вівторок, 9 жовтня 2018 р.

ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ «SOLAR CHERNOBYL» - ПЕРШОЇ І ЄДИНОЇ В СВІТІ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС

05 жовтня 2018 р. у м. Прип’ять на території Чорнобильської АЕС відбулась офіційна церемонія відкриття сонячної електростанції «Solar Chernobyl». У заході візьмуть участь директор ТОВ «Солар Чорнобиль» та Консорціуму «Rodina – Enerparc AG» Євген Варягін, співвласник «Enerparc AG» Штефан Мюллер, керуючий директор «Enerparc AG» Олівер Херцог, керівництво Посольства Німеччини в Україні, делегація Німецько-Української торгово-промислової палати, делегація торгово-проміслової палати м. Гамбурга, представники ДП «Енергоринок» тощо.

«Solar Chernobyl» є спільним проектом Консорціуму компаній «Rodina – Enerparc AG», заснованому у 2013 р.. Мета проекту – реалізація проектів відновлюваної енергетики на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Сонячна електростанція «Solar Chernobyl» потужністю 1 МВт знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, в 100 метрах від конфайнмента над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 р.. Річна продуктивність електростанції «Solar Chernobyl» становить 1024 МВт*год./рік. З 01 липня 2018 р. СЕС «Solar Chernobyl» продає вироблену енергію за зеленим тарифом. Через 18 років після відключення Чорнобильського енергоблоку у 2000 р., перші кіловати з Чорнобиля почали надходити до єдиної енергосистеми України.

«Solar Chernobyl» – це, в першу чергу, проект корпоративної соціальної відповідальності Консорціуму «Rodina – Enerparc AG». Чорнобильська зона стала «чорною дірою» в Україні з екологічної, соціальної та економічної точок зору. «Solar Chernobyl» – це перші і єдині реальні приватні інвестиції в зону ЧАЕС з 1986 року. Будівництво сонячних парків на забруднених територіях дає можливість використовувати ці землі на благо людства.

Ідея проекту «Solar Chernobyl» виникла у 2013 р. і вилилася в розробку сонячним Консорціумом «Rodina – Enerparc AG» стратегії будівництва СЕС на територіях, постраждалих від аварії на ЧАЕС. 29 липня 2015 р. між Консорціумом і Чорнобильською АЕС був підписаний Меморандум про наміри щодо будівництва сонячної електростанції на території ЧАЕС. У 2016 р. було розроблено ТЕО проекту, юридична та фінансова схеми реалізації, проводилися погоджувальні процедури щодо відведення ділянки під будівництво та організації технічного підключення до мереж. 27 лютого 2017 р. було підписано Договір оренди ділянки під розміщення сонячної електростанції на території ЧАЕС, і в жовтні компанії Rodina і Enerparc AG почали роботи з монтажу технологічного устаткування СЕС. У першому кварталі 2018 сонячна електростанція була введена в експлуатацію, а 12 червня 2018 р. «Solar Chernobyl» отримав зелений тариф. З 01 липня 2018 р., вперше за 18 років, перші кіловати з Чорнобиля почали надходити в єдину енергосистему України, але вже як продукт сонячної генерації, і реалізовуватися за механізмом «зеленого тарифу».

«Solar Chernobyl» – це проект успішного довгострокового співробітництва української компанії Rodina і німецької компанії Enerparc AG в якості ініціаторів, девелоперів і виконавців проекту. Це приклад прозорого залучення німецьких інвестицій, інженерної експертизи та локального професійного досвіду в реалізації проектів СЕС в Україні. Будівництво сонячної електростанції в Чорнобилі – це вже другий проект Консорціуму компаній «Rodina – Enerparc AG», реалізований на територіях, постраждалих від ядерної катастрофи на ЧАЕС. Влітку 2016 р. компанія успішно реалізувала в місті Брагін (Республіка Білорусь) проект будівництва сонячної електростанції, потужністю 4.2 МВт, на майданчику дезактивації техніки, яка приймала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Компанія Rodina – заснована у 2013 р. і спеціалізується на проектах відновлюваної енергетики на ринках Східної Європи та країн колишнього СРСР, Центральної Азії і Близького Сходу.
Компанія Enerparc AG є європейським лідером з проектування, будівництва та експлуатації сонячних електростанцій. З 2009 року компанія запроектувала і побудувала 2.0 ГВт проектів сонячної генерації в Європі, Азії та США, 1.3 ГВт з яких є власністю групи Enerparc AG.

5 жовтня в УНІАН відбулась прес-конференція, присвячена офіційному відкриттю сонячної електростанції “Солар Чорнобиль - 1 МВт”, проект якої було розроблено та реалізовано Соняшним консорціумом Rodina – Enerparc AG на території Чорнобильської АЕС, м. Прип’ять, Київська обл. Спікери: перший секретар посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Герман Інтеман; голова Правління Німецько-Украінської промислово-торговельної палати Александер Маркус; інвестор та акціонер Enerparc AG Штефан Мюллер /Виконавчий директор Enerparc International GmbH Олівер Херцог; директор Департаменту реінжинірингу навколишнього середовища та впровадження ресурсозберігаючих проектів АБ "Укргазбанк" Родіон Морозов; директор ТОВ “Солар Чорнобиль” та Консорціуму Rodina – Enerparc AG Євген Варягін.  


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі