середа, 17 липня 2019 р.

Перші кроки для встановлення справедливості. У Києві обговорили пріоритети для майбутнього парламенту

16 липня представники політичних партій, які беруть участь у парламентських перегонах, а також  виконавчої влади, громадського сектору та дипломатичних установ обговорили Порядок денний встановлення справедливості та його втілення в життя.

Загалом до форуму «Встановлення справедливості — порядок денний для майбутнього парламенту» долучилося понад 100 учасників.

Серед спікерів — голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, секретар РНБО Олександр Данилюк, заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка, директор НАБУ Артем Ситник, директор програми USAID “Долучайся” Роланд Ковач, суддя Вищого антикорупційного суду Леся Федорак, заступник голови партії “Голос” Ярослав Юрчишин, заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, кандидатка в народні депутати партії «Самопоміч» Олександра Дрік, голова політради партії «Сила Людей»  Олександр Солонтай, а також виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна Андрій Боровик,  голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін та голова правління Антикорупційного штабу Юлія Гречка.

Свобода та справедливість є найбільшими цінностями для українців. Однак через відсутність реформи судів, прокуратури, поліції, а також покарання для топ-корупціонерів бажаної справедливості українці так і не отримали. Суспільство очікує від наступного парламенту встановлення справедливості.

Саме тому Коаліція 18 громадських організацій висунула вимоги до кандидатів у депутати, необхідні для встановлення реальної, а не декларованої справедливості в Україні.

Серед пріоритетів порядку денного — забезпечити належну реформу судової системи, прокуратури, поліції, перезавантажити частину антикорупційних органів, повернути відповідальність за незаконне збагачення, позбавити СБУ невластивих функцій та зберегти такі позитивні зміни, як міжнародні закупівлі ліків.

Порядок денний підтримали та зобов’язалася виконати після проходження і парламент уже 6 партій: Слуга народу, Голос, Самопоміч, Громадянська позиція, Сила людей, а також сьогодні — Батьківщина.


Форум проходив у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. А також за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Зміст події є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі