субота, 12 грудня 2020 р.

Дискримінація в заробітній платі або грошових компенсаціях, боротьба з цим явищем в США

Дискримінація в заробітній платі, невиплата компенсацій.  Це всі різні назви однакових незаконних дій.

Дискримінація заробітної плати або оплати праці - це практика різної оплати праці людей за ту саму або подібну роботу через расову, статеву (що включає стать, гендерну ідентичність, сексуальну орієнтацію та вагітність) інвалідність або вік.  Це заборонено, але це все одно трапляється.

 Які права американців щодо дискримінації заробітної плати?

 У Сполучених Штатах ви маєте право на справедливу і рівну оплату за свою роботу незалежно від статі, раси, кольору шкіри, інвалідності, нації походження, релігії чи віку.

 Законами, що захищають працівників США від заробітної плати, є Закон про рівну оплату праці, Розділ VII, Закон про американців з інвалідністю (ADA) та Закон про дискримінацію за віком у сфері зайнятості (ADEA).

 Закон про рівну оплату праці 1963 року є поправкою до Закону про справедливі норми праці.  Метою Закону про рівну оплату є захист працівників від дискримінації заробітної плати "за ознакою статі".

 Розділ VII є частиною Закону про громадянські права 1964 року і забороняє роботодавцям дискримінувати своїх працівників за ознакою статі, раси, кольору шкіри, національного походження чи релігії.

 Закон про американців з інвалідністю 1990 року (ADA) - це закон про громадянські права, який захищає працівників від дискримінації через інвалідність.

 Закон про вікову дискримінацію у сфері зайнятості 1967 року - це законодавство про працю, яке захищає людей віком від 40 років від дискримінації у сфері праці через їх вік.

  Дискримінація заробітної плати все ще трапляється.  

 Багато жінок знайомі з оплатою праці, як і кольорові люди та люди з обмеженими можливостями.  Незважаючи на те, що незаконно платити комусь менше з дискримінаційних причин, багато роботодавців все одно роблять це, і багато хто виходить із цього, незважаючи на судові дії проти них.

 Але сплеск руху #MeToo та зростаюча розмова щодо гендерного розриву в оплаті праці спричинили в США культурний поштовх до припинення дискримінації в оплаті праці.

 Все більше компаній залучаються до боротьби з дискримінацією в оплаті праці: У 2018 році Денверський університет заплатив 2,6 мільйона доларів США семи професорам-юристам, які отримували зарплату менше, ніж їх однолітки.  Того ж року жінки Nike об'єдналися, щоб подати позови за дискримінацію в оплаті праці та сексуальні домагання.  У 2019 році жіноча футбольна команда США подавала позов проти американського футболу за дискримінацію в оплаті праці, аргументуючи це тим, що організація систематично здійснює дискримінацію жінок за ознакою статі.  Також у 2019 році Vice заплатить $ 1,87 мільйона доларів за 675 жінок за нерівну оплату праці та дискримінаційні практики.

 Оклад, бонуси, дискримінація: співробітники Microsoft розкривають дані про зарплати

 Співробітники Microsoft регулярно повідомляють про розмір своїх окладів і бонусів - так вони хочуть викорінити несправедливу оплату праці в компанії.  У серпні 2020 року в опитуванні взяли участь більше 300 чоловік.  Цього року анкета була доповнена: респондентам поставили запитання не тільки про зарплату, але і про дискримінацію.

 Розголошення даних про зарплати в Microsoft стало щорічною традицією.  Дані публікуються в той період, коли персонал повідомляють про підвищеннях або бонуси.  Найчастіше в опитуваннях беруть участь працівники з Редмонда, де знаходиться головний офіс Microsoft в штаті Вашингтон.  У 2019 дані надали понад 400 осіб, а в 2020 році - 310. Всього в Microsoft працює більше 150 тисяч співробітників по всьому світу.

 Рівень - це ще не все.  Зарплата збільшується в міру підвищення рівня співробітника, але навіть на високих рівнях деякі люди отримують менше, ніж їх колеги, що знаходяться на більш низькому рівні.  Вертикальна шкала - загальний розмір виплат, горизонтальна - рівень співробітника.  

 Учасники опитування вказують свій попередній оклад, все премії і бонуси, а також суму, на яку зросла зарплата.  Цього року анкета включала в себе два нових питання: чи є респондент кольоровим і чи відчуває він, що його обмежують або можуть обмежити через стать або гендерної ідентичності.  Останній звіт Microsoft про різноманітність показав, що співробітники компанії - переважно білі чоловіки, особливо на найвищих рівнях

 У Microsoft, як і в більшості технологічних компаній, посаду і зарплата співробітника залежать від його рівня.  У Microsoft вони починаються з 59 рівня і можуть перевищувати 80 рівень.  Згідно краудсорсінговому сайту про зарплати в технологічних компаніях Levels.fyi, керівні посади в Microsoft починаються з 63 рівня.

 Гроші - основний вид винагороди для більш молодих фахівців.  Бонуси від акцій залишаються незначною частиною доходу співробітника, поки він не просунеться по кар'єрних сходах.  

 Таблиця з зарплатами від групи Young Microsoft FTE на Facebook вказує, що дані зміщені в бік більш молодих співробітників.  Більше 250 з 310 учасників цього року мали рівні від 59 до 62.

 Згідно з останніми результатами, в середньому на старті розробник або керівник групи проектів  отримує $ 125 665. У переважної більшості (87%) середній оклад становить $ 111 096, середня грошова премія - $ 10 701, і бонус від акцій- $ 3 867.

 До 62 рівня бонуси від акцій і грошові премії стають більш істотною частиною щорічної винагороди.  Загальна сума на цьому рівні становить в середньому $ 174 962: грошова премія - $ 20 028, бонус від акцій - $ 13 713 і оклад - $ 141 220.

 Грошові премії найбільш очікувані.  Співробітники Microsoft отримують бонуси розміром $ 10-25 тисяч - навіть ті, хто не займає високу посаду.  

 На рівні 64, якого досягли тільки 11 респондентів, оклад становить лише 72% від загальної суми в $ 234 249.

 Більшість опитаних - 194 з 310 - вказали, що є кольоровими.  Крім того, 69 осіб повідомили, що відчувають себе обмеженими або що їх можуть обмежити через стать або гендерної ідентичності.  В цілому 22% респондентів заявили, що їхня стать або гендерна ідентичність заважали або можуть перешкодити на роботі.

 Microsoft зайнялася внутрішнім розслідуванням харассмента і дискримінації в минулому році після того, як по компанії поширилися листи десятків жінок, які розповідали про словесні образи і відсторонення від роботи через стать.  В результаті відбулися радикальні зміни.  Microsoft в тому числі найняла нову команду, щоб допомогти співробітникам направляти кадрові розслідування, ввела новий режим навчання для менеджерів і провела внутрішню перевірку незавершених справ, які були втрачені не врахували.

 Крім цього опитування, в якому брали участь кілька сотень співробітників, в інтернеті доступні і інші джерела даних про зарплати.  Найбільший з них - Levels.fyi, в якому міститься майже 4 тисячі записів від співробітників Microsoft, які публікуються там з 2017 року.

Представники інших технологічних компаній також називають суми  своїх зарплат

Відкрита дискримінація заробітної плати - не єдина причина гендерного розриву в оплаті праці.  Такі фактори, як знеохочення жінок у сферах, де домінують чоловіки, відсутність жінок на керівних та найвищих заробітках,  премія за батьківство та сортування за професією також сприяють розриву в зарплаті.

 Прозорість оплати праці є першим кроком у виявленні дискримінації заробітної плати.  Якщо американці не знають, скільки заробляють їх колеги чи однолітки, вони не можуть знати, чи їм недоплачують.

 Часто розповідають історії про жінок, які навіть не підозрюють, що їм недоплачують, поки колега-чоловік не скаже їм, скільки він заробляє.  Зазвичай це в невимушеній обстановці. 

 Найкращий спосіб дізнатися, чи дискримінують, - це поговорити про оплату праці з колегами.   При доведенні компенсаційної дискримінації при поданні позову найважливішим є вміст  роботи, а не назва посади.

 Якщо люди працюють в приватному секторі, роботодавець не може заборонити говорити про те, скільки людина заробляє. , або запитувати когось іншого, скільки він заробляє.

 Національний закон про трудові відносини забороняє роботодавцям приватного сектору заважати працівникам приватного сектору говорити про заробітну плату та компенсації.

 У державному секторі більшість державних установ платять працівникам за систематичною шкалою оплати праці, що робить більшу частину цих даних про оплату загальнодоступною (близько 70 відсотків, за даними Інституту досліджень жіночої політики).  Слід зазначити, однак, що деяким працівникам державного сектору не рекомендується або навіть забороняється обговорювати інформацію про заробітну плату на робочому місці.

 Зараз деякі штати забороняють роботодавцям запитувати потенційних найманих працівників або працівників про їх історію зарплат.  Базування майбутніх компенсацій на компенсаціях минулих періодів є звичним способом продовження розриву в оплаті праці, тому все більше штатів і населених пунктів працюють над тим, щоб покласти край цій дискримінаційній практиці.

 Чи можуть американці подати позов за дискримінацію щодо заробітної плати?

Можуть  Дискримінацію в оплаті праці важко довести, але це можна зробити.  Існують законні причини, за якими громадянам можуть платити менше за роботу на роботі, і роботодавці, які насправді дискримінують, намагатимуться використовувати їх для виправдання незаконної практики.

 Роботодавець може захистити різницю в оплаті праці, аргументуючи:

 Стаж: людина, яка заробляє більше, перебуває там довше, і тому отримала більше підвищення, бонусів та коригування вартості життя. 

 Заслуги: людина, яка заробляє більше, приносить більше користі компанії. 

 Інше: Будь-яка причина, крім статі, раси, релігії, інвалідності, нації походження або віку. 

 Що робити, якщо людина стала жертвою дискримінації в оплаті праці?

 Практика спілкування зі своїм роботодавцем. 

 Зазвичай починають із розмови з роботодавцем.  З кимось із відділу людських ресурсів чи управління - найкраще почати. Кажуть їм, що вважають, що зазнали дискримінації в оплаті праці та чому.

 Важливо обов’язково подати офіційну, задокументовану скаргу до свого роботодавця.  Це по суті «сповіщає їх» і дає можливість вирішити проблему.  Якщо вони не зможуть вирішити проблему, і людина вирішила вжити судових заходів пізніше, наявність цього на папері захистить  право подати позов пізніше.

 Якщо після подання скарги хтось зазнаєтю помсти чи подальшої дискримінації, документують її, попереджують свого роботодавця та зв’язуються з EEOC .  Помста після скарги на дискримінацію є незаконною.

 Детальніше: Що роблять, коли з’ясовують, що колега заробляє більше, ніж дана людина. 

 Починають документування

Ведуть письмовий запис: що дізналися і коли дізналися, розмови, які провели з роботодавцем, і чи були вжиті заходи, з ким спілкувались, тощо. Якщо скарга призведе до судового розгляду,  треба  надати всі докази, які зможуть отримати. 

Звертаються до Комісії з рівних можливостей працевлаштування

 Хоча люди, звичайно, можуть зв’язатися з приватним адвокатом, рекомендується розпочати з EEOC, оскільки він може надати вам безкоштовну пораду, куди йти далі.  Вони, ймовірно, вимагатимуть подання звинувачення в дискримінації.  Це повинно бути зроблено перед тим, як подати позов проти роботодавця.

 Існує 180-денний термін позовної давності для більшості позовів про дискримінацію заробітної плати, який скасовується з кожною зарплатою або дискримінаційним актом, але залежно від закону, який захищає вас, термін може бути іншим. 


Підготували:

В. ОРЕЛ

Л. КОВАЛЕНКО

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі