вівторок, 23 липня 2019 р.

Презентовано щорічне дослідження «Медіавідкритість судів України-2018»


18 липня відбулася презентація дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2018 рік». Дослідження підготовлено ГО «Вектор прав людини» за підтримки Ради суддів України.

Загалом у опитуванні взяло участь 269 із 674 чинних судів на підконтрольній території України, що становить 40 %. До опитування долучилися 238 із 637 місцевих судів і 31 з 37 апеляційних судів.

    «Суди продовжують рухатись в напрямку покращення комунікацій з громадою. Дослідження не показало суттєвих погіршень. Деякі показники, як наприклад, 
частота проведення медіа заходів залишається на тому ж не високому рівні. А інші навпаки зростають.
Цього року ми значну увагу звернули саме на зміст такої роботи і бачимо багато позитивних практик, які варто поширювати серед судів. Їх приклади можна знайти у публікації. Вкотре наголошую, що ця робота буде ставати набагато якіснішою, якщо у судах буде вирішене кадрове питання прес-секретарів (-ок), які мають бути самостійною штатною одиницею в структурі суду та перестати суміщати свою посаду з іншою. Окремі суди, зокрема апеляції, потребують створення прес-служб. І, безперечно, для всіх судів є важливим вироблення єдиних стандартів комунікаційної роботи, з врахуванням потреб різних цільових аудиторій. Вони мають бути вироблені із залученням правозахисного й журналістського середовищ», — зауважила Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини».Анкета, яку запропонували заповнити судам, складалася із семи блоків. Питання стосувалися присутності суду в соцмережах, наповнення сайтів, внутрішньої та зовнішньої комунікації.
Сергій Соколов, прес-секретар Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, брав участь у дослідженні. Під час презентації він поділився своїм досвідом роботи на посаді прес-секретаря. Розповів із якими труднощами стикається й чому участь у дослідженні вважає позитивною практикою.
До заходу також долучилися судді, органи суддівського самоврядування, Міністерство юстиції України, адвокати (-ки) та журналісти (-ки).
Валентина Пастухова, в. о. завідувачки прес-служби (на правах сектору) Ради суддів України, зокрема, зазначила, що завдяки дослідженню «Медіавідкритість судів України» суди можуть відслідковувати свій прогрес у плані комунікації. Взявши статистику 2017 року, працівники (-ці) суду можуть подивитися чи покращилися їх показники й чи всі із можливих інструментів комунікації вони використовують.

 

На заході також був присутній Олег Головенко, член Ради суддів України. Він запевнив, що за роки співпраці з ГО «Вектор прав людини» вдалося досягти багато позивних результатів.
Модерував презентацію Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини», автор звітів «Суди та ЗМІ: досвід співпраці», «Прес-служби судів: погляд зсередини».
Електронне видання звіту «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2018 рік» поширюється безкоштовно. Зокрема, він уже доступний на сайті ГО «Вектор прав людини»: bit.ly/2xSPpyd

 

Проведення дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, 2018 рік» та його презентацію здійснено в межах проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» ГО «Вектор прав людини» за підтримки програми МАТРА (Посольство Королівства Нідерландів в Україні). Точки зору, висловлені в даній публікації, є точками зору авторів та не можуть відображати точку зору донора.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі