субота, 15 серпня 2020 р.

Презентація Міжнародної бієнале «Скульптура просто неба» – 2020 / 2022У цей непевний з багатьох причин, а найперше, через COVID19 час, оргкомітет Міжнародної бієнале «Скульптура просто неба» докладає зусиль, щоби частково втілити свій задум саме влітку 2020 р.

У зв'язку з цим планується низка заходів, один з яких вже відбувся. Це презентація проєктів «Скульптура просто неба – 2020 та 2022» відкриття фонтану «Цхра Цкаро / Дев’ять Джерел» (автори: Д. Шарашидзе, г. Міміношвілі)

Фонтан (кінетична скульптура) присвячено темі бієнале «Геній місця» та 100-річчю від дня народження Тоніно Ґверри. Фонтан інсталюється в Софійському саду біля Будинку митрополита на території Націоналтьного заповідника «Софія Київська» в рамках проєкту «Геній місця» 2020 і працюватиме від 13 серпня до 30 вересня 2020.

У Софії Київській відкрили незвичайний квадратний фонтан 

В рамках бієнале “Скульптура просто неба” на території Софії Київської кияни мали можливість помилуватися фонтаном “Дев’ять джерел”.

Автори проекту “Цхра Цкаро / Дев’ять джерел” – Д. Шарашидзе та Г. Міміношвілі.

Фонтан має квадратну форму, всередині знаходяться дев’ять червоних об’єктів, що нагадують формою перев’язані мішечки.

Давид Шарашилзе народився в 1959 р. в Тбілісі, Грузія.

З 1993 – член Міжнародної федерації художників ЮНЕСКО. Живе і працює в Києві (з 1993р.).

Гія Міміношвілі народився у 1958 р. у Тбілісі, закінчив Тбіліську академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ монументальної кераміки.

З 1993 р. живе і працює у Києві.

У програмі вечора було відео-звернення Лори Ґверри (Пеннабіллі, Італія) до гостей та учасників, музика просто неба.

Презентація відбулась 13 серпня 2020 на території Національного заповідника «Софія Київська»

У 2022 році Міжнародний інститут культурної дипломатії спільно з Національним заповідником «Софія Київська» утретє проведе виставку-бієнале в рамках проєкту «Скульптура просто неба» (перший етап проєкту відбувся у 2016 р. – «Точка зору від Заходу до Сходу», другий – «3D. Public Art» – у 2018 р.).

Мета проєкту – стимулювати процес міжнародного та міжкультурного діалогу країн-учасниць бієнале; сприяти розвитку в Україні міждисциплінарних практик мистецтва в громадському просторі (public art), продемонструвати можливості скульптури, просторових інсталяцій й арт-об’єктів у трансформації урбаністичного середовища та формуванні міської ідентичності.

Тема бієнале 2020 / 2022 – «Геній місця / Genius Loci» – присвячена  пам’яті справжнього «генія місця», легенди світового кінематографу, видатного італійського поета та художника Тоніно Ґверри ( 1920–2012).

Виставка відбуватиметься просто неба в історико-культурному просторі Національного заповідника «Софія Київська». Протягом майже 4-х місяців від 10 червня до 30 вересня 2022 року у рамках проєкту передбачається низка культурних подій та видання художнього альбому-каталогу.


      За підсумками «open call» для митців, який тривав 03.01 – 01.02. 2020, експертна рада бієнале, до якої також увійшла дружина Тоніно Ґверри, віце-президент однойменної культурної асоціації – Лора Ґверра, сформувала шорт-лист учасників проєкту, роботи яких найповніше відповідають концепції та технічним умовам бієнале й органічно увійдуть в загальну експозицію.


     


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі