четвер, 23 серпня 2018 р.

Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України у четвер відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, звертаючись до учасників заходів, наголосив, що «наш синьо-жовтий стяг – це незнищенний символ боротьби українців за відновлення власної державності».
Він нагадав, що під синьо-жовтими знаменами 100 років тому була проголошена Українська державність. Під синьо-жовтим українським прапором боролися за українську державність повстанці Наддніпрянщини, Поділля, Полісся і Волині у 20-х роках минулого століття. Він з сумом констатував, що 100 років тому «ми не змогли утримати державність, але боротьба продовжувалась».

А.Парубій назвав символічним і те, що цього року вшановується століття підняття державного прапора на кораблях Чорноморського флоту.

Голова Парламенту наголосив, що «синьо-жовтий прапор берегли для прийдешніх поколінь дисиденти у радянський час». Він згадав подвиг хоробрих киян Георгія Москаленка і Віктора Кукси, які 1 травня 1966 року підняли українських стяг на даху Київського інституту народного господарства, далі – жовтий стяг майорів у жовтні 1990 на наметах учасників Революції на Граніті.


Наріжною подією в історії українського державного прапора стало внесення його до сесійної зали з площі перед Верховною Радою, під час проголошення Акту Незалежності України 24 серпня 1991 року.

«Я гордий і радий тим, що сьогодні, на цьому святі, присутні народні депутати, які вносили цей прапор, символізуючи волю і прагнення українців, які від Майдану, від людей з вулиці повідомили, що «Україна буде!»» - сказав А.Парубій.

Голова Парламенту підкреслив, що під синьо-жовтим прапором переміг Майдан, Революція Гідності, під цим прапором йшли бійці захищати незалежність України від російської агресії.

«Сьогодні українські прапори знову майорять на передовій, символізуючи волю українців до визволення окупованих земель, - сказав А.Парубій, – щиро вклоняю голову перед героїзмом наших воїнів, які під синьо-жовтим прапором протистоять російському агресору».
Голова Верховної Ради України наголосив, що український прапор завжди символізував шлях до волі і гідності, споконвічне прагнення українців до власної незалежної і великої держави.

«Сьогодні тут, біля прапора Незалежності, у День Державного Прапора України, головного прапора країни, маємо згадати про усіх попередників, які йшли в бій і гинули з мрією про українську державу», - сказав він.

А.Парубій висловив упевненість, що «цю мрію ми зможемо реалізувати».

«Я знаю, що Україна вистоїть, що Україна звільнить усі окуповані російським агресором землі і збудує потужну європейську державу», - наголосив Голова Парламенту.

«Слава Україні! Героям Слава!», - сказав А.Парубій.

У рамках заходів щогодини відбувається урочиста церемонія зміни почесної варти біля Прапора Незалежності України військовими батальйону Почесної варти Національної гвардії України, експонуються картини «Покрова» О.Ковтун та «Мазепа» А.Краснощокова.

У святкуванні взяли участь:

-         народні депутати України І – VІІІ скликань: Заєць Іван Олександрович, Деркач Ігор Степанович, Кендзьор Ярослав Михайлович, Крижанівський Володимир Петрович; Барабаш Олександр Леонідович; Поровський Микола Іванович;

-         заступник Голови Національної спілки художників України Чернявський Костянтин Володимирович,

-         проректор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук;

-         автор картини «Покрова» Ковтун Ольга Сергіївна,

-         член Національної спілки художників України Пилипенко Іван Якович,

-         викладач кафедри живопису і композиції Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури Соловей Олесь Васильович. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментарі