четвер, 27 вересня 2018 р.

Міжнародна конференція «Енергія з біомаси 2018»

Міжнародна конференція «Енергія з біомаси 2018» відбулась у Києві 25-26 вересня 2018 року.

Біоенергетика України продовжує впевнене зростання. Згідно даних Енергетичного балансу України за 2016 рік обсяг «загального постачання первинної енергії з біопалив та відходів» становив 2832 тис. т н.е. у 2016 р. (проти 2102 тис. т н.е. у 2015 р.). Аналіз даних за період 2010-2016 рр. свідчить про те, що середній темп росту сектору біоенергетики в Україні за цим показником складає 35% на рік.

Подальшому розвитку біоенергетичного сектора сприяють ряд законів України та постанов КМУ, що прийняті або готуються до прийняття, зокрема:

1. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії» (1959-VIII від 21.03.2017р).

2. Постанова КМУ №951 від 08.11.2017, що запроваджує з 1 січня 2018 року монетизацію державних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні підприємств-постачальників послуг, зокрема, ТКЕ.
3. Розроблені зміни до Постанови КМУ № 217 від 18.06.2014 щодо вдосконалення рахунків із спеціальним режимом використання для виробників тепла з альтернативних джерел енергії.
4. Розроблено проект закону щодо створення електронної платформи для торгівлі біопаливами (біопаливна біржа).
5. Розроблено проект закону щодо спрощення доступу до порубкових лісових решток з метою виробництва твердого біопалива.

Ці та інші питання сектору біоенергетики були обговорені на конференції, яка з 2002 року щорічно об’єднує близько 200 вітчизняних і зарубіжних фахівців та є головною подією року в галузі біоенергетики в Україні.

 В рамках церемонії відкриття Міжнародної конференції "Енергія з Біомаси 2018" відбулось вручення професійної біоенергетичної премії "Золотий Міскантус 2018".

У 5-ти номінаціях премії нагороду отримали наступні номінанти:

    Просвітництво: UNDP Project "Development and Commercialization of Bioenergy Technologies in the Municipal Sector in Ukraine" - Спільний проект Програми розвитку ООН (ПРООН) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ) у 2014-2019 рр. спрямований на розробку політики, розбудову спроможності, технічну допомогу і надання фінансових стимулів для заохочення інвестицій приватного сектора у муніципальні проекти з біомаси. Основний наголос у проекті робиться на муніципальному тепло- та гарячому водопостачанні на основі використання сільськогосподарської біомаси.
    Наука: Михайло Гументик, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач Лабораторією технологій вирощування і переробляння багаторічних біоенергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААНУ (м.Київ).
    Технології та обладнання: Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків (ІБКіЦБ) – галузевий науковий і координаційно-методичний центр. Директор: Микола Роїк.
    Проект Року: ТЕЦ у м. Кам'янець-Подільський. Будівництво ТЕЦ виконувала компанія "Котлозавод Крігер". Генеральний директор – Валерій Гордійчук (КП "Міськтепловоденергія"). Інвестором проекту є Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» (директор Куковальський В.О.)
    Юриспруденція: Сергій Савчук – голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі