вівторок, 31 березня 2020 р.

InStrum Fest - фестиваль інструментальної і симфонічної музики у Чернівцях 2020. Висновки.

Відшуміло у Чернівцях унікальне музичне дійство минулого місяця. Фестиваль сучасної камерно- інструментальної та симфонічної музики  InStrum Fest завершився.

Плани на майбутне.

Вже зараз формується команда, яка буде розвивати це дійство у майбутньому. До організаціі фестивалю долучилось багато творчої молоді та волонтерів.

 Відкрився InStrum Fest у Мармуровій залі Чернівецького Національного Університету  імені Юрія Федьковича. А розпочали захід виступом Леонід Дацюк та Віталій Бобровський. Концерт класичної музики, Віталій Бобровський – фортепіано, Леонід Дацюк – скрипка, складався з творів відомих композиторів Бетховен, Бах, Шостакович, Пяцолла та став справжнім подарунком для чернівчан і гостей міста.

У історічній будівлі Чернівецького головпоштамту, з унікальною акустикою, відбувся концерт «Love Letter» - «Листи Кохання» чернівецького струнного квартету «Лавіва».

Для відкриття InStrum Fest було створено авторську марку на пам'ять про подію, яку розробила місцевий дизайнер Ольга Гладій. На марці зображено головний корпус Чернівецького університету та логотип фестивалю. Вона про свято музики, початок потепління та весни і звісно про Чернівці.  Гості мали можливість відправляти листи, наповнені особливою атмосферою та любовю.

Завершився першій день фестивалю концертом гурту «Запал» у незвичній локації у музеї просто неба. Крім прослуховування авторської музики гурту та каверів всесвітньо відомих хітів, глядачі мали змогу насолодитись чудовою прогулянкою музею просто неба та зігрітися смачним глінтвейном.

Другий фестивальний день розпочався з майстер класу гри на бандурі, який проводив композитор, аранжувальник, винахідник цілого ряду новітніх прийомів гри на бандурі Георгій Матвіїв. Музика бандуриста наповнена глибокою образністю, свій стиль він визначає як імпресіонізм, джаз, блюз, нью єйдж. Свою майстерність гри Георгій Матвіїв показав згодом на концерті з гуртом «Belle Vue Band» в Академічному Палаці, де була цікава єскпериментальна та візуальна програма. Справжніми шедеврами стали такі композиціїї, де було незвичне поєднання саксофона та бандури.

Виступ Belle Vue Band став не тільки аудіальним, але й візуальним вибухом на InStrum Fest. Разом з художницею Lena Naidko вони створили шедевр, який надовго залишиться у пам'яті всіх присутніх. Це був не просто концерт, а окрема історія.

Недільний InStrum Fest відзначився чуттєвим і зворушливим концертом "Між небом і землею" – «Double Blast та Чарівні струни», що пройшов у приміщенні Катедрального Собору Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях.

Важко знайти слова, щоб передати враження від події, бо вона начебто за межами звичних земних категорій. Це була чудове взаемодія талановитих музикантів та церкви. Відкритість церкви до проведення події та активне запрошення не тільки прихожан, але й представників інших конфесій.

Не залишилось і без цікавої туристичної програми. На InStrum Fest під час спеціальної екскурсії Акустичний мікс від Людміли Рогової «Ludmila Rogova Czernowitz» знайомила з тонкощами музичного життя Чернівців.  Неймовірні почуття від екскурсії. Це була дуже чудова нагода побачити місто Чернівці в рамках фестивалю.

Фестиваль завершився, але вже складються плани на майбутне.  Добре, що в Україні є фестиваль у Чернівцях, який робить акцент саме на інструментальній і симфонічній музиці та на туристичному аспекті розвитку міста.  Чернівчани та гості міста мають чудову можливість почути, побачити щось нове, насолодитись музикою, потрапити до невідомих куточків міста. Сподіваемося попри всі сьогоденні складнощі, фестивалю 2021 бути. Такий музичний фестиваль заслуговоє на подальше щасливе життя.

Висновки:

InStrumFest  - фестиваль сучасної інструментальної і симфонічної музики. Метою фестивалю є створення знакового українського культурного та туристичного продукту, популяризація інструментальної музики.

 InStrum Fest має на меті промоцію Чернівців як цікавого туристичного та культурного продукту.

InStrum Fest Chernivtsi запрошує найкращих виконавців зі всієї країни та місцевих музикантів для виступів на цікавих локаціях. Концерти відбувається в знакових для Чернівців місцях: в закладах культури, музеї, галереях,  церквах.

InStrum Fest  має на меті не тільки створення музичної події, але й почати реалізацію стратегічних довгострокових цілей розвитку міста і регіону: промоцію, створення нового туристичного продукту, співпраця влади, бізнесу, представників культури, туризму і освіти, міжрегіональна співпраця, розвиток молоді.Вероніка Приходько

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі