понеділок, 4 березня 2019 р.

Перша Всеукраїнська Бієнале Левкасу

З 1 по 18 березня в Центрі Сучасного Мистецтва “Білий Світ” проходить виставка робіт учасників Першої Всеукраїнської Бієнале Левкасу.

Відкриття виставки відбулось першого березня, у день народження ЦСМ "Білий Світ" - йому виповнилось три роки. На відкритті выдбулось урочисте нагородження переможців, презентація каталогу Бієнале та святкові заходи і приємності, приурочені до річниці галереї сучасного мистецтва.

Понад 90 митців та митчинь, що пройшли конкурсний відбір, вивісили свої роботи у «Білому Світі» цієї весни. Великі та мініатюрні, традиційні та сучасні, монохромні та різнобарвні, всі ці картини мають виконати одне важливе завдання – наблизити глядача до старовинної техніки та традиції левкасу, що поєднує в одне ціле і живопис, і графіку, і скульптуру.

Техніка левкасу здавна використовувалась живописцями для надання творам міцності та довговічності, закріплення пігменту на дошці та досягнення ефекту ніжного сяйва, що просвічується крізь фарбу. Класичний рецепт левкасу: перед нанесенням малюнку дошка проклеюється паволокою і багатошарово ґрунтується сумішшю крейди, желатину та олії. За таким принципом левкасні твори створюються і сьогодні, а поява сучасних матеріалів для левкасної суміші зумовила розповсюдження левкасу серед митців зовсім різних течій і їхню палку любов до цієї техніки.

Бієнале Левкасу можна вважати відкритою, а день народження ЦСМ Білий Світ – відсвятованим.
— Уперше в Білому Світі одночасно зібралося так багато людей.
— Роздано 35 призів учасникам Бієнале, в тому числі першу премію – Миколі Журавлю за "Чорну корову" і другу премію – Олені Смазі за "Я – життя". Детальніше про переможців – окремим постом.
— Відгуки наживо і у соцмережах свідчать, що тема Бієнале вибрана правильно. Сучасний левкас виглядає дійсно привабливо, а кількість представлених в експозиції різноманітних робіт (91!) дозволяє вибрати своїх фаворитів навіть найвибагливішим глядачам.
— Експозиція триває до 17 березня. Два з половиною тижні пролетять дуже швидко, тому не відкладайте надовго похід до Білого Світу!
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі