пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

В Україні необхідно трансформувати бізнес в успішний і прибутковий
Level Up Ukraine 2018

У чому рушійна сила трансформацій для українського бізнесу

28 листопада 2018 року відбувся третій щорічни
й бізнес-форум Level Up Ukraine. Організаторами виступили «Делойт» в Україні та Асоціація платників податків України.

Level Up Ukraine – це унікальний майданчик для спілкування та обміну досвідом між представниками бізнесу та державними органами. Цьогоріч у його межах розгорнулась дискусія про глобальні тенденції та внутрішні стимули, які спонукають український бізнес змінюватись. Тож форум, насамперед, був присвячений темі трансформацій.

Для того, аби допомогти компаніям впроваджувати якісні зміни Наталія Ульянова, лідерка практики комплексних трансформацій бізнесу, анонсувала pro bono проект «Делойт» в Україні для малого та середнього бізнесу: «Ми оголошуємо цю ініціативу для того, щоб втілити свою соціальну місію і розвіяти міфи про те, що змінюватися складно та страшно». Зокрема, проект полягає у проведенні конкурсу на безкоштовну податково-юридичну реорганізацію компанії.

Справді, особливу увагу на форумі було приділено питанням трансформації українського середнього бізнесу. У своєму вітальному слові Андрій Булах, керуючий партнер «Делойт» в Україні, зазначив: «Той факт, що Level Up Ukraine організовується за участі «Делойт» свідчить про те, що для нас дуже важливий середній та малий бізнес. Ми віримо у те, що спільними зусиллями саме таких компаній можна досягти успіхів у трансформації економіки України».

Про те, що Україні потрібно розвивати середній бізнес вказав і гість із Відня Рафаель Петруцці, керуючий директор Центру трансфертного ціноутворення, який відкрив своїм виступом головну сцену. В іншому разі, за його словами, економіка країни не буде рости швидко.

У межах панельної дискусії «Податкова та фінансова безпека майбутнього» були обговорені світові тенденції, зокрема BEPS, та актуальні й очікувані нововведення в українському законодавстві. Під час свого виступу Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, зауважив, що встановлення такої довіри – це двосторонній рух, проте перший крок має зробити держава. «Бізнес передусім очікує запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток», – наголосив Грігол.

Під час обговорення майбутнього інвестицій в Україну були озвучені основні вимоги міжнародних інвесторів до бізнесу. Загалом, спікери зійшлися на думці, що в України є кадровий та технологічно-інтелектуальний потенціал, однак бізнес, зазвичай, не вміє продавати свої інновації. На цьому наголосили Дебора Фейрлам, координаторка Ukrainian National Startup Fund, та Алекс Романович, керуючий партнер BeachHead Partners, СEO Social2B.

Здебільшого компанії інвестують в український агробізнес і виробництво продуктів харчування. Також є зацікавлення у сфері освіти та фармацевтичній галузі. А от на думку Гіві Топчишвілі, засновника і президента 9.8 Group, в Україні цікаво інвестувати саме в команди та людей, які готові виживати у складних умовах непрозорості.

Про практичні аспекти транфсормацій, які відбулись за останні чотири роки, розповідали на прикладах успішних історій українських компаній. Під час дискусії Андрій Пишний, голова правління АТ «Ощадбанк» навів вражаючі цифри: частка банку на ринку зросла із 7% у 2014 до 22% у 2018 році. Найважливішими складовими трансформації банку Андрій Пишний назвав проектний менеджмент і комунікацію, оскільки важлива персональна залученість кожного працівника компанії у цей процес.

Висновки панелі підбив керуючий партнер «Делойт» в Україні Андрій Булах, зауваживши, що трансформація можлива навіть у найскладніших умовах. Також він підсумував: «Найбільш значуща трансформація відбувається на рівні мислення і дій конкретної людини. Бізнес не зможе перейти на новий рівень без ментально зрілого лідера і не менш сильної команди, яка готова до серйозних змін».

Загалом, у межах форуму, окрім головної сцени, гості заходу могли відвідати ще дві панелі.

Під час роботи функціональної трансформаційної сесії відбулись майстер-класи від провідних світових експертів, які поділились персональними рекомендаціями. Зокрема, на порядку денному були такі теми: структурування роботи, формування колективу, відкриття рахунків за кордоном, залучення капіталу.

У межах панелі індустріальної трансформаційної сесії були проведені майстер-класи від представників успішних аграрних, інфраструктурних і фармацевтичних компаній України. Вони, зокрема, надали поради про те, які кроки необхідні, щоб вийти на міжнародний ринок.

Також на індустріальній сесії відбувся конкурс серед українських стартап-проектів. Він був організований разом із партнером бізнес-форуму – HUB 4.0, який обирав проекти для Startup Pitching Zone. Команди інноваційних рішень презентували свої проекти професійному журі, у складі якого була Дебора Фейрлам, координатор Ukraine National Startup Fund. Переможцем став стартап, розробники якого пропонують переобладнати автомобілі так, щоб вони могли працювати і на паливі, і на електроенергії.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі