понеділок, 5 листопада 2018 р.

НСЖУ оголосило ім’я лауреата Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка


2 листопада 2018 року в Укрінформі засновник Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка Національна спілка журналістів України оголосив ім’я лауреата 2018 року.

Український журналіст Роман Сущенко, незаконно арештований і засуджений у Росії, став лауреатом цьогорічної Національної журналістської премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.

Національна журналістська премія за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка заснована у 2012 році Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) для заохочення та нагородження осіб та організацій, які досягли успіхів та суспільного визнання у сфері відстоювання права на свободу слова, боротьбі за високі професійні журналістські стандарти. Премія присуджується до дня народження Ігоря Лубченка - багаторічного голови НЖСУ, відомого журналіста та редактора.

Серед лауреатів премії минулих років - Володимир Мостовий, Олександр Бриж, Микола Семена, Валерій Макеєв та інші відомі діячі медійної сфери.

Українській медіаспільноті й державним органам варто зробити подання задля відзначення незаконно ув’язненого в Росії журналіста, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка.

Про це заявив голова Державного комітету  телебачення і радіомовлення Олег Наливайко на прес-конференції в Укрінформі, у ході якої було оголошено про присудження Роману Сущенку Національної журналістської премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.

“Треба нам — медіаспільноті, державним органам, колективу подумати про державну нагороду і зробити відповідне подання”, - зазначив він щодо можливості нагородження Сущенка.

Наливайко підкреслив, що Роман Сущенко бореться всіма можливостями у російській “буцегарні”. За його словами, це і є прикладом мужності, боротьби за свободу слова.

Разом з тим, голова Держкомтелерадіо зауважив, що премія імені Ігоря Лубченка є “абсолютно заслуженою” нагородою для Сущенка, додавши, що на журналістів, які вже стали лауреатами цієї премії в попередні роки, і варто орієнтуватися молодому поколінню.

У свою чергу генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко підкреслив, що історія знає не один приклад, коли журналісти, перебуваючи в ув’язненні, продовжували свою боротьбу, у тому числі й за свободу слова. Він наголосив, що Роман Сущенко є одним із таких журналістів.

“Перебуваючи у Лефортово і тепер уже знаходячись у дорозі до місця відбування покарання, він (Сущенко — ред.) не зламався, він не визнав своєї вини”, - зазначив Харченко.

За його словами, премія імені Ігоря Лубченка є ще одним свідченням того, що Роман Сущенко “має надзвичайний характер, надзвичайну особистість у професії і моральному плані”.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення “законним”.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі