понеділок, 17 вересня 2018 р.

У Києві відбулась конференція “Інфраструктурні державно-приватні партнерства в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії: Секторальний фокус”14 вересня, в Києві відбулась Міжнародна конференція "Інфраструктурні проекти державно-приватного партнерства в Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії".

Організаторами конференції виступили Європейський банк реконструкції та розвитку, Проектний офіс SP 3ILNO та Глобальний Інфраструктурний Хаб.

Серед спікерів конференції - представники Уряду України, бізнесу та міжнародні організації. Керівник ДП «СК «Ольвія» Руслан Олейник приймає участь у даному заході за запрошенням Проектного офісу SP 3ILNO.

Метою конференції є забезпечення всеосяжного діалогу між приватним і державним сектором з цілю впровадження кращих міжнародних практик з реалізації проектів державно-приватного партнерства (ДПП) в інфраструктурній сфері.

Питання, що розглядаються в ході конференції, торкаються правових та інституційних аспектів реалізації проектів ДПП, його застосування в транспортній і медичній галузях, а також в сфері розвитку інфраструктури міст.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук відкрив Міжнародну конференцію щодо розвитку державно-приватного партнерства (ДПП).

У своєму виступі Михайло Тітарчук, розповів про успішний досвід країн-сусідів, зокрема в ЄС, де протягом 2017 року було укладено 40 угод державно-приватного партнерства на суму близько 14 млрд євро.

“Реалізація проектів ДПП в Україні також стане дієвим механізмом залучення інвестицій економіку”, - висловив впевненість заступник міністра.

“Державно-приватне партнерство слід розглядати як інструмент залучення додаткових інвестицій. Як приклад, на сьогодні Україна потребує близько $25 млрд інвестицій для модернізації власної комунальної інфраструктури. Необхідно визнати, що без залучення коштів із приватного сектору віднайти такі фінансові наразі буде вкрай важко”, - підкреслив заступник міністра. 

Основна увага Конференції була приділена наступним темам: розвиток портової інфраструктури за допомогою механізму ДПП, ДПП в авіаційній галузі, управління об'єктами та ДПП у секторі охорони здоров'я, комунальні проекти ДПП, механізм ДПП у секторі автомобільних доріг та дорожніх зборів.

Михайло Тітарчук також нагадав усім учасникам Конференції про ініційовані Мінекономрозвитку зміни в концесійному законодавстві: “Парламент в першому читанні ухвалив законопроект “Про концесії”, який створить єдину процедуру ведення всіх форм ДПП, прозору систему визначення концесіонера, а також додаткові гарантії для концесіонерів та кредиторів”.

“Більше того, сьогодні вже відбувається підготовка до реалізації перших трьох проектів державно-приватного партнерства за новим законодавством, а саме створення системи відеозйомки порушень правил дорожнього руху в Києві та концесія двох об’єктів: Стивідорної компанії “Ольвія” та Херсонського морського торговельного порту”, - відзначив у своєму слові заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

В рамках заходу відбулось обговорення найновіших розробок у галузі державно-приватного партнерства, а також нових можливостей для України у сфері державно-приватного партнерства.

Голова Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України Юлія Ковалів під час виступу на конференції зазначила:

"Участь приватного бізнесу, інвесторів у розвитку різних секторів економіки - це поширена практика для багатьох країн, адже брак бюджетних коштів на це є не тільки в Україні. Третина всього обсягу інвестицій, що приходять зараз на ринки країн, що розвиваються, спрямовані в проекти державно-приватного партнерства. Україна має зважати на цей тренд і почати користуватися інструментом ДПП для залучення інвестицій і розвитку економіки. Для цього необхідно провести успішні пілоти, за якими вже готові ТЕО, і запровадити нове ефективне законодавче регулювання в сфері ДПП".

Однією з ключових тем конференції є розвиток портової інфраструктури за допомогою ДПП, в рамках якої обговорювався проект концесії порту "Ольвія".

Голова Проектного офісу SP 3ILNO Тарас Бойчук з цього приводу повідомив, що проект концесії ДП "Стивідорна компанія "Ольвія" передбачає інвестування в підприємство близько 60 млн доларів і будівництво нового зернового терміналу з пропускною спроможністю 2 млн тонн на рік. Також він зазначив, що на концесіонера будуть покладені соціальні зобов'язання щодо працевлаштування працівників порту.

В подальшому на конференції будуть розглянуті комунальні проекти ДПП та механізм ДПП у секторі автомобільних доріг і дорожніх зборів.

В роботі конференції взяли участь представники провідних міжнародних компаній, які мають великий досвід у реалізації ДПП проектів по усьому світу. На початку конференції відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між ДП «Адміністрація морських портів України» та групою компаній «ТІС» щодо реалізації інфраструктурних проектів в морському порту Южний. Меморандум передбачає об’єднання зусиль державного підприємства та приватної компанії задля розвитку портової інфраструктури Южного. Відповідно до змісту меморандуму, АМПУ має намір провести днопоглиблювальні роботи на внутрішньому каналі до акваторії причалів групи компаній ТІС - №№ 18-22, водному підході до розворотного кругу та частини операційної акваторії причалів №№ 18, 19, 20 на проектну глибину 19 м, частини операційної акваторії причалів №№ 21, 22 на проектну глибину 16 м. У свою чергу, ТІС виконає днопоглиблювальні роботи біля своїх причалів: №№ 18, 19, 20 до 19 метрів, №№ 21, 22 до 16 метрів. Згідно індикативного плану групи компаній ТІС, після проведення днопоглиблення підхідного каналу компанія планує протягом 10 років докласти усіх зусиль для збільшення обсягу переробки вантажів на 10-15 млн. т. Володимир Омелян наголосив, що вперше держава здійснює днопоглибвпльні роботи під чіткі гарантії бізнесу щодо збільшення вантажопотоку, а отже, такі інвестиції є точно окупними. В реалізації проекту зацікавлені видобувні компанії - експортери, стивідори та адміністрація порту. Інвестиції групи компаній ТІС у розвиток своїх терміналів у порту Южний складають майже 700 млн. долл.

«Ми вже реалізуємо масштабний днопоглиблювальний проект у порту Южний, який сприяє підвищенню конкурентоспроможності державної стивідорної компанії – реконструкція морського підхідного каналу та водних підходів до причалів №5 та №6, згідно затвердженого проекту. Реалізація Меморандуму з ТІС буде ще одним напрямком розвитку порту Южний», - зазначив Райвіс Вецкаганс. В свою чергу Володимир Омелян додав, що держава зацікавлена в подальшому розвитку порту «Южний», який є найбільш глибоководним портом України та успішно конкурує за прийом великотоннажних суден з іншими портами Чорноморського басейну. «Ми повинні максимально використовувати цю конкурентну перевагу для подальшого збільшення судозаходів та переробки вантажів. Це відповідає стратегії розвитку українських портів, посиленню позицій України на міжнародному ринку вантажних перевезень, та створення в наших портах вантажних хабів між Європою та Азією», - підкреслив міністр.

Раніше, в серпні 2015 року, між АМПУ, «М. В. Карго» і Cargill був укладений трьохсторонній Меморандум. Згідно з документом, «М. В. Карго» взяло на себе зобов’язання побудувати зерновий термінал для потреб Cargill. Окупність проекту повинна бути забезпечена за рахунок максимального завантаження терміналу. АМПУ зі свого боку протягом липня-грудня 2018 р. виконала свої зобов’язання по проведенню днопоглиблювальних робіт, інвестиції в проект склали понад 1 млрд грн. Введення в експлуатацію зернового терміналу Cargill планується навесні 2019 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі