неділю, 2 грудня 2018 р.

Підприємницька діяльність і права споживачів:прямий продаж на хвилі змін

Більше 1 мільйона людей в Украіні зареєстровані в компаніях прямого продажу,яка показала в минулому році товарооборот 190 млрд.дол.-це 4,5% ріст.
На конференції «Підприємницька діяльність і права споживачів:прямий продаж на хвилі змін»,виступили виконавчий директор Світової федерації асоціації прямого продажу Тамуна Гібалая, голова Державної регуляторноі служби Ксенія Ляпіна,голова комітету по юридичним і регуляторним питанням Європейської асоціації прямого продажу Імельда Віталь, народний депутат Тетяна Острікова, голова УАПП Томаш Мурас,
Андрі́й Садови́й - голова політичної партії «Об'єднання „Самопоміч"», міський голова Львова.
Як зміна споживчих звичок і технології впливають на такі індустрії, як прямий продаж? Як поява поінформованого покупця стимулює підвищення стандартів у торгівлі? На конференції обговорили останні тренди, очікувані зміни, нові виклики і відповіді на них.
Історично склалося так, що підприємницька ініціатива завжди прискорювала технічний прогрес і конкуренцію. Але це дорога з двостороннім рухом. Торгівля впливає на розвиток суспільства та економіки, але й одночасно змінюється під їх впливом.
Міжнародна конференція "Підприємницька діяльність і права споживачів: прямий продаж на хвилі змін" - це дискусійний майданчик, відкритий для всіх, хто вже веде або планує відкрити свій власний бізнес.
У програмі конференції було обговорення наступних питань:

- Стимули і перешкоди для індивідуальної підприємницької діяльності в Україні в 2019 році

- Цінності майбутнього і як вони впливають на торгівлю

- Нові виклики для прямого продажу: якими їх бачать компанії?

- Соціально-економічна роль прямого продажу: сучасний зріз. Результати дослідження в 11 країнах

- Основні тенденції у захисті прав споживачів у країнах ЄС. Заплановані зміни у сфері захисту прав споживачів 


Компанії прямого продажу вибудовують нові стратегії, реагуючи на виклики, які приносить технологічна революція та зміна поведінки споживачів. Діджиталізація і прискорення всіх операцій. Бурхливий розвиток онлайн торгівлі. Накопичення й аналіз даних для вироблення персональної пропозиції клієнту. Поява нових платформ для додаткового заробітку у вільний час. Соціальні мережі як місце для покупок. Усе це реалії сьогодення, які підштовхують індивідуальних продавців шукати нові підходи до споживачів та окреслювати свої конкурентні переваги у порівнянні з іншими каналами продажу.

Прямим продажем називають реалізацію товарів та послуг кінцевому споживачу за межами традиційних місць роздрібної торгівлі шляхом індивідуальної презентації товарів чи послуг.
Індустрія прямого продажу в світі – це 117 мільйонів індивідуальних підприємців і самозайнятих осіб. В Україні в галузі працює близько 50 тисяч зареєстрованих підприємців-фізичних осіб і ще близько 1 мільйона українських громадян уклали договірні відносини з компаніями прямого продажу і мають можливості для додаткового заробітку.
Голова Ради директорів Української асоціації прямого продажу Томаш Мурас розповів, що торік індустрія прямого продажу в Україні зросла на 9%. При обороті близько 9 млрд грн індустрія сплатила податки на рівні 1 млрд грн. Виробництво окремих видів продукції для компаній прямого продажу відбувається на місцевих виробничих потужностях. Експорт продукції компаній складає більш ніж 200 мільйонів гривень.
Незважаючи на позитивну динаміку розвитку, індустрія прямого продажу стикається і з перешкодами. Зокрема, багаторічне вимірювання індексу підприємницьких настроїв в Україні засвідчило, що в останній рік серед українців знизилося бажання, готовність і спроможність засновувати стабільний індивідуальний бізнес у будь-якій сфері. Як пояснюють соціологи, на прагнення відкривати власну справу впливають еміграційні процеси – найбільш активне населення України виїжджає. Але при цьому експерти не схильні до апокаліптичних сценаріїв. «Підприємницький дух в Україні живий, але потрібна серйозна робота для покращення підприємницького середовища», – зазначив Томаш Мурас.
Відповіддю на це став виступ народного депутата України Тетяни Острікової, яка підтримала законодавчу ініціативу індустрії прямого продажу та малого бізнесу загалом щодо скасування обов’язкової сплати єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців, які тимчасово не ведуть діяльності. Обов’язкова щомісячна сплата ЄСВ (22% мінімальної зарплати – 819 грн в 2018 році) для «сплячих ФОП» була запроваджена в 2017 році, що призвело до втрати сотень тисяч легальних підприємців, які працювали нерегулярно. Більшість таких підприємців закрилися, меншість – перейшли в тінь. Також малий бізнес добивається скасування ЄСВ для тих підприємців, які поєднують підприємницьку діяльність з постійною роботою в штаті підприємства і сплачують ЄСВ зі своєї зарплати. Більш гнучка та стимулююча податкова політика щодо невеликих доходів зробить старт у малому бізнесі доступнішим, а також стимулюватиме значну кількість українців отримувати легальний додатковий дохід.
Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна також поділяє думку про необхідність розвивати підприємницький клімат для малого бізнесу в Україні. Вона звернула увагу на недосконалість законодавства щодо штрафних санкцій за порушення законів про працю. Більшість із таких штрафів, які сягають 100-400 тисяч гривень, означають для підприємців-порушників тільки перспективу закриття бізнесу, хоча мали б підштовхувати до виправлення помилок. Ксенія Ляпіна також закликала підприємців до активності в обстоюванні своїх прав та фіксації зловживань з боку перевіряльників.
Приклади того, як створення сприятливих умов і відповідної «підприємницької атмосфери» веде до успіху всієї громади, навів гість конференції – міський голова Львова Андрій Садовий. Він зазначив, що пріоритетом для країни має стати максимальне сприяння малому та середньому бізнесу і мінімізація податків, щоби було вигідно займатися підприємницькою справою.
Глобальну перспективу індустрії прямого продажу означила Виконавчий директор Світової федерації асоціацій прямого продажу Тамуна Габілаіа. За останні три роки сукупний темп зростання цієї галузі в світі складає 3,7% і збільшення продажів спостерігається в усіх регіонах. Тамуна Габілаіа переконана, що новітні технології стануть інструментами у подальшому просуванні прямого продажу. Водночас вона навела приклади, коли захоплення технологіями та роботизацією призвело до падіння компаній, що відмовилися від людського ресурсу. Запит на «людський підхід» залишається актуальним для споживача. За дослідженнями, особистому контакту з покупцем віддають перевагу 69% клієнтів, молодших 35 років, 76% – у віці 35-49 років і 80% тих, хто старший 50-ти.
Голова комітету з юридичних та регуляторних питань Європейської асоціації прямого продажу, старший GR-менеджер компанії Amway в Європі Імельда Віталь поділилася результатами соціально-економічного дослідження прямого продажу в 11 країнах ЄС. Як і раніше, в індустрії прямого продажу 88% складають жінки, переважна вікова категорія – 35-44 років. 78% від загальної кількості підприємців в індустрії прямого продажу задоволені своєю активністю, 9 з 10 хочуть продовжувати співпрацювати зі своєю компанію.
Цифровий світ зміщує фокус уваги на сфері захисту прав споживачів, зазначив Голова Міжнародної конфедерації товариств споживачів Дмитро Янін. Споживач стає більш поінформованим та більш мотивованим обстоювати свої права. Водночас з розвитком технологій виникає дедалі більше викликів, пов’язаних з порушенням споживчих прав. Зокрема, глобальне дослідження IPSOS показує, що 72% споживачів не знають, яку саме інформацію збирають про них компанії. Клієнти стурбовані неможливістю контролювати ці процеси, а договори, які пропонують їм укласти компанії, надто складні для розуміння.
Андрій Длігач, футуролог, доктор економічних наук, генеральний директор групи компаній Advanter Group, поділився цікавими інсайтами на цінності майбутнього, що з 2020 року бізнес буде будуватися на тотальній комунікації та персоніфікованому маркетингу. Тож, для  молодих підприємців –  це потужний сигнал до дій.
Відтак, експерти радять не боятися робити перший крок та пробувати себе в підприємництві. Тим паче, що індустрія прямих продажів не потребує стартового капіталу, спеціальної освіти та не має вікових обмежень. Тому почати можуть усі. А нові технології зроблять ведення бізнесу в рази простішим.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі