неділя, 23 вересня 2018 р.

Херсонський міжнародний економічний форум «Таврійські горизонти» у Києві21 вересня у Києві в КВЦ «Парковий» відбулась наймасштабніша подія - Херсонський міжнародний економічий форум «Таврійські горизонти».  Цьогоріч він зібрав понад 600 учасників з 25 країн світу, серед них 10 голів дипломатичних місій, народні депутати України, представники міжнародних фінансових і донорських організацій, центральних органів виконавчої влади, вітчизняних та іноземних інвестиційних компаній, банківських установ й інституцій громадянського суспільства.

Відкрив Херсонський міжнародний економічний форум та привітав присутніх з цією подією голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. Він зачитав учасникам та гостям заходу вітання від Президента України Петра Порошенка та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Від себе очільник Херсонщини Андрій Гордєєв наголосив: «Вперше «Таврійські горизонти» відбуваються у столиці, адже ми впевнені, що Херсонщина потребує підвищеної уваги з боку міжнародної спільноти, владних та бізнесових кіл України. За останні роки в області відбувається значне економічне зростання, відкриваються нові інфраструктурні об’єкти, будуються вітропарки та сонячні електростанції, стрімкими темпами розвивається туризм. Херсонщина стає все більш цікавою для іноземних інвесторів, які, не дивлячись на наближеність регіону до окупованого півострова, вкладають мільярдні інвестиції в нові проекти».

Розвиток інвестиційної діяльності Херсонщини є одним з пріоритетних напрямів економіки регіону, адже він закладає довгостроковий фундамент для економічного зростання, надходження фінансів до місцевих бюджетів, створення нових робочих місць та покращення інфраструктури.

Під час минулорічного Форуму було укладено 12 меморандумів про співпрацю, 6 з них – в сфері реалізації інвестиційних проектів на суму близько 2 млрд євро. Всі проекти на сьогодні реалізуються та вже забезпечили надходження податків до зведеного бюджету у сумі 56 млн грн.

 21 вересня у рамках Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти», який відбувся у Києві, для підтвердження намірів про те, що область рухається у правильному напрямі: енергетичної, економічної незалежності, деокупації Криму мирним шляхом, було укладено меморандуми щодо реалізації проектів більш ніж на 600 млн євро.

Так, за участі заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка, голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера було підписано Меморандум щодо сприяння та кооперації у реалізації пілотних проектів у формах державно-приватного партнерства в Херсонській області.

Також у ході Форуму підписали такі документи:

Меморандум про співпрацю та партнерство між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, головою Херсонської обласної ради Владиславом Мангером та почесним президентом благодійної організації «Всеукраїнський благодійний Таврійський фонд» Миколою Баграєвим.

План спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, директором Міжнародної організації права розвитку в Україні Леваном Дучідзе та головою Каланчацької селищної ради Володимиром Зінчуком.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту в галузі відновлювальної енергетики у Херсонській області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та віце-президентом компанії NBT AS паном Борге Творг.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту в галузі відновлювальної енергетики у Херсонській області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та директором ТОВ «Дніпро-Бузька Вітрова електростанція» Віталієм Шубіним.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту туристично-рекреаційної сфери в Херсонській області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та президентом Канадсько-Української торгової палати Зеноном Потічним у присутності Надзвичайного та Повноваженого Посла Канади в Україні пана Романа Ващука.

Меморандум про наміри щодо створення підприємства з іноземними інвестиціями між генеральним директором Товариства з обмеженою відповідальністю Швейна Фабрика «ВІД» Володимиром Дарморозом та директором Товариства з обмеженою відповідальністю «RENESANS GROUP INVEST» Шавкатом Рахмедовим у присутності голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні пана Алішера Абдуалієва.

Меморандум про співпрацю щодо реалізації інвестиційного проекту з будівництва комплексу для приймання, зберігання, змішування та фасування мінеральних добрив на території Херсонської області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та генеральним директором ТОВ «ТерраТарса Україна» Андрієм Гоголевим.

Угода про співпрацю між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та президентом Асоціації «Національна туристична організація України» Іваном Ліптугою.

Меморандум про співпрацю щодо спільних намірів у напрямку залучення інвестицій в реалізацію інвестиційного проекту «La Perla Azzurra» на території Херсонської області між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та директором приватного підприємства «Компанія «Майстер Фіш» Борисом Гончаренком.

Меморандум про співпрацю та розширення можливостей конкурування українських виробників на світовому ринку між головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та директором ТОВ «Аграрний центр» Тетяною Каськів.


 На «Таврійських горизонтах» презентували авіаційний потенціал Херсонщини

Під час ХІ Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» відбулася стратегічна сесія «Херсонщина - економічний розвиток й інвестиційний клімат «на кордоні», модератором якої виступив Андрій Гордєєв, голова Херсонської облдержадміністрації. Під час обговорення особливу увагу присутні приділили розвитку міжнародного аеропорту «Херсон». Так, керівник області впевнений, що розвиток летовища напряму залежить від залучення коштів інвестора, а саме від впровадження державно-приватного партнерства. До речі, відповідний законопроект вже пройшов перше читання у Верховні Раді України. Також Херсонська обласна рада на сесії підтримала ініціативу Херсонської обласної державної адміністрації про оголошення конкурсу на залучення приватного інвестора у Міжнародний аеропорт «Херсон».

На стратегічній сесії презентувати авіаційну складову Херсонської області довелося Євгену Трескунову, засновнику і партнеру ТОВ «Авіаплан». Він зазначив, що для зростання пасажиропотоку необхідні наступні фактори: соціальне забезпечення населення в зоні обслуговування, динамічний розвиток економіки, активні інвестиції і туристичний потенціал.

За рейтингом Міністерства економічного розвитку і торгівлі у Херсонщини в частини економіки, інвестицій і соціальних показників все добре і спостерігається позитивна динаміка відносно інших областей України. У 2017 році зафіксовано поліпшення на три позиції за загальноекономічними показниками, за залученням інвестиції область посіла 7 місце (2016 року було 19 місце). А що стосується капітальних інвестицій, то Херсонська область посіла перше місце за темпами залучення капітальних інвестицій у розвиток інфраструктурних проектів.
Зазначимо, що наразі аеропорт «Херсон», окрім чартерних рейсів, приймає два регулярних на Київ від МАУ та на Стамбул від Турецьких авіаліній. За результатами 2016 року, напрямок Херсон-Стамбул у Турецьких авіаліній показав найкращий показник за комерційною завантаженістю рейсів, що підтверджує перспективність напрямку.

Не варто забувати, що зоною обслуговування аеропорту «Херсон» є окупований Крим, і херсонське летовище – це єдині легальні ворота для тих, хто дотримується міжнародного законодавства і подорожує в Крим чи з Криму. За оцінками експертів 15% пасажиропотоку подорожують на Крим чи з нього.
Під час виступу Євген Трескунов навів цікаві дослідження державно-приватного партнерства на прикладі регіональних аеропортів, які цього року зробило ЄБРР. Так, за прогнозами пасажиропотоків з урахуванням оптимістичного сценарію очікується, що за 5-6 років аеропорт «Херсон» зможе досягти 1 млн. пасажирів. При розрахунку цих показників експерти враховували маркетингову позицію у просуванні потенціалу летовища, яку демонструє керівництво Херсонської області, аеропорту та Міністерства інфраструктури України. А за 15 років аеропорт «Херсон» зможе приймати по 2 млн чоловік на рік.

Євген Трескунов запевняє, що це не фантастичні цифри. Адже аналогічний досвід розвитку мають регіональні аеропорти Болгарії, Туреччини.
Не варто забувати, що аеропорт – це вантажний потенціал, який залежить від економіки регіону. Щодо Херсонщини, то авіація буде корисною у транспортуванні морепродуктів, фруктів і овочі.
Євген Трескунов резюмував: «Херсонщина – авіаційна, і міжнародний аеропорт «Херсон» вартий, щоб вкладати інвестиції. В області виробляються надлегкі літаки з європейською та американською ліцензіями. Поєднуючи це зі Скадовським аеродромом, можна говорити, що він має великі перспективи».


Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі