середа, 19 грудня 2018 р.

МІСЦЕВИЙ ІНДЕКС ПРАВ ЛЮДИНИ: ІННОВАЦІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ ПОСИЛЕННЯ ПРАВОВОЇ СПРОМОЖНОСТІ ГРОМАДИ

17 грудня 2018 року Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Мережею правового розвитку за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» та Програми USAID «Права людини в дії» провела публічне обговорення «Місцевий індекс прав людини: інноваційний інструмент посилення правової спроможності громади».

Захід мав на меті представити Місцевий індекс прав людини (МІПЛ) – унікальний, об’єктивний та ефективний інструмент оцінки реалізації прав людини органами місцевого самоврядування з урахуванням реальних потреб через механізм громадського моніторингу, експертної підтримки та навчання для представників місцевої влади та громадськості.

Протягом 2018 року Українська Гельсінська спілка з прав людини та Мережа правового розвитку провели понад 30 моніторингів у всіх регіонах України. Результати пілотування свідчать, що інструмент МІПЛ може бути ефективно застосовано в усіх населених пунктах, зокрема тих, що розташовані поряд з зоною збройного конфлікту. Він сприяє  кращій реалізації прав людини у всіх типах громад, допомагає співпраці між органами влади та громадськістю.

Під час заходу продемонстровано методологію, інструментарій, результати пілотування МІПЛ та запропоновано перспективи його подальшого застосування.

Участь у заході взяли представників органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних та неурядових організацій, програм розвитку місцевого самоврядування та демократії, місцевих громад,  медіа.
 
Сайт: www.hro.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі