четвер, 21 березня 2019 р.

В Києві відбулось публічне обговорення стратегії розвитку столиці

Інвестори, громадськість, підприємці, лідери думок повинні закладають основу проектів для розвитку міста.

19 березня 2019 року в Києві відбулось публічне обговорення подальшого розвитку столиці з експертами, народними депутатами та громадськими діячами, яке було ініційоване Центром муніципальних стратегій для визначення базових засад для подальшого інфраструктурного, технологічного, соціального розвитку міста Києва в рамках “Муніципальної стратегії Києва”. Модерувала захід представник SIC Group Катерина Одарченко.

Ситуація, яка існує зараз в столиці викликає величезну невизначеність для багатьох киян та інвесторів. Через нездатність сьогоднішньої влади комплексно та системно розвивати столицю, ми маємо лише розподіл фінансових потоків, що прикриваючись демократичними принципами знищують економіку Києва та країни в цілому.

До обговорення “Муніципальної стратегії Києва” долучились Юрій Сенюк – український вчений член Академії наук, Олексій Кучеренко – експерт у галузі ЖКГ, Георгій Духовічний – засновник фонду сприяння перспективному розвитку мітса Києва імені Володимира Поляченка, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України та керівник Колективного підприємства творчої архітектурної «Майстерні Г.Духовичного», Уріель Штерн – засновник Благодійного фонду «Квітна», Тимур Чмерук - підприємець, партнер міжнародної інвестиційної компанії «Base capital management», Костянтин Салій – кандидат політичних наук, народні депутати України – Борислав Береза та Іван Крулько.

Експерти визначили необхідні напрямки для системного розвитку Києва. Це реалізація економічних та інфраструктурних проектів. Мова йде про прийняття нового підходу до економічного розвитку столиці, розробка комплексної програми розвитку міста, що корелюється з стратегією розвитку країни.

Сьогодні Київ, як столиця знаходиться в повному занепаді міського господарства, а саме застаріла інфраструктура, відсутність грошей для розвитку, корумпована бюрократична система, зношеня мереж міста.

“Київ не розуміє куди йти, замість того, щоб рости в ширину, він забудовується в середину. В Києві повинні працювати креативні інкубатори. А креативна економіка повинна стати основою з якою Київ увійде в майбутнє” – зазначив народний депутат України Борислав Береза.

Інвестори, громадськість, підприємці, лідери думок повинні закладають основу проектів для розвитку міста. В рамках “Муніципальної стратегії Києва” було визначено кращі проекти, які жителі Києва вважають доцільними для розвитку міста. Фіналістати стали “Пробіг під каштанами”, “ЖМ “Патріотика на озерах”, «Unit City», «Urbam Space», «Allstars-it», Благодійна школа “Розумне майбутнє”, ГО “Парк Наталка”, Благодійний фонд “Sky art foundation”, “Школа технології залучення”.

Проект будівництва ЖМ «Патріотика на озерах» став лідером - онлайн голосування в категорії Урбаністика. Із цим погоджуються й науковці. Кажуть, вперше при проектуванні пріоритетом було питання екології. В проекті передбачено будівництво соціально-культурних об’єктів, транспортних та енергетичних магістралей, зелених зон для відпочинку за власний рахунок, хоча кошти на це має виділяти КМДА.

"За всіма характеристиками, які ми перевірили в цьому проекті - воно дійсно відповідає вимогам сучасного містобудування, навіть з досить великим запасом. Нарешті я бачу самодостатнє поселення для киян", - говорить Георгій Духовичний, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України.

Особливістю нового житлового масиву «Патріотика на озерах», який реалізується АБ «Аркада» стануть станції для зарядки власного й комунального електротранспорту та ліхтарі на сонячних елементах, що освітлюватимуть територію. В проекті передбачено дендропарк та сквери, зони відпочинку під відкритим небом, а також власна набережна, спорудження 3-ох шкіл та 3-ох дитячих садків. За своєю технологією забудова відповідатиме екологічним критеріям "зеленого будівництва".

В ході конференції експерти відзначили необхідність забудови комплексних індустріальних кварталів для вирішення внутрішньої міграції в Україні, а в столиці особливо. Передові технології, мобільність та екологічна складова. Такі критерії фахівці визначили стратегічно-важливими для розвитку столиці. Найбільшою ж проблемою - експерти вважають - відсутність контролю за хаотичною забудовою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі