вівторок, 24 грудня 2019 р.

Сергій Блескун: Реформі спиртової галузі чинять опір угруповання, які «сидять на потоках»

Сергій Блескун: Реформі спиртової галузі чинять опір угруповання, які «сидять на потоках» 
В Україні є лікеро-горілчані заводи, які виробляють горілку у великих обсягах, але офіційно практично не закуповують спирт. При цьому частка тіньового обігу спирту за останні 12 років у країні зросла з 10 до 55%. Про це, 23 грудня, під час брифінгу розповів в. о. голови ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

«Я хочу подякувати Президенту України Володимиру Зеленському, Міністерству економіки, а також економічному Комітету ВР за те, що було прийнято важливе рішення демонополізувати спиртову галузь. Відповідний законопроект 2300 вже прийнято. І сьогодні Україна має всі шанси успішно провести детінізацію спиртової галузі, яка десятиліттями була під тиском різних "кланів". Чернігівських, львівських угруповань - так званих “Льошиків”, “Пупсів”. Вони, як п'явки, сиділи на потоках в спиртовій галузі за принципом "усі доходи - собі, а всі витрати та проблеми залишаємо держпідприємству". І склалася досить серйозна ситуація. Зараз бюджет України щороку недоотримує від 8 до 10 млрд гривень від тіньового обігу спирту», — зазначив Сергій Блескун.

На думку С. Блескуна, монополія на виробництво спирту —  це обмеження, яке призводить до корупції.  «Державі потрібно не виробляти спирт, а контролювати якість, жорстко карати порушників та збирати податки», —  підкреслив Блескун.

Зараз на державних спиртзаводах встановлюються камери, які в режимі онлайн транслюватимуть усе, що відбувається на виробництві. Найближчими днями ДП  «Укрспирт» також підпише меморандум з фіскальними органами. Уся інформація з камер спостереження буде оброблятися їх співробітниками. І в разі порушень, вони повинні будуть оперативно реагувати. Сергій Блескун розповів, що директорів тих заводів «Укрспирту», яких підозрюють у роботі на «чорний ринок», наразі звільняють.

«У директорів заводів є низка показників ефективності. Це собівартість продукції, яку випускає підприємство, а також виконання місячних планів. Якщо не виконуються ці показники, є ймовірність, що завод працює на чорний ринок. І з такими директорами ми прощаємося», —  заявив Сергій Блескун.

Натомість оголошено конкурс на пошук нових директорів, при цьому розглядаються й кандидатури не з галузі. Сергій Блескун розповів, що нещодавно на підприємстві було завершено технічний аудит.

«Також був проведений фінансовий аудит за період з 1 січня 2018 до вересня 2019 року. У цей період очолював підприємство Юрій Лучечко. Наскільки мені відомо, там були виявлені недоліки. Аудиторська комісія підвела результати і передала міністерству, а орган управління вже прийме рішення про доцільність передачі цих матеріалів у правоохоронні органи», —  підкреслив в.о. голови держпідприємства «Укрспирт» С. Блескун.

Заводи «Укрспирту» найближчим часом будуть виставлені Фондом держмайна на продаж. Частину заводів можна буде продати під виробництво біоетанолу.

«Це дуже важливий момент, оскільки в Україні питання біоетанолу законодавчо не врегульовано. Зараз, як мені відомо, готується законопроект, який закріпить обов'язкове використання до 10% біоетанолу у паливі. Якщо це станеться, то ми на близько 500-600 млн доларів на рік менше будемо купувати у Росії бензину», —  розповів Сергій Блескун.

Він заявив також, що завдяки демонополізації галузі перед українськими виробниками відкриється можливість експорту спирту, що має великий потенціал.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі