році, створили 10 музичних композицій з аудіовізуальними творами про переосмислення Чорнобиля за підтримки UCF. Крім того, у художника є проекти в аудіовізуальному напрямку, такі як фільм творчого документального фільму «Артефакт Чорнобиля» та багато інших творів та соціальних проектів, представлених у портфоліо. Є автором медіа-арт проектів Prometheus, Випромінення, проекція українського прапору на АРКУ ЧАЕС, режисером інтерактивного арт-перформансу зі скульптурою з штучного інтелекту в центрі Прип’яті, про який писали Guardian, Vice, Bloomberg, Independent. 

Соліман Лопес [Іспанія]

художник, директор ESAT LAB (Лабораторія досліджень і розробок в Школі мистецтва і технологій - ESAT -) і викладає в галузі образотворчого мистецтва та медіа-арту. Його творчість постійно розвивається, перетинаючи тонку грань, яка відділяє матеріальне від нематеріального. Його робота відображає ідею цифрової неідентичности, розмивання інформаційного перевантаження в соціальних шарах і надмірного розкриття конфіденційності в контексті соціальної поведінки або поведінки пам'яті в XXI столітті. Всі ці поняття пов'язані використанням нових технологій як засобу наближення, маскування і каналу спілкування з аудиторією і самим собою.  

Адольфо Санчес  [Іспанія]

генеральний директор Item Media, компанії з 15-річним досвідом у створенні додатків і мультимедійних пристроїв, розробці цифрових та інтерактивних проектів контенту і розробці інновацій в призначеному для досвіду користувача. Item Media - це дослідження, в ході якого були досягнуті супутні технології та передовий досвід в області аудіовізуального художньої творчості. Після довгого і новаторського подорожі по Андалусії, пов'язаного з комунікацією, поширенням і цифровим мистецтвом, студія зосередилася на проектах інновацій міжнародного рівня, таких як дослідницькі проекти Marie Slodowska-Curie Project, за фінансової підтримки European H2020-MSCA-RISE Warmest і Rrremaker, інструментарію Erasmus + In the City по розробці освітньо-розважальних програм за допомогою нових технологій; або його більш «особисті» проекти, додаток Innex для створення і поширення звукових-візуальних пропозицій за допомогою мобільних пристроїв і інтерактивна інсталяція / ігрове мистецтво «Siamesse». 

ANAIS METDENANCXT [Франція],  

працює разом з Gregory Lasserre в проєкті Scenocosme. В їх унікальних творах використовуються різні вирази: інтерактивний інсталяції, візуальне мистецтво, цифрове мистецтво, саунд-арт, колективні виступи і т. Д. Scenocosme змішує мистецтво і цифрові технології, щоб знайти речовини мрії, поезії, чутливості і витонченості. Ц художники перевертають різні технології, щоб створювати твори сучасного мистецтва. Їх роботи виникли в результаті можливих гібридизації між технологіями і живим світом (рослини, камені, вода, дерево, люди), точки перетину яких спонукають їх винаходити чутливі і поетичні мови. більшість їх інтерактивних творів мистецтва досліджують відносини між тілом і навколишнім середовищем. Їх роботи виставлені в численних музеях, центрах сучасного мистецтва і фестивалях цифрового мистецтва з усього світу. 

Сандрін Дюм'є, France 

багатопрофільна художниця, що працює в галузі перформансу, поезії та відео мистецтва, чия робота досліджує постфутуристичні теми шляхом розвитку естетичних форм, пов'язаних з цифровою уявою.

  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі