пʼятниця, 7 червня 2019 р.

Держупралінців запрошують ініціювати проекти, які наблизять Україну до ЄС

Стартував прийом заявок на другий цикл інкубаційної  програми для держслужбовців. Кінцевий термін подачі пропозицій 07 липня 2019
04 червня розпочався прийом заявок на другий цикл EU Association Lab – конкурсної програми ідей, які покликані надати імпульс для реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Протягом інтенсивної шестимісячної програми на базі 1991 Open Data Incubator фахівці з українських міністерств спільно з представниками органів державного управління, бізнесу та громадянського суспільства працюватимуть над новими підходами для її реалізації.
Вперше програма стартувала у вересні 2018 за ініціативи Консультаційного фонду підтримки асоціації Україна-ЄС (GIZ) спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки 1991 Open Data Incubator. У першому циклі п’ять команд з представників міністерств та відомств вже створили та розвивають прототипи рішень, які  сприятимуть імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: Електронна система «Нецінові критерії Prozorro», ресурс «До100%Вірно», мобільний додаток «Купуй безпечне», онлайн-платформа «Культурна спадщина» та Портал GoodFin.
Прийом  заявок на участь у програмі триватиме до 07 липня, після цього експертне журі визначить 10-15 команд-півфіналістів, які подали найактуальніші ідеї. Ці команди будуть запрошені до наступного етапу відбору, під час якого вони матимуть нагоду доопрацювати свої ідеї та презентувати їх журі.  До фінального етапу - власне інкубаційної програми - буде відібрано п’ять команд.

Ольга Стефанішина, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, коментує:

«Перший цикл програми продемонстрував наскільки ефективною і результативною може бути співпраця між держслужбовцями, експертами й громадськістю, коли всі вони об’єднані однією ідеєю - зробити євроінтеграцію щоденною реальністю громадян України.

Зокрема команди, що дійшли до фіналу першого циклу EU Association Lab змогли розробити реєстри бенефіціарних власників та культурної спадщини, а також мобільні додатки та веб ресурси для нецінових критеріїв закупівель. Все це стало можливим завдяки успішній реформі державного управління, яка дозволила активним, молодим та готовим до інновацій кадрам, стати частиною державної служби України.

Від учасників другого циклу лабораторії ми очікуємо нових ідей та рішень у пріоритетних сферах співробітництва між Україною та ЄС, які були затверджені за результатами минулорічної Ради асоціації, а саме: енергетики, цифрової економіки, митної співпраці, а також юстиції, свободи та безпеки».
Тетяна Венцель, Координатор програми, Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС (GIZ):
«Концепт та програма EU Association Lab сформовані таким чином, що учасники матимуть максимум можливостей для кристалізації своїх євроінтеграційних ідей у готові прототипи. Протягом програми команди-фіналісти пройдуть інтенсивну тренінгову програму та коучинг з новітніх методик менеджменту, робочі сесії для обміну знаннями з європейськими колегами, методичну та технічну підтримку, можливість налагодити контакти з кращими фахівцями  у своїй галузі та комунікаційну підтримку проектів. Як ми побачили з результатів першого циклу програми, надзвичайно важливо надихати держслужбовців використовувати бізнес підхід для розвитку своїх проектів та максимально комунікувати з потенційними користувачами сервісів під час розробки продукту.»
Денис Гурський,  голова правління ГО  SocialBoost та співзасновник 1991 Open Data Incubator:
«Одна з основних цілей проекту  — трансформація образу державного сектору.  Держслужбовці нового гатунку мають гнучке мислення, розуміють потреби своєї аудиторії та прагнуть зробити свої послуги максимально людиноорієнтованими. Саме таким підходам ми навчимо  на інкубаційній програмі.
Окрім цього, програмою ми хочемо підсилити мотивацію працівників публічної адміністрації кооперуватися з громадським сектором та бізнесом для створення якісних цифрових сервісів, що наблизять Україну до Європи»
***

Детальніше про програму, етапи програми та критерії  — на сайті програми.
Кінцевий термін подачі заявок  - 07.07.2019
***
Довідка:
Програма EU Association Lab створена спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Вона є складовим компонентом проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС», який фінансується Федеральним Урядом Німеччини.    

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі